BÜYÜKERŞEN'DEN PLAN UYARISI

Son Güncelleme : 10 Ocak 2018 08:01
BÜYÜKERŞEN'DEN PLAN UYARISI

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 1/25 binlik plana uygun 1/5 binlik planlar hazırlanmadan, meclise plan tadilatı getirilmemesi uyarısında bulundu. Büyükerşen, “Bu şekilde planlı bir şehir oluşturamayız” dedi.

BÜYÜKERŞEN'DEN

PLAN UYARISI

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2018 yılı ilk toplantısı dün yapıldı. Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, şehir planları ile ilgili uyarılarda bulundu.

Plan tadilatı getirmeyin

Gündem maddelerine geçmeden önce konuşan Büyükerşen, kabul edilen 1/25 binlik plana uygun 1/5 binlik planlar hazırlamadan, plan tadilatı yapılmaması gerektiğini söyledi. Büyükerşen, “Şu anda meclise durmadan plan teklifi geliyor. Bizim önceliğimiz 1/25 binlik planın öngördüğü 1/5 binlik planları hazırlamak olmalı. Bunları hazırlamadan sürekli plan tadilatı yaparsak bütünlük ortadan kalkar. Ben özellikle ilçe belediye başkanlarımızdan rica ediyorum. Plan tadilatlarını belli bir süre askıya alalım. Modern şehirleşme bu şekilde olmaz” dedi.

Biri komisyonda biri bakanlıkta

Dönüşüm projelerinden de söz eden Büyükerşen, “Şu anda Gündoğdu-1 ve Gündoğdu-3 Kentsel Dönüşüm Projeleri, hazırlandı. 3 aydır komisyonda ekliyor. Bir an önce gelmesi gerekiyor. Öte yandan Afet Riskli Alan Projemiz de var. Burada da herşey hazır. Bu proje de bakanlıkta bekliyor” dedi.

Üzerimize düşeni yaptık

Bu iki proje için de üzerlerine düşeni yaptıklarını belirten Büyükerşen, “Biz ne yapmamız gerekiyorsa yaptık. Ama harekete geçemiyoruz. Bu sürede bir felaket yaşanır, bu bölgelerde herhangi bir yıkım olursa, bu bizim suçumuz değil. Bu projelerin beklememesi, işlerin hızlandırılması gerekiyor” diye konuştu.

Yorumlar (15) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Eses

10 Ocak 2018 17:25
Tepebaşı ve Odunpazarı belediyelerinden mücavir alanları da içerecek 1/5000 lik planların bir an evvel hazırlanarak onaya sunulmasını vatandaş olarak bekliyoruz. Yeşilköydeki arsamıza imar olmadığı için çivi çakamıyoruz. Batıkentten 2 dakika sürecek mesafeye imar yolları belli olmadığı ve açılmadığı için çevre yolundan dolaşarak, yunusköy kavşağında akan trafik tehlikesi altında ulaşmak zorunda kalıyoruz.

dENİZ

11 Ocak 2018 12:48
Bir yakınımıza ev almak için odunpazarı bölgesini 1 haftadır geziyorum. inanın bilmiyordum.Buralara kat izni verilmiş.Eski evler yıkılıp 3-4 katlı binalar yapılmış.Aman Allahım o ne çirkinlik.Binalar bitişik nizam.Ağaç yok,yeşillik yok.güneş görmeyen evler.nefes alamazsınız.Eviniz penceresinin 7 metre ötesinde başka ibr evin penceresi.evlerin önüne araç parketmeye yer yok. Madem bu eski evler yıkılıp yeni evler yapılacaktı.Bu evler site şeklinde ağacı,yeşil alanı olan,güneş gören,nefes alan ayrık nizam evler şeklinde yapılamazmıydı.

Eskişehirli

11 Ocak 2018 11:37
Yılmaz hocamıza katılıyorum, Düzenli ve uygun planlı yürümeli sistem... Zaten 1/25.000 nazım imar planı onaylanmış ve öncelik olması gereken 1/5.000 planlarıdır.

akilli

13 Ocak 2018 05:09
Ne güzel cizimden önce sizin yanlislarinizi görüp düzeltmek isteyenler var demekki.Neden önemsemeden tepki gösteriyorsunuuz,sonradan vakti gecti demek icinmi.Karsi fikirlere saygi olmadikca bizim ülkemiz yerinde saymaya devam.

Eskişehirli

11 Ocak 2018 11:55
Ayrıca 3.üniversite söylemi gündemde, Çevreyolu gündemde denilmektedir. Bunların acilen yapılıp, hem yatırım hem kalkınma gelmesi gerekmektedir.

eses26

11 Ocak 2018 11:41
Yılmaz Hocaya aynen katılıyorum..çok haklı bu konuda .Madem şehrin geleceğini ilgilendiren 1/25000 ölçekli nazım planlar onaylanmış olduğuna göre plan tadilatlarıyla değil acilen 1/5000 ölçekli nazım planların yapılması ve akabindede 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarının yapılması gerekir..Ki şehir açılsın yeni konut gelişme alanları . üniversite . sanayi vs ...yatırımları gelsin şehir..Gelen yatırımcı bakıyo ki halen plan yok . halen tarla ve sonrada ooo daha cokk var diyip kaçıyo..kuzey güney cevre yolları , bağlantı yolları, 3.üniversite bu şehrin önünü açıcaktır...kongre sarayıymış,hamamyoluymuş,şehir hastanesiymiş bunlar zaten şehrin iç dinamiği...dış yatırımcıyı getirmez şehirimize..

Kayra

10 Ocak 2018 20:36
Eskişehir bitmiş bitmiş sonradan yapılaşma olan Batıkent mahallesi bile o kadar düzensiz o kadar bicimsiz ki şehir içine diyecek bir şey yok zaten çok değil 2-3 seneye trafik kitlenecek şehirde

Esra y

10 Ocak 2018 17:32
Çok iyisini biliyorsunuz gelip siz yapın kardeşim başkan gazeteye konuşma yapiyo siz ak troller söyle olurdu böyle olurdu başarın siz daha iyisini yapın yapabiliyorsanız eğer

vural

10 Ocak 2018 14:56
Yıllardır şehrin ortasında yer alan Karapınar ve Alan önü mahallesinin bir kısmı üvey evlat muamelesi görmüş ve görmektedir. Şehrin dışı ile ilgileniyorsunuz da içini yüksek binalar yaparak görüntüyü kimse görmesin diye kamufle ediyorsunuz. seçimler geliyor ya şimdi çalışılıyormuş gibi yapıyorlar. Projelerinizi maketlerde değil uygulamalarınız ile gösterin artık.

Nasıl

11 Ocak 2018 11:01
omc blokları 5 ve 7 katlı hemen karşındaki binalar dükkan üstü 2 kat omc ye çarpmayan uçaklar buralara çarpabilirmiş hadi bunu geçelim omc nin olduğu sırada sonradan yapılan bir binaya 3 kat verilirken yeni projesi çıkan bir binaya yine 5 üstü kat verildi yani bu nasıl bir şey anlayamıyorum

Plan

10 Ocak 2018 21:50
Günaydın.......

hoca

12 Ocak 2018 10:32
1/5000'leri hoca bilerek yaptırmıyor.

MAKYAJCI

11 Ocak 2018 10:02
Makyajcı ile buraya kadar. Şehirde ulaşım sorunu içinden çıkılmaz hala gelmek üzere. Sabahları Akşamları 3 hatta 4,5 tramwaylara binilmeyen duraklar var. Trafik keşmekeş. Makyajçı ile park bahçe ile makyaj ile bu kadar. Makyaj artık dökülüyor foya ortaya çıkıyor.

salih

10 Ocak 2018 12:36
sayın bu performansını bu gayreti bu acele etmeyi baştan yapsaydı , şu an eskişehir çok çok farklı olurdu

vural

11 Ocak 2018 09:32
Kayra hay ağınıza sağlık Eskişehir her yönden bitmiş trafik yapılaşma hangi birini anlatalım ki
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
Kristal İş Şube Başkanı Erdal Akyazı, sahte enflasyon rakamlarına karşı gerçek enflasyonu göstermek istediğini belirterek alışverişe çıktı. Alışverişi 102 lira tutan Akyazı “Aldığım ürünler 2 kişiye 2 gün zor yeter” dedi.
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri İsmail Gerim, öncelikli amaçlarının Eskişehir'i animasyon merkezi yapmak olduğunu belirtti.
PERSONELE YANGIN EĞİTİMİ
PERSONELE YANGIN EĞİTİMİ
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, okullar başta olmak üzere resmi ve özel kuruluşlardaki yangın eğitimlerine devam ediyor.
ŞANS ODUNPAZARI'NA GÜLDÜ
ŞANS ODUNPAZARI'NA GÜLDÜ
On Numara oyununun bu haftaki çekilişinde Odunpazarı'ndab bir kişiye ikramiye çıktı. Şahıs 85 bin 659 lira 25'er kuruş ikramiyenin sahibi oldu.
DAYANIŞMA VURGUSU
DAYANIŞMA VURGUSU
Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, enflasyonla mücadelede de oda ve borsaların dayanışma içinde hareket edeceğinin altını çizdi.
HALK MARKET 3 YAŞINDA
HALK MARKET 3 YAŞINDA
Odunpazarı Belediyesi'nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak kolisi göndermek yerine, ihtiyaç duydukları ürünleri kendilerinin seçmesini sağladığı sosyal yardım modeli olan Halk Market, 3 yılı geride bıraktı.
GASP ZANLISI YAKALANDI
GASP ZANLISI YAKALANDI
Eskişehir'de silahlı gasp ve hırsızlık suçundan aranan şüpheli, tren garında uygulama yapan polis ekipleri tarafından yakalandı.
PROJELERE HAYRAN KALDILAR
PROJELERE HAYRAN KALDILAR
Tekirdağ’dan Eskişehir’i gezmek için gelen Cumhuriyet Kadınları Derneği üyeleri ve CHP Kadın Kolları üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
ÇAKACAK'TAN FIRSATÇILIK UYARISI
ÇAKACAK'TAN FIRSATÇILIK UYARISI
 Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, esnaf, firma ve her türlü işletmeyi, sunulan mal ve hizmetlerin haklı bir neden olmaksızın fiyatlarının yükseltilmemesi, stokçuluk yapılmaması, üretim yeri Türkiye olan mallar için Ticaret Bakanlığınca tespit ve ilan edilen şekil, logo veya işaret şartlarına uyulması hususlarına riayet edilmesi konusunda uyardı.