BÜROKRATLARLA SİZİN ARANIZDA BİRER KÖPRÜYÜZ

23 Kasım 2017 17:09
BÜROKRATLARLA SİZİN ARANIZDA BİRER KÖPRÜYÜZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Eskişehir'deki sendika, oda ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Platform kurulsun

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Sivil Toplum Kuruluşu Buluşmaları'nın 48'incisini Eskişehir'de gerçekleştirdi. Anemon Otel'de Sivil Toplum Kuruluşu, Oda ve Sendika temsilcileriyle bir araya gelen Karacan, istek ve talepleri dinledi. Toplantıda ilk konuşan Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Ayhan Arslan oldu. Arslan, Eskişehir'de parti gözetmeksizin tüm oda, sendika, dernek ve STK'ların bir araya gelmesi gerektiğini söyleyerek, Eskişehir'in sorunlarının daha kolay çözümü için platform kurulmasını Karacan'dan rica etti.

Termik santral

Eskişehir Hacı Bektaş Veli Kültür Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kamer Ali Durur ise bir arazi sorunlarının olduğunu belirterek, " Cemevi'nin yanında bulunan ve tekel'e ait olan arazinin artık bize aktarılmasını istiyoruz. Bu konuda sizden söz istiyoruz" dedi. Harun Karacan ise elinden geleni yapacağını ve konunun takipçisi olacağını söyledi. Tüketiciyi Destekleme Derneği Başkanı Süleyman Bakal da Alpu'da kurulması planlanan termik santrali dile getirdi. Alpu'da tarım arazileri olduğunu söyleyen Bakal, çıkarılacak olan kömürün Mihalıççık'ta ki termik santralde kullanılmasını önerdi. Bakal'a, Türk Eğitim Sen Başkanı Haydar Urfalı da destek verdi.

Herkes işini yapacak

Kantinciler Odası Başkanı Alper Kayar, okulların bahçesindeki otoparkları dile getirdi. Kayar, bu otoparkların kantincilere verilmesi gerektiğini vurgulayarak bürokrasiyi aşamadıklarını belirtti. Konu hakkında konuşan Harun Karacan, " Buradaki başkanlar esnafa hizmet ediyor. şu ayarı kimsenin kaçırmaması lazım. Biz hizmet için geldik. Belediye başkanları da hizmet için var. Teşkilatta hizmet için var. Kimse kimseden üstünlüğü yok. Herkes işini yapacak. Bürokrat bürokratlığını yapacak, siyasetçi siyasetçiliğini yapacak, sendikacı sendikacılığını yapacak, oda başkanı oda başkanlığını yapacak.

Gerekli girişimler

Bizler de herkese hizmet edeceğiz. Ama bürokrasinin de halkın hizmetinde olması lazım. Hangi kurum olursa olsun. Bizim yapmamız gereken bu. Biz iş adamının, halkın, vatandaşın hizmetinde olması kazım. Önündeki engelleri kaldırmamız lazım. Bu kimin olursa olsun. Arada hatalar yanlışlar olabilir onu da bize söyleyeceksiniz biz gerekli girişimi yapabiliriz. İl başkanımız gerekli ikazı yapar. Biz hizmet için varız. Hepimiz hizmet için varız. Temsil ettiğiniz odalar, dernek başkanları var. Ne gerekiyorsa uyarıyı da il başkanımız yapacak. Bizler bürokratlarla sizler arasında birer köprüyüz" diye konuştu.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

EsEs

23 Kasım 2017 21:57
Ne oldu yani? Karacan hangi sorunu çözdü? Hani Eskişehirsporun durumunu takip ediyordu?

Aras

24 Kasım 2017 08:58
Arkadas ne bekletilen projelermis birileri bu projelerden sağlam para kazanacak herhalde her haberin altında projede proje

Sezgin

24 Kasım 2017 11:20
Tayyip Beye yaklaşan kilo alıyor sayın karacanda baya kilo almış neden acaba ...

veli

24 Kasım 2017 14:04
Karacan maşallah dümdüz olmuş.

Doğa Sever

23 Kasım 2017 19:19
O köprüler , Eskişehir'in yıllardır bekletilen projelerini aşmaya yeter inşallah!
VATANDAŞ DÜŞÜK  MODELLİ ARAÇ ALIYOR
VATANDAŞ DÜŞÜK MODELLİ ARAÇ ALIYOR
Son aylarda yaşanan kur artışlarının ekonomik dalgalanmalara neden olmasından dolayı vatandaşlar sıfır kilometre araç almak yerine düşük modelli araçlara göz dikti.
ODUNPAZARI  AŞURE DAĞITTI
ODUNPAZARI AŞURE DAĞITTI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Reşadiye Cami, Çarşı Cami ve Tarihi Bölge’de yer alan Kurşunlu Külliyesi önünde Cuma Namazı Çıkışı’nda aşure dağıttı.
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Beylikovalılar Derneği’ni ziyaret etti. Çakırözer hükümetin önceki gün açıkladığı Yeni Ekonomi Programı’nı eleştirerek, “Krizin yükünü yoksulun sırtına yüklediler. Bu programda daha fazla işsizlik, daha fazla yoksulluk, daha fazla zam var” dedi.
KAÇAK SİGARA  OPERASYONU
KAÇAK SİGARA OPERASYONU
Eskişehir'de pilos ekipleri tarafından bir iş yerine düzenlenen operasyonda 233 paket kaçak sigara ve 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirdi.
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Başarı Eğitim Vakfı, geleceğin girişimcilerini yetiştirmek için protokol imzaladı.
DOĞANÇAYIR YOLU  ASFALTLANDI
DOĞANÇAYIR YOLU ASFALTLANDI
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler sorumluluklarında bulunan mahalle yollarında asfalt kaplama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
Tepebaşı Belediyesi tarafından 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla alzheimer hastaları için eğlence programı düzenlendi.
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
24 Haziran seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Başkan Büyükerşen'e yerel seçimler konusunda iddia edildiği gibi bir rapor hazırlatmadığını söyledi.
 ESKİŞEHİR'İ  ALACAĞIZ
ESKİŞEHİR'İ ALACAĞIZ
Yerel seçimlerde yeni belediyeler kazanmak isteyen CHP'de hareketlilik başladı. Eskişehir'in kaybedileceği iddiası hakkında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "Eskişehir'i kesin alacağız" dedi.