BÜYÜKELÇİLİK SALDIRISINA 2 GÖZALTI

20 Ağustos 2018 19:55
BÜYÜKELÇİLİK SALDIRISINA 2 GÖZALTI

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne sabah saatlerinde silahlı saldırıda bulunuldu. Saldırıyı düzenleyen iki zanlı, olayda kullanılan silah ve araçla yakalandı. Suçlarını kabul eden iki zanlının da sabıkası var, birisi ise cezaevi firarisi... Zanlıların yakalanmasının ardından ABD Büyükelçiliği de bir teşekkür açıklaması yaptı.

ABD Büyükelçiliği'ne yönelik silahlı saldırıyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne sabah saat 05.30 sıralarında silahlı saldırıda bulunuldu.

Binanın nizamiyesine Atatürk Bulvarı üzerinde seyir halindeki beyaz bir otomobilden 6 el ateş edildi.

İlk incelemeler sonucunda 3 merminin demir kapıya ve camlı bölüme isabet etti. Olayda can kaybı ya da yaralanma yaşanmadı.

Aracın, Bulvar üzerinden Cinnah Caddesi istikametinde kaçtığı tespit edildi. Kısa süre içinde olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Civarda arama başlatan ekipler, boş kovanları muhafaza altına aldı. Kaçan aracın yakalanması için şehrin dört bir yanındaki ekipler alarm durumuna geçti.

İKİ ZANLI YAKALANDI

Başlatılan çalışmada, saldırıyı geçekleştirdikleri değerlendirilen Ahmet Çelikten ve Osman Gündaş isimli iki şüpheli, saldırıda kullanılan  9 milimetre çapında tabanca ve 06 BDP 502 plakalı araç ile yakalandı.

Ankara Valiliği'nce yapılan açıklamada, zanlıların zanlıların saldırıyı birlikte yaptıklarını kabul ettikleri bildirildi. 

BİRİ CEZAEVİ FİRARİSİ

Açıklamada, zanlılardan Ankara nüfusuna kayıtlı 1979 doğumlu Ahmet Çelikten'in "sigortalının yükümlülüklerini yerine getirmeme" ve "taksirle yaralama"dan suç kaydı olduğu ve cezaevi firarisi olarak arandığı bildirildi.

SUÇ MAKİNESİ

Yine Ankara nüfusuna kayıtlı 1980 doğumlu Osman Gündaş’ın ise; "taksirle yaralama", "uyuşturucu", "tehdit", "oto hırsızlığı", "kasten yaralama" ve "trafik güvenliğini tehlikeye düşürme"den suç kaydı olduğu kaydedildi.

BAĞLANTILAR ARAŞTIRILIYOR

Açıklamada, olayla ilgili adli soruşturmanın 'derinleştirilerek devam etmekte' olduğu belirtilerek "Şüphelilerin bağlantıları ve olayın bütün yönleri araştırılmaktadır. Gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir" ifadelerine de yer verildi.

BÜYÜKELÇİLİKTEN TEŞEKKÜR AÇIKLAMASI

Zanlıların yakalanmasının ardından ABD Büyükelçiliği'nden bir açıklama geldi. "İki kişinin hızlı bir şekilde yakalanmasını sağlayan Türk hükümetine teşekkür ederiz" denilen açıklamada, "Türk hükümetinin bize sağladığı destek ve korumayı memnuniyetle karşılıyoruz" ifadeleri de kullanıldı.

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, büyükelçiliğe yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırıya ilişkin, "Herhangi bir yaralanmayla ilgili herhangi bir raporumuz yok ve ayrıntıları araştırıyoruz" açıklamasını yaptı. 

ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "Bu sabahın erken saatlerinde ABD Büyükelçiliğinde bir güvenlik olayının gerçekleştiğini teyit edebiliriz. Herhangi bir yaralanmayla ilgili herhangi bir raporumuz yok ve ayrıntıları araştırıyoruz. Türk ulusal polisine hızlı yanıtları için teşekkür ediyoruz" denildi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
Eskişehir'de telefon ile aranarak kendisini polis olarak tanıtan şahısların isteği sonucu bankadan kredi çekip şüphelilere havale yapmak isteyen yaşlı adam, polis ekiplerinin aldığı önlem sayesinde dolandırılmaktan son anda kurtuldu.
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
Sivrihisar ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı coşkuyla kutlandı.
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
Selami Vardar Bulvarı’nın bir bölümü tramvay hattı uzatma çalışmaları nedeniyle geçici süreyle araç trafiğine kapatılacak.
BU KADARINA PES!
BU KADARINA PES!
 Eskişehir’de Hz. Ali'nin torunu olduğunu söyleyerek koyun çaldığı iddia edilen şahsın yargılandığı dava başlandı. 
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, “Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Eskişehir'deki üreticilere lavanta fidesi dağıtıldı.
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Eskişehir'de katıldığı toplantıda, sanayicilere seslenerek, "Bütün firmalarımızı, mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz" dedi.
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
Türkiye genelinde artan salça fiyatlarına karşı duran Sarıcakaya ilçesindeki kadınlar, kendi ürünlerini eski fiyattan satmaya devam ediyor.
İMAR BARIŞI ANLATILDI
İMAR BARIŞI ANLATILDI
Günyüzü ilçesinde İmar Barışı bilgilendirme toplantısı yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eskişehir İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Şube Müdürü Murat Kayalı ve Mimar İpek Gülsoy vatandaşların sorularını yanıtladı.
HEDEFLERİMİZE KATKILAR SUNACAK
HEDEFLERİMİZE KATKILAR SUNACAK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Şafak Ertan Çomaklı’yı ziyaret etti.