BÜYÜKERŞEN'DEN PLAN UYARISI

Son Güncelleme : 10 Ocak 2018 08:01
BÜYÜKERŞEN'DEN PLAN UYARISI

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 1/25 binlik plana uygun 1/5 binlik planlar hazırlanmadan, meclise plan tadilatı getirilmemesi uyarısında bulundu. Büyükerşen, “Bu şekilde planlı bir şehir oluşturamayız” dedi.

BÜYÜKERŞEN'DEN

PLAN UYARISI

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2018 yılı ilk toplantısı dün yapıldı. Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, şehir planları ile ilgili uyarılarda bulundu.

Plan tadilatı getirmeyin

Gündem maddelerine geçmeden önce konuşan Büyükerşen, kabul edilen 1/25 binlik plana uygun 1/5 binlik planlar hazırlamadan, plan tadilatı yapılmaması gerektiğini söyledi. Büyükerşen, “Şu anda meclise durmadan plan teklifi geliyor. Bizim önceliğimiz 1/25 binlik planın öngördüğü 1/5 binlik planları hazırlamak olmalı. Bunları hazırlamadan sürekli plan tadilatı yaparsak bütünlük ortadan kalkar. Ben özellikle ilçe belediye başkanlarımızdan rica ediyorum. Plan tadilatlarını belli bir süre askıya alalım. Modern şehirleşme bu şekilde olmaz” dedi.

Biri komisyonda biri bakanlıkta

Dönüşüm projelerinden de söz eden Büyükerşen, “Şu anda Gündoğdu-1 ve Gündoğdu-3 Kentsel Dönüşüm Projeleri, hazırlandı. 3 aydır komisyonda ekliyor. Bir an önce gelmesi gerekiyor. Öte yandan Afet Riskli Alan Projemiz de var. Burada da herşey hazır. Bu proje de bakanlıkta bekliyor” dedi.

Üzerimize düşeni yaptık

Bu iki proje için de üzerlerine düşeni yaptıklarını belirten Büyükerşen, “Biz ne yapmamız gerekiyorsa yaptık. Ama harekete geçemiyoruz. Bu sürede bir felaket yaşanır, bu bölgelerde herhangi bir yıkım olursa, bu bizim suçumuz değil. Bu projelerin beklememesi, işlerin hızlandırılması gerekiyor” diye konuştu.

Yorumlar (15) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Eses

10 Ocak 2018 17:25
Tepebaşı ve Odunpazarı belediyelerinden mücavir alanları da içerecek 1/5000 lik planların bir an evvel hazırlanarak onaya sunulmasını vatandaş olarak bekliyoruz. Yeşilköydeki arsamıza imar olmadığı için çivi çakamıyoruz. Batıkentten 2 dakika sürecek mesafeye imar yolları belli olmadığı ve açılmadığı için çevre yolundan dolaşarak, yunusköy kavşağında akan trafik tehlikesi altında ulaşmak zorunda kalıyoruz.

dENİZ

11 Ocak 2018 12:48
Bir yakınımıza ev almak için odunpazarı bölgesini 1 haftadır geziyorum. inanın bilmiyordum.Buralara kat izni verilmiş.Eski evler yıkılıp 3-4 katlı binalar yapılmış.Aman Allahım o ne çirkinlik.Binalar bitişik nizam.Ağaç yok,yeşillik yok.güneş görmeyen evler.nefes alamazsınız.Eviniz penceresinin 7 metre ötesinde başka ibr evin penceresi.evlerin önüne araç parketmeye yer yok. Madem bu eski evler yıkılıp yeni evler yapılacaktı.Bu evler site şeklinde ağacı,yeşil alanı olan,güneş gören,nefes alan ayrık nizam evler şeklinde yapılamazmıydı.

Eskişehirli

11 Ocak 2018 11:37
Yılmaz hocamıza katılıyorum, Düzenli ve uygun planlı yürümeli sistem... Zaten 1/25.000 nazım imar planı onaylanmış ve öncelik olması gereken 1/5.000 planlarıdır.

akilli

13 Ocak 2018 05:09
Ne güzel cizimden önce sizin yanlislarinizi görüp düzeltmek isteyenler var demekki.Neden önemsemeden tepki gösteriyorsunuuz,sonradan vakti gecti demek icinmi.Karsi fikirlere saygi olmadikca bizim ülkemiz yerinde saymaya devam.

Eskişehirli

11 Ocak 2018 11:55
Ayrıca 3.üniversite söylemi gündemde, Çevreyolu gündemde denilmektedir. Bunların acilen yapılıp, hem yatırım hem kalkınma gelmesi gerekmektedir.

eses26

11 Ocak 2018 11:41
Yılmaz Hocaya aynen katılıyorum..çok haklı bu konuda .Madem şehrin geleceğini ilgilendiren 1/25000 ölçekli nazım planlar onaylanmış olduğuna göre plan tadilatlarıyla değil acilen 1/5000 ölçekli nazım planların yapılması ve akabindede 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarının yapılması gerekir..Ki şehir açılsın yeni konut gelişme alanları . üniversite . sanayi vs ...yatırımları gelsin şehir..Gelen yatırımcı bakıyo ki halen plan yok . halen tarla ve sonrada ooo daha cokk var diyip kaçıyo..kuzey güney cevre yolları , bağlantı yolları, 3.üniversite bu şehrin önünü açıcaktır...kongre sarayıymış,hamamyoluymuş,şehir hastanesiymiş bunlar zaten şehrin iç dinamiği...dış yatırımcıyı getirmez şehirimize..

Kayra

10 Ocak 2018 20:36
Eskişehir bitmiş bitmiş sonradan yapılaşma olan Batıkent mahallesi bile o kadar düzensiz o kadar bicimsiz ki şehir içine diyecek bir şey yok zaten çok değil 2-3 seneye trafik kitlenecek şehirde

Esra y

10 Ocak 2018 17:32
Çok iyisini biliyorsunuz gelip siz yapın kardeşim başkan gazeteye konuşma yapiyo siz ak troller söyle olurdu böyle olurdu başarın siz daha iyisini yapın yapabiliyorsanız eğer

vural

10 Ocak 2018 14:56
Yıllardır şehrin ortasında yer alan Karapınar ve Alan önü mahallesinin bir kısmı üvey evlat muamelesi görmüş ve görmektedir. Şehrin dışı ile ilgileniyorsunuz da içini yüksek binalar yaparak görüntüyü kimse görmesin diye kamufle ediyorsunuz. seçimler geliyor ya şimdi çalışılıyormuş gibi yapıyorlar. Projelerinizi maketlerde değil uygulamalarınız ile gösterin artık.

Nasıl

11 Ocak 2018 11:01
omc blokları 5 ve 7 katlı hemen karşındaki binalar dükkan üstü 2 kat omc ye çarpmayan uçaklar buralara çarpabilirmiş hadi bunu geçelim omc nin olduğu sırada sonradan yapılan bir binaya 3 kat verilirken yeni projesi çıkan bir binaya yine 5 üstü kat verildi yani bu nasıl bir şey anlayamıyorum

Plan

10 Ocak 2018 21:50
Günaydın.......

hoca

12 Ocak 2018 10:32
1/5000'leri hoca bilerek yaptırmıyor.

MAKYAJCI

11 Ocak 2018 10:02
Makyajcı ile buraya kadar. Şehirde ulaşım sorunu içinden çıkılmaz hala gelmek üzere. Sabahları Akşamları 3 hatta 4,5 tramwaylara binilmeyen duraklar var. Trafik keşmekeş. Makyajçı ile park bahçe ile makyaj ile bu kadar. Makyaj artık dökülüyor foya ortaya çıkıyor.

vural

11 Ocak 2018 09:32
Kayra hay ağınıza sağlık Eskişehir her yönden bitmiş trafik yapılaşma hangi birini anlatalım ki

salih

10 Ocak 2018 12:36
sayın bu performansını bu gayreti bu acele etmeyi baştan yapsaydı , şu an eskişehir çok çok farklı olurdu
BÜYÜKERŞEN TÜRKİYE'DE ÖRNEK İSİM
BÜYÜKERŞEN TÜRKİYE'DE ÖRNEK İSİM
Trakya Belediyeler Birliği’ne üye Trakya’da hizmet veren 11 belediyenin başkan ve yetkililerinden oluşan heyet Eskişehir’de hayata geçirilen başarılı şehircilik projelerini yerinde inceledi.
AÇIK KAPI PROJESİ'Nİ BAKAN BAŞLATTI
AÇIK KAPI PROJESİ'Nİ BAKAN BAŞLATTI
 Eskişehir’de ‘Açık Kapı’ projesinin açılışında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “İçişleri Bakanlığımızın kendi personeli ile 117 yerli yazılım gerçekleştirdi” dedi. 
GEZİ YOLCULUĞU FACİAYLA BİTTİ
GEZİ YOLCULUĞU FACİAYLA BİTTİ
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 11 kişi hayatını kaybederken, 44 kişi de yaralandı. 
VALİ ÇAKACAK  KARNE DAĞITTI
VALİ ÇAKACAK KARNE DAĞITTI
Vali Özdemir Çakacak, Yunusemre İlköğretim Okulu'nu ziyaret ederek eğitim ve öğretimin birinci dönemini tamamlayan öğrencilere karneleri dağıttı. Öğrencilerin karne sevincine ortak olan Çakacak, "Yarı yıl tatilinde bol bol kitap okuyun. Hedefleriniz ve hayalleriniz büyük olsun" dedi.
TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ
TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ
Tepebaşı Belediyesi termik santral konusunda bakanlığa iletmek üzere bölgede yaşayan vatandaşların görüş ve önerilerini dinledi.
BAKAN SOYLU ESKİŞEHİR'DE
BAKAN SOYLU ESKİŞEHİR'DE
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk milletinin, dünyadaki fitnenin, zulmün ve dünyaya kaosu getirmek isteyenlerin önündeki son engel kapısı olduğunu belirterek "Dünyada bir karanlık zihniyet bu kapıyı zorlamaktadır ve bu kapı kırılırsa, zulmün önündeki son engel de kalkmış olacaktır" dedi.
BAŞKAN KURT'TAN KAZI TEPKİSİ
BAŞKAN KURT'TAN KAZI TEPKİSİ
Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, belediyeden izin alınarak ve belediyeye bilgi verilerek yapılan kazıların Odunpazarı Belediyesi ekipleri tarafından takip edilebildiği belirterek, “Habersiz kazılar bizi de zorda bırakıyor” dedi.
TERMİK SANTRAL TEHLİKE SAÇACAK
TERMİK SANTRAL TEHLİKE SAÇACAK
CHP'li vekiller mecliste Termik santraller konusunu gündeme getirdiler. Eskişehir Tepebaşı'nda Alpu Ovası'na yapılmak istenen termik santral hakkında konuşan Eskişehir milletvekili Gaye Usluer ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal Termik Santral projelerinin tehlikelerine vurgu yaptılar.
KIRSALDA KAR MESAİSİ
KIRSALDA KAR MESAİSİ
Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ilçelerin yüksek kesimlerinde etkisini gösteren kar yağışı sonrası karla mücadele çalışmalarına başladı.