paykasa astropay astropay astropay seo ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ

23 Eylül 2018 14:12
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.

Birlik beraberlik mesajı

Etkinliğe, Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütüncü, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP İl Başkanı Rabia Akman, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Panelde, Kerbela olayını ve Hz. Hüseyin'i anlatan konuşmalar yapıldı. Bekir Şahin Tütüncü konuşmasında "Hz. Hüseyin Efendimizin Kerbala'da 72 Müslümanla beraber şahit edildiği günlerde bulunuyoruz. Bu vesileyle birlik ve beraberliğimizin daha da kuvvetlenmesini diliyorum" diye konuştu.

İyilik ve kötülüğün çarpışması

Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı Cafer Onası "İmam Hüseyin Kerbela çölünde zülme, iki yüzlülüğe, dünya menfaatlerine tapanlara karşı savaşmış bilerek ve isteyerek canını vermiştir. Kerbala kötülük ve iyiliklerin çarpışmasıdır. Muharrem orucundaki yasımızda ile sadece kerbala şehitlerine değil tüm mazlumlara ağlıyoruz.Lanetlediğimiz sadece Yezid değildir her devrin zalim ve yezidlerini lanetliyoruz" dedi. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı İsmail Kılıç "Kerbala Hz. Hüseyin haksızlığa karşı boyun eğmemek, inancından vazgeçmemek, İslamın kayboılan değerlerinin yeniden doğuşu demektir. Hz. Hüseyin'in Kerbala'da yaktığı ışık insanlık var oldukça hep yanacaktır" diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

FETÖ SANIKLARINA HAPİS CEZASI
FETÖ SANIKLARINA HAPİS CEZASI
 Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada yargılanan 8 sanıktan 7'si 2 yıl 1 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezasına çarptırıldı.
BÜYÜKŞEHİR'DEN HALK SÜT
BÜYÜKŞEHİR'DEN HALK SÜT
Büyükşehir Belediyesi sütün, toplumun her kesimi tarafından tüketilebilmesi için planlanan Halk Süt Projesi 17 Aralık Pazartesi günü başlıyor.
ESKİŞEHİR'DE FUAR HEYECANI
ESKİŞEHİR'DE FUAR HEYECANI
Eskişehir Ticaret Odası TÜYAP Fuar Merkezi ve Vehbi Koç Kongre Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, protokol, şehrimizdeki ve çevre illerdeki kurum ile kuruluşların temsilcilerinin katıldığı muhteşem törenle hizmete sunuldu.
FETÖ OPERASYONU
FETÖ OPERASYONU
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik Eskişehir'de düzenlenen operasyon 1'i kadın 6 şüpheli gözaltına alındı. 
SİLAHLI KAVGADA ŞOK DETAY
SİLAHLI KAVGADA ŞOK DETAY
Önceki gün canlı kanatlı hayvan pazarında çıkan silahlı kavganın şok detayları ortaya çıktı. İki taraf arasında husumet olduğu öğrenilen silahlı kavgada 13 yaşındaki bir çocuğun başından vurularak ağır yaralandığı ortaya çıktı.
SOKAK HAYVANLARI ÜŞÜMEYECEK
SOKAK HAYVANLARI ÜŞÜMEYECEK
Eskişehir Kent Konseyi, sokak hayvanlarının barınabilmesi için özel olarak yapılan 5 kulübeyi şehrin belirli noktalarına yerleştirdi.
EĞİTİM SİSTEMİ YETERSİZ
EĞİTİM SİSTEMİ YETERSİZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Emek Gençlik Merkezi’nde 16 ayrı branşta açılan atölyeye katılan 440 öğrencinin velisi ile bir araya geldi.
ODUNPAZARI'NDAN YENİ EVLENECEKLERE HEDİYE
ODUNPAZARI'NDAN YENİ EVLENECEKLERE HEDİYE
Evlenecek çiftlere destek olmak isteyen Odunpazarı Belediyesi, çiftlerin en mutlu günlerine mutluluk katmak için talep eden vatandaşlara gelinlik ve damatlık veriyor.
FACİADAN DÖNÜLDÜ
FACİADAN DÖNÜLDÜ
Çevre yolu üzerinde seyir halinde olan şehir içi toplu taşımada kullanılan Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüste yangın çıktı. Otobüste yolcu olmaması olası bir facianın önüne geçti.