BÜYÜKERŞEN'E SANAT TEŞEKKÜRÜ

Son Güncelleme : 25 Aralık 2017 13:12
BÜYÜKERŞEN'E  SANAT TEŞEKKÜRÜ

Sevtekin Fikir Sanat Tiyatrosu oyuncuları, Eskişehir’de sergiledikleri ‘Kocamın Nişanlısı’ oyunu sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen’e sanata ve sanatçıya vermiş olduğu destekler nedeniyle ‘Teşekkür Plaketi’ verdiler.

Tam not aldı

Kadrosunda Tuğba Özay, Mehmet Çepiç, Deniz Pulaş ve İpek Tenolcay gib ünlü isimlerin yer aldığı ‘Kocamın Nişanlısı’ adlı tiyatro oyunu Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde Eskişehirlilerle buluştu. Eskişehirli sanatseverlerden tam not alan Sadık Şendil’in yazdığı ‘Kocamın Nişanlısı’ isimli oyununun yönetmenliğini Ferdi Merter yapıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in de izlediği ‘Kocamın Nişanlısı’ adlı oyunun sonunda izleyiciler sanatçıları uzun süre ayakta alkışladılar.

Öptü beni

Oyunun başrol oyuncularından Mehmet Çepiç Başkan Büyükerşen’i ‘Teşekkür Plaketi’ için sahneye çağırmadan önce, “Eskişehir halkına sanatı, sanatçıyı sevdiren, sanatla insanların yoğrulması gerektiğini anlatan ve inandıran, Eskişehir’i bambaşka bir dünya, bambaşka bir kent haline getiren Prof. Dr. Sayın Yılmaz Büyükerşen’e huzurlarınızda saygı ile teşekkür ediyorum” dedi.

Oscar'dan önemli

Büyükerşen ile tanışmanın kendisi için Oscar ödülünden daha önemli olduğunu belirten oyuncu, manken Deniz Pulaş, Büyükşehir Belediye Başkanını sahneye aldıktan sonra, ‘Teşekkür Plaketi’ni sunarken, “Öptü beni” diyerek sevincin seyirci ile yüksek sesle paylaştı. Büyükerşen plaketi aldıktan sonra yaptığı konuşmada Eskişehirlilere, “Alkışlarınızın ne kadar yürekten olduğunu ve sanatçılarımızı ne kadar çok takdir ettiğiniz biliyorum. Sahnedeki performansları birbirinden güzel ve takdire değer. İnşallah onları daha sık Eskişehir’de göreceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (10) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

sanatsal faliyetler e devam

25 Aralık 2017 13:21
sanat - sanat her şeyi çözer - santral , elektirik olmasada olur . ama sanatsız hayat olmaz . yaşanmaz . milleti uyutmaya devam .

Aras

26 Aralık 2017 15:19
Sanat bizi tıklım tıklım olan tramvaya otobüse bindirmiyo

tayyar

26 Aralık 2017 08:15
Çok önemli gerçekten Eskişehir'in tek eksiği sanat etkinlikleri.Bırakın artık saçma sapan işleri gerçekleri görün şehrin eksikliklerini görün açın gözünüzü işinize gelmiyorsa o başka.SANATMIŞ PEHH

Ziya

26 Aralık 2017 14:28
İdeolojik soytarılıklar ne zamandan beri sanat oldu?

suleyman

26 Aralık 2017 07:12
Zenginler icin sanat denilen opera tiyatro 7,50 TL arkadaslar, Anadolunun diger kentlerinde yasamayip sehir disina cikmadan lutfen yargilamayin.

mustafa

25 Aralık 2017 13:42
ekmek yoksa pasta yesinler. Zenginler için sanat, fakirler için hava gazı. Belediyenin harçadığı o paralar sadece zenginler içinmi geliyor acaba devletten

Sayın

27 Aralık 2017 22:30
Büyükerşen şu trafiğede bir el atsada bizde trafik ödülü versek, ah yılmaz ah yıldırdın bizi

t.m

26 Aralık 2017 05:45
akpinokyo sen o kültür evinin nerde olduğunu sadece zengine değil herkese açık olduğunu dahi bilmezsin.sana meddah oynatsınlar yeter.nerde oturuyorsun çatacık ormanlarında yada bozdağ damı.oralar bile haram sana bak yanımızda tüm milletvekilleri belediyesi akpartili kütahya var.hadi ufaktan oraya doğru 2 le.

cemal

26 Aralık 2017 07:40
Sanat, estetik demektir. Bu haslet rahmanidir. Vicdanı güzel, adil, iyi huylu, insanlara eşit davranan, kamudan aşırmayan, ailesine düşkün insanlara bahşedilmiştir. Ne mutlu ki, Eskişehir'in başında bu hasletleri içinde barındıran Büyükerşen var. Eskişehirli dört dönem bunu takdirleriyle onaylamaktadır.

ess

26 Aralık 2017 12:24
Eskişehir'deki sanatsal faaliyetleri eleştirenler Atamızın şu sözünü hatırlatmak isterim:"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir".Sanatsal açıdan gelişen toplumların fikri yapısı da gelişmiş olup,her alanda gelişler.Ama bunu kime anlatacaksın
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.