BÜYÜK SOYGUNDAKİ KİLİT İSİM

22 Mayıs 2019 10:05
BÜYÜK SOYGUNDAKİ KİLİT İSİM

Eskişehir'de gerçekleşen olayda SARAR Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar, evlerinde işkence görmüş ve soyguna uğramıştı. Polis ekipleri olayın peşini bırakmadı ve FBI yöntemiyle olayın kilit ismi olan Moldovalı hizmetçi Iulia Dragusan'ı tespit etti. Cemalettin Sarar da ifadesinde tanıdık birisinin bu caniliği yaptığını ifade etmişti; peki hırsızlar 7 güvenlik görevlisi 30 bekçinin olduğu villaya nasıl girdiler? İşte soygunun detayları...

Elleri ve ayakları bağlı şekilde işkence yapılarak hırsızlığa uğrayan Cemalettin Sararve eşi Zehra Sarar'ın ifadelerinden yola çıkarak polis ekipleri büyük operasyon başlattı. Bu doğrultuda İstanbul'da 1 kişi, Yunanistan'da 6 kişi Bulgaristan'da ise 2 kişi gözaltına alındı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; komşu Bulgaristan'ın İçişleri Bakanı ile görüştü. İşkence ve soygunun baş aktörü ise evi gayet iyi tanıyan Moldovalı hizmetçi Iulia Dragusan'ın olduğu ortaya çıktı.

Eskişehir'de, SARAR Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar'ın gasp edenler, kısa sürede yakalandı. Olayın hemen ardından kurulan özel ekip, önce villada detaylı inceleme yaptı. Gaspçıların, çevresi dikenli tellerle çevrili olan, bahçedeki 7 güvenlik görevlisi ve 30 bekçi köpeği bulunan villaya rahatlıkla girip, çifti rehin alması ve özel bölmede gizli olan kasanın yerini dahi bilmelerinden yola çıkan ekip, Sarar çiftinin de gaspçıların biri kadın 3 kişi oldukları ve Bulgarca'ya benzer bir dilde konuştuklarını anlatması üzerine şüphelerini, daha önce villada çalışan Moldovalı hizmetçi Iulia Dragusan üzerinde yoğunlaştırdı.

FBI YÖNTEMİNİ KULLANDILAR

Bölgedeki tüm güvenlik kameraları ve MOBESE'lerin görüntülerini izleyen özel ekip, Eskişehir'in giriş ve çıkışlarındaki MOBESE kayıtlarına giren Araçların plaka kayıtlarında yer alan isimler üzerinde de detaylı arşiv incelemesi yaptı. FBI yöntemiyle delilden suçluya gitmek için çalışan özel ekip, Iulia Dragusan'ın izine Yalova'da ulaştı. Yakalanan ve Eskişehir'e getirilen Dragusan'ın, ülkesinden Kasım 2014'te aldığı 5 yıllık pasaportla, hizmetçilik yapmak için Türkiye'ye geldiğini Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'ne İstanbul'daki bir adresi gösterdiği belirlendi. Dragusan'ın son olarak, 16 Mart 2019'da aynı adres üzerinden yeniden başvuru yaparak 1 yıllık kısa dönem ikamet izni aldığını belirleyen özel ekip, gösterdiği adresteki bir erkeği de gözaltına alarak Eskişehir'e getirdi.

İKİ KOMŞU ÜLKEDE GÖZALTI

Çalışmalarını sürdüren özel ekip, Sarar çiftini gasp ettiği tahmin edilen Moldova uyruklu 2 kişinin Edirne'deki Hamzabeyli Sınır Kapısı'ndan Bulgaristan'a çıkış yaptığı tespit etti. Bunun üzerine Bulgar makamlarıyla irtibata geçen İçişleri Bakanlığı, özel ekibin belirlediği kimlik bilgileri ve fotoğraflarını göndererek yakalanmaları talebinde bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, Bulgaristan İç işleri Bakanı Mladen Marinov ile görüştü. Hemen harekete geçen Bulgar polisi, 2 gaspçıyı yakalayarak, durumu Türkiye'ye bildirdi. Gaspçıların iadesi için işlemlere başlanırken, Dragusan'ın ifadesi doğrultusunda olayla bağlantılı oldukları düşünülen 6 kişi de Yunanistan'da gözaltına alındı. (Sabah)Yorumlar (9) / Onay bekleyen (7)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

SLD

22 Mayıs 2019 10:39
DEMEK Kİ İSTENİLİNCE MÜGE ANLIYA GİDİLMEDEN OLAY ÇÖZÜLÜYORMUŞ. TEK FARKLA ZENGİN OLACAKSIN....

EE

22 Mayıs 2019 10:23
sen yerli dururken ucuz ve havalı olsun diye bilmediğin ülkelerden eleman çalıştırırsan olacağı bu normal her zaman büyüklerimiz der yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı yerli olarak dışa güvenin hali

ismail

22 Mayıs 2019 13:39
kışın bizim eve hırsız girdi hala ankarada labaratuvar da el izi filan arıyorlar bulurlar umarım ama atı alan üskadarı geçti yendi bitti belki. kaç ay geçti sonuç yok olaya bak ya kimsenin canı yanmasın fakir ol zengin ol ama aynı muamaleyi göster herkese.

Esnaf

22 Mayıs 2019 13:31
EE doğru söylemiş alkışlıyorum. ucuz etin yahnisi

Mülayim

22 Mayıs 2019 15:41
Türk dururken,gevur sevdanız canınızdan ediyordu nerdeyse? Gevur acımaz dost olmaz,hala anlamıyorlar? Aşağılık kompleksi olanlar,sanki gevurla alış veriş yapınca İlah olacaklarını sanıyorlar TÖVBE HAŞA!. AKILLI OLUN ÖZÜNÜZE DÖNÜN,O KADAR?

bugra

22 Mayıs 2019 15:16
o değilde sakarya bu haberin ana kaynağı sen olmalıydın ulusal basın değil..

TÜRKİYEDE ELEMAN BULAMAMIŞ.

23 Mayıs 2019 07:58
BİRDE İŞSİZLİK VAR DİYORLAR.CEMALETTİN AMCA TAA MOLDOVYALARDAN ELEMAN TAŞIYOR MEMLEKETE.

ESES

22 Mayıs 2019 14:19
Önce Sarar ailesine gecmis olsun. Görevini yapmiyan 7 güvenlik görevlisi 30 bekçiyi yol vereceksin. Sirf yabanci olsun diye yabanci uyruklu hizmetcilere dikkat edeceksin kendi insanimizin suyumu cikti.

camaloqqo

23 Mayıs 2019 09:09
ya bide suriyelidir hırsızlar diye suriyelilerin günahını aldık.

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama