BÜYÜKERŞEN'DEN PLAN UYARISI

Son Güncelleme : 10 Ocak 2018 08:01
BÜYÜKERŞEN'DEN PLAN UYARISI

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 1/25 binlik plana uygun 1/5 binlik planlar hazırlanmadan, meclise plan tadilatı getirilmemesi uyarısında bulundu. Büyükerşen, “Bu şekilde planlı bir şehir oluşturamayız” dedi.

BÜYÜKERŞEN'DEN

PLAN UYARISI

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2018 yılı ilk toplantısı dün yapıldı. Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, şehir planları ile ilgili uyarılarda bulundu.

Plan tadilatı getirmeyin

Gündem maddelerine geçmeden önce konuşan Büyükerşen, kabul edilen 1/25 binlik plana uygun 1/5 binlik planlar hazırlamadan, plan tadilatı yapılmaması gerektiğini söyledi. Büyükerşen, “Şu anda meclise durmadan plan teklifi geliyor. Bizim önceliğimiz 1/25 binlik planın öngördüğü 1/5 binlik planları hazırlamak olmalı. Bunları hazırlamadan sürekli plan tadilatı yaparsak bütünlük ortadan kalkar. Ben özellikle ilçe belediye başkanlarımızdan rica ediyorum. Plan tadilatlarını belli bir süre askıya alalım. Modern şehirleşme bu şekilde olmaz” dedi.

Biri komisyonda biri bakanlıkta

Dönüşüm projelerinden de söz eden Büyükerşen, “Şu anda Gündoğdu-1 ve Gündoğdu-3 Kentsel Dönüşüm Projeleri, hazırlandı. 3 aydır komisyonda ekliyor. Bir an önce gelmesi gerekiyor. Öte yandan Afet Riskli Alan Projemiz de var. Burada da herşey hazır. Bu proje de bakanlıkta bekliyor” dedi.

Üzerimize düşeni yaptık

Bu iki proje için de üzerlerine düşeni yaptıklarını belirten Büyükerşen, “Biz ne yapmamız gerekiyorsa yaptık. Ama harekete geçemiyoruz. Bu sürede bir felaket yaşanır, bu bölgelerde herhangi bir yıkım olursa, bu bizim suçumuz değil. Bu projelerin beklememesi, işlerin hızlandırılması gerekiyor” diye konuştu.

Yorumlar (15) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Eses

10 Ocak 2018 17:25
Tepebaşı ve Odunpazarı belediyelerinden mücavir alanları da içerecek 1/5000 lik planların bir an evvel hazırlanarak onaya sunulmasını vatandaş olarak bekliyoruz. Yeşilköydeki arsamıza imar olmadığı için çivi çakamıyoruz. Batıkentten 2 dakika sürecek mesafeye imar yolları belli olmadığı ve açılmadığı için çevre yolundan dolaşarak, yunusköy kavşağında akan trafik tehlikesi altında ulaşmak zorunda kalıyoruz.

dENİZ

11 Ocak 2018 12:48
Bir yakınımıza ev almak için odunpazarı bölgesini 1 haftadır geziyorum. inanın bilmiyordum.Buralara kat izni verilmiş.Eski evler yıkılıp 3-4 katlı binalar yapılmış.Aman Allahım o ne çirkinlik.Binalar bitişik nizam.Ağaç yok,yeşillik yok.güneş görmeyen evler.nefes alamazsınız.Eviniz penceresinin 7 metre ötesinde başka ibr evin penceresi.evlerin önüne araç parketmeye yer yok. Madem bu eski evler yıkılıp yeni evler yapılacaktı.Bu evler site şeklinde ağacı,yeşil alanı olan,güneş gören,nefes alan ayrık nizam evler şeklinde yapılamazmıydı.

Eskişehirli

11 Ocak 2018 11:37
Yılmaz hocamıza katılıyorum, Düzenli ve uygun planlı yürümeli sistem... Zaten 1/25.000 nazım imar planı onaylanmış ve öncelik olması gereken 1/5.000 planlarıdır.

akilli

13 Ocak 2018 05:09
Ne güzel cizimden önce sizin yanlislarinizi görüp düzeltmek isteyenler var demekki.Neden önemsemeden tepki gösteriyorsunuuz,sonradan vakti gecti demek icinmi.Karsi fikirlere saygi olmadikca bizim ülkemiz yerinde saymaya devam.

Eskişehirli

11 Ocak 2018 11:55
Ayrıca 3.üniversite söylemi gündemde, Çevreyolu gündemde denilmektedir. Bunların acilen yapılıp, hem yatırım hem kalkınma gelmesi gerekmektedir.

eses26

11 Ocak 2018 11:41
Yılmaz Hocaya aynen katılıyorum..çok haklı bu konuda .Madem şehrin geleceğini ilgilendiren 1/25000 ölçekli nazım planlar onaylanmış olduğuna göre plan tadilatlarıyla değil acilen 1/5000 ölçekli nazım planların yapılması ve akabindede 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarının yapılması gerekir..Ki şehir açılsın yeni konut gelişme alanları . üniversite . sanayi vs ...yatırımları gelsin şehir..Gelen yatırımcı bakıyo ki halen plan yok . halen tarla ve sonrada ooo daha cokk var diyip kaçıyo..kuzey güney cevre yolları , bağlantı yolları, 3.üniversite bu şehrin önünü açıcaktır...kongre sarayıymış,hamamyoluymuş,şehir hastanesiymiş bunlar zaten şehrin iç dinamiği...dış yatırımcıyı getirmez şehirimize..

Kayra

10 Ocak 2018 20:36
Eskişehir bitmiş bitmiş sonradan yapılaşma olan Batıkent mahallesi bile o kadar düzensiz o kadar bicimsiz ki şehir içine diyecek bir şey yok zaten çok değil 2-3 seneye trafik kitlenecek şehirde

Esra y

10 Ocak 2018 17:32
Çok iyisini biliyorsunuz gelip siz yapın kardeşim başkan gazeteye konuşma yapiyo siz ak troller söyle olurdu böyle olurdu başarın siz daha iyisini yapın yapabiliyorsanız eğer

vural

10 Ocak 2018 14:56
Yıllardır şehrin ortasında yer alan Karapınar ve Alan önü mahallesinin bir kısmı üvey evlat muamelesi görmüş ve görmektedir. Şehrin dışı ile ilgileniyorsunuz da içini yüksek binalar yaparak görüntüyü kimse görmesin diye kamufle ediyorsunuz. seçimler geliyor ya şimdi çalışılıyormuş gibi yapıyorlar. Projelerinizi maketlerde değil uygulamalarınız ile gösterin artık.

Nasıl

11 Ocak 2018 11:01
omc blokları 5 ve 7 katlı hemen karşındaki binalar dükkan üstü 2 kat omc ye çarpmayan uçaklar buralara çarpabilirmiş hadi bunu geçelim omc nin olduğu sırada sonradan yapılan bir binaya 3 kat verilirken yeni projesi çıkan bir binaya yine 5 üstü kat verildi yani bu nasıl bir şey anlayamıyorum

Plan

10 Ocak 2018 21:50
Günaydın.......

hoca

12 Ocak 2018 10:32
1/5000'leri hoca bilerek yaptırmıyor.

MAKYAJCI

11 Ocak 2018 10:02
Makyajcı ile buraya kadar. Şehirde ulaşım sorunu içinden çıkılmaz hala gelmek üzere. Sabahları Akşamları 3 hatta 4,5 tramwaylara binilmeyen duraklar var. Trafik keşmekeş. Makyajçı ile park bahçe ile makyaj ile bu kadar. Makyaj artık dökülüyor foya ortaya çıkıyor.

salih

10 Ocak 2018 12:36
sayın bu performansını bu gayreti bu acele etmeyi baştan yapsaydı , şu an eskişehir çok çok farklı olurdu

vural

11 Ocak 2018 09:32
Kayra hay ağınıza sağlık Eskişehir her yönden bitmiş trafik yapılaşma hangi birini anlatalım ki
YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI
YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI
Eskişehir’de zorlu kış şartlarında yaşam mücadelesi veren hayvanlar için Kırka mahallesindeki belirli bölgelere yem bırakıldı. 
ESKİŞEHİR EN GÜVENLİ ŞEHİR OLDU
ESKİŞEHİR EN GÜVENLİ ŞEHİR OLDU
Dünya üzerinde hangi ülkelerin ne kadar güvenli olduğu belli olurken, Türkiye 59,62’lik güven endeksiyle 49’uncu sırada yer aldı. Eskişehir ise yine Türkiye'nin en güvenli şehri olarak belirlendi.
PORSUK ÇAYI'NDA HAREKETLİ DAKİKALAR
PORSUK ÇAYI'NDA HAREKETLİ DAKİKALAR
Eskişehir'de, Porsuk Çayı'na düştüğü iddia edilen şahıs için polis ve itfaiye ekipleri adeta seferber oldu. Eskişehir İtfaiyesi dalgıç ekipleri soğuk havaya rağmen uzun süre suya düştüğü ihbarı yapılan şahsı bulmak için arama kurtarma çalışmaları yaptı. 
TRAFİKTE ŞOK GÖRÜNTÜ
TRAFİKTE ŞOK GÖRÜNTÜ
Hatboyu Caddesinde dün akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.
AKIL ALMAZ SAVUNMA
AKIL ALMAZ SAVUNMA
Eskişehir'de, SIM kartın çalışmaması nedeniyle çıkan kavgada bir kişiyi bıçakla öldürdükleri iddia edilen sanıkların davasında yapılan savunma adeta ‘pes’ dedirtti.
PARLAYAN YILDIZIMIZSINIZ
PARLAYAN YILDIZIMIZSINIZ
Birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir’e gelen CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, İl Başkanı Abdülkadir Adar ve parti yöneticileri ile birlikte Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
ESKİŞEHİR HUZUR KENTİ
ESKİŞEHİR HUZUR KENTİ
Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir'in huzur kenti olduğunu söyledi.
DOĞAN: ORTAK ADAYIM
DOĞAN: ORTAK ADAYIM
AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, MHP’nin Odunpazarı’ndaki temsilcileri ile bir araya geldi. Doğan “Cumhur İttifakı’nın ortak adayıyım” dedi.
HAYVANCILIĞI VE TARIMI YOK ETTİLER
HAYVANCILIĞI VE TARIMI YOK ETTİLER
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu’nu ziyaret etti.