BÜYÜKELÇİLER SANAYİCİLERLE BULUŞACAK

Son Güncelleme : 12 Kasım 2018 15:11
BÜYÜKELÇİLER SANAYİCİLERLE BULUŞACAK

Eskişehir Valiliği, Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Anadolu Üniversitesi ve TÜMSİAD Eskişehir Şubesi katkılarıyla Afrika ülkelerinden büyükelçiler ve ticaret ataşeleri Eskişehir'e geliyor.

Çok boyutlu ihracat

Eskişehir Sanayi Odası 50. Yıl Etkinlikleri kapsamında 30'a yakın büyükelçi ve ticaret ataşesi yarın sanayicilerle bir araya gelecek ve çeşitli görüşmeler gerçekleştirilecek. Eskişehir Sanayi Odası'nın Eskişehir ihracatını geliştirme ve çok boyutlu ihracat çalışmaları içeriğinde etkinliğin düzenleneceğini ifade eden ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, "Ülkemiz ve Afrika arasında iş hacmimiz 20 milyar dolar civarında. Bu rakam giderekde artacak" dedi.

Geniş katılım

Daha önce Afrika kıtasından Bakanları ve Büyükelçileri, Eskişehir'de sanayicilerle buluşturduklarını hatırlatan ESO Başkanı, "Bu sefer daha geniş katılımlı büyükelçilerimizin ve ticaret ataşelerinin de katılacağı bir organizasyon yapacağız. Afrika'yı stratejik bir bölge olarak görüyoruz ve şehrimizdeki sanayi de buradan faydalanmalı. Hedefimiz üyelerimizin tümünün ihracat yapabilmesidir. Bu etkinliğin devamında Afrikalı işadamlarını Eskişehir'e davet edeceğiz" diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle