BÜYÜKERŞEN EN NET İSİM

12 Ekim 2017 16:22
BÜYÜKERŞEN EN NET İSİM

2019 yılı Mart ayında yapılması beklenen yerel seçimler için diğer partilerde olduğu gibi CHP'de de belediye başkan adaylıkları için bazı isimler şimdiden ön plana çıkıyor.

CHP kulislerinin tartışmasız en net isimlerinin başında ise Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu geliyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yakınlıkları ile tanınan ve takdirini kazanan iki ismin tekrar aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Yorumlar (15) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

anti nihat

13 Ekim 2017 11:18
insanlık tan nasibini almamış yorum yapanlar...sizin için içimden öyle güzel ( kötü ) şeyler geçiriyorum ki....halinize şükredin...nihat sende tramvaydan şikayet etme herkes senin gibi otomobil sahibi değil...zaten boş boş konuşmuşsun...hani nereye cadde ilave edilecek eskişehirin merkezi yolları belli...şehir genişlerse uzaktaki mahallelere cadde yapılır ancak...varolan caddeye cadde yapılmaz...o kadar biliyorsan git emir ver kaldırsınlar rayları paşam :)))))

Ziya

12 Ekim 2017 21:13
fesubhanAllah Yahu Bunlar ölümü aklına hiç getirmiyorlar! Bunu anladık artık. O nu da boş verin her fırsatta Türk Silahlı Kuvvetlerine çemkiren bir partiye oy vermek vatana ihanettir.

Nihat

13 Ekim 2017 02:20
Şu şehri 1,5- 2 saat gezen Tramvay hatlarının ne kadar lüzumsuz yerlere yapıldığını, gereksiz ve suni bir sıkışıklık oluşturulduğunu son 20 yılda şehre bir tek cadde ilave edilmediğini anlar .

Esra y

13 Ekim 2017 00:09
Neden YILMAZ BÜYÜKERŞEN den bu kadar nefret ediyosunuz şu yazanların çoğu 60 yaş ve üzeridir madem istemiyorsunuz neden yaptığı tramvaydan yararlanıyorsunuz eskiden otobüslere binip inmek icin uğraşırdınız simdi ise kolayca inip biniyorsunuz rahatlık sizde daha ne istiyorsunuz yaşanacak şehirdesiniz daha ne istiyorsunuz yapmayın artk birazda insaf edin bu kadar koltuk sevdasında olarak düşünmeyin YILMAZ hocayı kalsın başkanlığa devam etsin ki dahada güzel bir şehirde yaşamınızı sürdürün biz YILMAZ hocadan memnunuz istemeyen valizini toplayıp gitsin o kadar

Hüsnü Hazan

12 Ekim 2017 20:01
Büyükerşen'e oy vermiş birisi olarak bu kararı doğru bulmuyorum. Porsuk'un ıslahı, tramvay hattı ve güzel park projeleri oldu. Ancak üretkenliğin belirli bir süre sonra azaldığını düşünüyorum. Büyükşehir'in kapımıza gelen bültenlerinden bile bu anlaşılabilir. 2005 yılları gibi bu bültenler projelerle doluydu. Daha sonraları faaliyet raporu gibi olmaya başladı. Yapılmışları anlatıyor ara sıra tramvay yeni tramvay hattı, park projesi ve bayat pazarı çevresi kentsel dönüşümü gibi projeler ortaya konuyor. Ancak yakalanan ilk ivme bugüne kadar azalarak devam etti. Belediyenin sorumluluk alanı arttı diğer meclis üyeleri engelledi vs. gibi durumlar elbette var. Ancak eski heyecan eski üretkenlik yok. Üniversite caddesinde dahi yürümekte zorlandığımız kaldırımlar mevcut. Trafik sorununa ilişkin atılmış ciddi bir adım yok. 18 20 yıllık bir plan çalıştayı yapılmış ancak şu anki duruma ilişkin bir hareket göremiyoruz. Yarım saat önce yine her yer sıkışıktı. Seçim dönemlerinde dahi propaganda maksatlı da olsa bir proje bir çözümden bahsedilmedi. Saadet Partisi adayı en çok vaatte bulunan ve heyecanlandıranlardandı. Ancak biz yine Büyükerşen i seçtik. Şimdi beklentim farklı bir bakış açısıyla efektif çözümlerle gelecek bir başkan adayı. Hangi partiden olduğu önemli değil. Ahmet Ataç olabilir. Harun Karacan olabilir şu an görevi başka olsa da. Ya da ismi duyulmamış ama heyecanlandıran projeleri olan bir isim.

mustafa şimşek

13 Ekim 2017 11:25
Sayın Büyükerşen artık, başkanlığı zirvedeyken bırakmalı, ziraa son dönem başkanlığıda artık zirveden düşmeye başladı. Şehre hiçbir proje üretmiyor. Tranvaylar başımıza sorun oldu. Trafik sorunu hat safhada 200 bin civarında araç var Eskişehirde bunun 100 bini şehir merkezinde olsa, 100 bin aracın gideceği yollar, caddeler yok. Bizde araç sayısı yüksek değil, yol yok. Artık yenilenme zamanı, A yada B partisi fark etmez .

AZİZ TÜRKOĞLU

13 Ekim 2017 08:37
GENÇLERİN HAKKINI YİYORSUN HUZURU MAHŞERDE İNSAN HAKKI YİYEREK HAŞROLUNUCAKSIN BÜYÜK ERŞEN İNSAN HAKKI YİYENLERİN SONUNU BİR GÖR BİZİMDE SENİNDE OLAN KİTABI MUKADDES KURANIMIZDA BENCE HEPSİNİ BİR OKU,EĞER BİZİM GİBİ ATATÜRKÇÜYSEN KOLTUKTAN İN GENÇ BİR İNSANA GÖREVİ DEVRET DEMOKRATSAN , ADALETÇİYSEN. .

Eses

13 Ekim 2017 00:18
Cumhurbaşkanı olarak görmek istediğim isim Sayın İlker Başbuğ'dur. Onun dışında Fetönün deşifre edilmesi. Ergenekon ve Balyoz dalaverelerinin hesabının sorulması gibi çalışmaları başkalarının hakkıyla yapabileceğini sanmıyorum. Bu konuda en çok mağdur edilen insanlardan biri olduğu için gereğini yapacağından eminim.

EY TÜRK DEDELERİ BİRİNCİ VAZİFEN

12 Ekim 2017 19:52
yaş gelmiş 85 . 90 na hala koltuğu bırakmıyor . ATATÜRK görmüşte söylemiş sanki .bu gençlik ne zaman geçecek bu işlerin başına .

heykel daha gitmez

12 Ekim 2017 17:56
hoca bu seçimi kazanamaz , çünkü millette bıktı bu heykel , balmumuna kendini yenilemesi lazım örneğin - eski şişe , gazoz kapağı , eski radyo televizyon , araba lastiği , telefon direği gibi müzeler , çalıştaylar , açılımlar yapması lazım , işte o zaman kazanır .

Cihan

12 Ekim 2017 17:23
Zihniyet ayn.ı Ecevitte elden ayaktan düşünceye dek koltuğu bırakmadı sonra başımıza neler geldi biliyorsunuz kriz.Mikro boyutta Eskişehirde yaşıyoruz yaşıyacağız bazı siyasileri koltuklarıyla gömmek lazım.

haksızlık

12 Ekim 2017 16:53
hocanın hakkını yiğiyorlar , tam cumhurbaşkanı olacak iken , genemi belediye başkanlığı oda bıktı , bizde bıktık .

ekk

12 Ekim 2017 16:51
demirbaşa kayıtlasınlar bunu koltuk düşmanı

VATANDAŞ

13 Ekim 2017 02:18
20 dairelik apartmana, daire başına 3680 TL tretuvar parası gönderdiği için mutlaka en uygun aday olacaktır Hoca!

Tepebaşılı

12 Ekim 2017 22:52
hoca daha çok koltuk sevdalısını sandığa gömer merak etmeyin siz...
BÜYÜKERŞEN TÜRKİYE'DE ÖRNEK İSİM
BÜYÜKERŞEN TÜRKİYE'DE ÖRNEK İSİM
Trakya Belediyeler Birliği’ne üye Trakya’da hizmet veren 11 belediyenin başkan ve yetkililerinden oluşan heyet Eskişehir’de hayata geçirilen başarılı şehircilik projelerini yerinde inceledi.
AÇIK KAPI PROJESİ'Nİ BAKAN BAŞLATTI
AÇIK KAPI PROJESİ'Nİ BAKAN BAŞLATTI
 Eskişehir’de ‘Açık Kapı’ projesinin açılışında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “İçişleri Bakanlığımızın kendi personeli ile 117 yerli yazılım gerçekleştirdi” dedi. 
GEZİ YOLCULUĞU FACİAYLA BİTTİ
GEZİ YOLCULUĞU FACİAYLA BİTTİ
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 11 kişi hayatını kaybederken, 44 kişi de yaralandı. 
VALİ ÇAKACAK  KARNE DAĞITTI
VALİ ÇAKACAK KARNE DAĞITTI
Vali Özdemir Çakacak, Yunusemre İlköğretim Okulu'nu ziyaret ederek eğitim ve öğretimin birinci dönemini tamamlayan öğrencilere karneleri dağıttı. Öğrencilerin karne sevincine ortak olan Çakacak, "Yarı yıl tatilinde bol bol kitap okuyun. Hedefleriniz ve hayalleriniz büyük olsun" dedi.
TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ
TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ
Tepebaşı Belediyesi termik santral konusunda bakanlığa iletmek üzere bölgede yaşayan vatandaşların görüş ve önerilerini dinledi.
BAKAN SOYLU ESKİŞEHİR'DE
BAKAN SOYLU ESKİŞEHİR'DE
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk milletinin, dünyadaki fitnenin, zulmün ve dünyaya kaosu getirmek isteyenlerin önündeki son engel kapısı olduğunu belirterek "Dünyada bir karanlık zihniyet bu kapıyı zorlamaktadır ve bu kapı kırılırsa, zulmün önündeki son engel de kalkmış olacaktır" dedi.
BAŞKAN KURT'TAN KAZI TEPKİSİ
BAŞKAN KURT'TAN KAZI TEPKİSİ
Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, belediyeden izin alınarak ve belediyeye bilgi verilerek yapılan kazıların Odunpazarı Belediyesi ekipleri tarafından takip edilebildiği belirterek, “Habersiz kazılar bizi de zorda bırakıyor” dedi.
TERMİK SANTRAL TEHLİKE SAÇACAK
TERMİK SANTRAL TEHLİKE SAÇACAK
CHP'li vekiller mecliste Termik santraller konusunu gündeme getirdiler. Eskişehir Tepebaşı'nda Alpu Ovası'na yapılmak istenen termik santral hakkında konuşan Eskişehir milletvekili Gaye Usluer ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal Termik Santral projelerinin tehlikelerine vurgu yaptılar.
KIRSALDA KAR MESAİSİ
KIRSALDA KAR MESAİSİ
Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ilçelerin yüksek kesimlerinde etkisini gösteren kar yağışı sonrası karla mücadele çalışmalarına başladı.