BÜYÜKŞEHİR KADIN ŞOFÖR İSTİHDAM EDECEK

13 Kasım 2019 14:53
BÜYÜKŞEHİR KADIN ŞOFÖR İSTİHDAM EDECEK

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile kadın otobüs şoförü istihdam edeceğini duyurdu. “Kadınların hayatın her alanında yer alması gerektiğini savunan bir yerel yönetim olarak ulaşım filomuzda daha fazla kadın gücünün olması gerektiğine inanıyoruz” notuyla paylaşılan görselde adayların sahip olması gerektiği şartları sıralandı.

Kadınlarımıza güveniyoruz

Kent içi ulaşımda tramvaylarda yıllardır kadın vatman istihdamı sağlayan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de otobüs şoförü olarak kadınları istihdam edeceğini duyurdu. Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla iş ilanını duyuran Büyükşehir Belediyesi, SRC2 belgesi, psikoteknik belgesi ve eski tip ehliyetlerde E sınıfı, yeni tip ehliyetlerde ise D sınıfı araç kullanabilen kadınların Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na başvurmasını istedi. ‘Kadınlarımıza güveniyoruz’ sloganı ile yapılan paylaşımlar yüzlerce kişi tarafından paylaşılırken, birçok olumlu yorum aldı.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Oktay

14 Kasım 2019 07:47
Bu kadar çok işsiz genç erkek işsizlikten ötürü evlenemeyen genç erkek varken hala bayan istihdamı diyorsunuz.Bakalım erkeklere ne zaman çocuk doğurtacaksınız onu merak ediyorum.

Lo lo cu

13 Kasım 2019 19:41
He he çok iyi olur kadın şoför , havamız olur yaaaaa zaten işimiz havayla civayla gidiyor .

sefer taş

14 Kasım 2019 10:34
Çok iyi olur, erkek şoförler otobüse inip binerken, özellikle tek başına iseniz; otobüsü doğru dürüst durdurmuyorlar bile, az yolcu varsa, adeta otobüsü uçuruyorlar. Can güvenliğiniz bile tehlikeye giriyor. 5 sene kadar önce; bazı belediye otobüslerinde, az sayıda kadın şoför vardı ve gayet kurallara uygun ve insani şekilde araçları kullanıyorlardı. Bu yaklaşımı, içtenlikle destekliyorum.

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama