BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ

23 Eylül 2018 14:12
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.

Birlik beraberlik mesajı

Etkinliğe, Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütüncü, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP İl Başkanı Rabia Akman, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Panelde, Kerbela olayını ve Hz. Hüseyin'i anlatan konuşmalar yapıldı. Bekir Şahin Tütüncü konuşmasında "Hz. Hüseyin Efendimizin Kerbala'da 72 Müslümanla beraber şahit edildiği günlerde bulunuyoruz. Bu vesileyle birlik ve beraberliğimizin daha da kuvvetlenmesini diliyorum" diye konuştu.

İyilik ve kötülüğün çarpışması

Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı Cafer Onası "İmam Hüseyin Kerbela çölünde zülme, iki yüzlülüğe, dünya menfaatlerine tapanlara karşı savaşmış bilerek ve isteyerek canını vermiştir. Kerbala kötülük ve iyiliklerin çarpışmasıdır. Muharrem orucundaki yasımızda ile sadece kerbala şehitlerine değil tüm mazlumlara ağlıyoruz.Lanetlediğimiz sadece Yezid değildir her devrin zalim ve yezidlerini lanetliyoruz" dedi. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı İsmail Kılıç "Kerbala Hz. Hüseyin haksızlığa karşı boyun eğmemek, inancından vazgeçmemek, İslamın kayboılan değerlerinin yeniden doğuşu demektir. Hz. Hüseyin'in Kerbala'da yaktığı ışık insanlık var oldukça hep yanacaktır" diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

TOZ TAŞINIMI ESKİŞEHİR'İ DE ETKİLEDİ
TOZ TAŞINIMI ESKİŞEHİR'İ DE ETKİLEDİ
Suriye'nin kuzeyinden gelerek Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan toz fırtınası, Eskişehir'i de etkisi altına aldı. 
HALK MERKEZİNE  SALDIRANLAR  YAKALANDI
HALK MERKEZİNE SALDIRANLAR YAKALANDI
Odunpazarı Belediyesi Aydın Arat Halk Merkezinin çeşitli yerlerine zarar verip kaçan 3 şüpheli yakalandı.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
 Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, 5 polis gözaltına alındı.
MİHALIÇÇIK'TA YOLLAR YENİLENDİ
MİHALIÇÇIK'TA YOLLAR YENİLENDİ
Büyükşehir Belediyesi, Mihalıççık ilçe merkezindeki cadde ve meydanda asfalt çalışması gerçekleştirdi.
TÜLOMSAŞ GURUR KAYNAĞIMIZ
TÜLOMSAŞ GURUR KAYNAĞIMIZ
Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanı ve yönetim kurulu üyeleri TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri Avcı'ya ziyarette bulundu.
ESKİŞEHİR’DE SOKAKLAR ARAÇ İŞGALİNDE
ESKİŞEHİR’DE SOKAKLAR ARAÇ İŞGALİNDE
Kent genelinde bulunan birçok sokağı araçlar adeta işgal etmiş durumda. Çevredeki vatandaşları ve diğer şoförleri çileden çıkaran işgal sorunu gün geçtikçe farklı boyut kazanıyor. Artık neredeyse ara sokaklarda yürünemez hale geldi.
KÜÇÜKBAŞ HIRSIZI  SUÇÜSTÜ YAKALANDI
KÜÇÜKBAŞ HIRSIZI SUÇÜSTÜ YAKALANDI
Eskişehir'de bir ahıra küçükbaş hayvanları çalmak için giren İ.G. isimli şahıs, jandarma ekiplerince suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.
MUHTARLARA ÖNEM VERİLMİYOR
MUHTARLARA ÖNEM VERİLMİYOR
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer muhtarların bulundukları mahalle ve köylerde devletin tüm kurumların en önemli temsilcisi olduklarını belirtti.
GÜNDÜZLER SUYA KAVUŞTU
GÜNDÜZLER SUYA KAVUŞTU
ESKİ’ye bağlı ekipler son olarak Gündüzler Mahallesi’nde gerçekleştirdiği çalışmalar ile mahallenin su sorununu ortadan kaldırdı.