BÜROKRATLARLA SİZİN ARANIZDA BİRER KÖPRÜYÜZ

23 Kasım 2017 17:09
BÜROKRATLARLA SİZİN ARANIZDA BİRER KÖPRÜYÜZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Eskişehir'deki sendika, oda ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Platform kurulsun

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Sivil Toplum Kuruluşu Buluşmaları'nın 48'incisini Eskişehir'de gerçekleştirdi. Anemon Otel'de Sivil Toplum Kuruluşu, Oda ve Sendika temsilcileriyle bir araya gelen Karacan, istek ve talepleri dinledi. Toplantıda ilk konuşan Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Ayhan Arslan oldu. Arslan, Eskişehir'de parti gözetmeksizin tüm oda, sendika, dernek ve STK'ların bir araya gelmesi gerektiğini söyleyerek, Eskişehir'in sorunlarının daha kolay çözümü için platform kurulmasını Karacan'dan rica etti.

Termik santral

Eskişehir Hacı Bektaş Veli Kültür Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kamer Ali Durur ise bir arazi sorunlarının olduğunu belirterek, " Cemevi'nin yanında bulunan ve tekel'e ait olan arazinin artık bize aktarılmasını istiyoruz. Bu konuda sizden söz istiyoruz" dedi. Harun Karacan ise elinden geleni yapacağını ve konunun takipçisi olacağını söyledi. Tüketiciyi Destekleme Derneği Başkanı Süleyman Bakal da Alpu'da kurulması planlanan termik santrali dile getirdi. Alpu'da tarım arazileri olduğunu söyleyen Bakal, çıkarılacak olan kömürün Mihalıççık'ta ki termik santralde kullanılmasını önerdi. Bakal'a, Türk Eğitim Sen Başkanı Haydar Urfalı da destek verdi.

Herkes işini yapacak

Kantinciler Odası Başkanı Alper Kayar, okulların bahçesindeki otoparkları dile getirdi. Kayar, bu otoparkların kantincilere verilmesi gerektiğini vurgulayarak bürokrasiyi aşamadıklarını belirtti. Konu hakkında konuşan Harun Karacan, " Buradaki başkanlar esnafa hizmet ediyor. şu ayarı kimsenin kaçırmaması lazım. Biz hizmet için geldik. Belediye başkanları da hizmet için var. Teşkilatta hizmet için var. Kimse kimseden üstünlüğü yok. Herkes işini yapacak. Bürokrat bürokratlığını yapacak, siyasetçi siyasetçiliğini yapacak, sendikacı sendikacılığını yapacak, oda başkanı oda başkanlığını yapacak.

Gerekli girişimler

Bizler de herkese hizmet edeceğiz. Ama bürokrasinin de halkın hizmetinde olması lazım. Hangi kurum olursa olsun. Bizim yapmamız gereken bu. Biz iş adamının, halkın, vatandaşın hizmetinde olması kazım. Önündeki engelleri kaldırmamız lazım. Bu kimin olursa olsun. Arada hatalar yanlışlar olabilir onu da bize söyleyeceksiniz biz gerekli girişimi yapabiliriz. İl başkanımız gerekli ikazı yapar. Biz hizmet için varız. Hepimiz hizmet için varız. Temsil ettiğiniz odalar, dernek başkanları var. Ne gerekiyorsa uyarıyı da il başkanımız yapacak. Bizler bürokratlarla sizler arasında birer köprüyüz" diye konuştu.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

EsEs

23 Kasım 2017 21:57
Ne oldu yani? Karacan hangi sorunu çözdü? Hani Eskişehirsporun durumunu takip ediyordu?

Aras

24 Kasım 2017 08:58
Arkadas ne bekletilen projelermis birileri bu projelerden sağlam para kazanacak herhalde her haberin altında projede proje

Sezgin

24 Kasım 2017 11:20
Tayyip Beye yaklaşan kilo alıyor sayın karacanda baya kilo almış neden acaba ...

veli

24 Kasım 2017 14:04
Karacan maşallah dümdüz olmuş.

Doğa Sever

23 Kasım 2017 19:19
O köprüler , Eskişehir'in yıllardır bekletilen projelerini aşmaya yeter inşallah!
BECERİLER ORTAYA ÇIKARILMALI
BECERİLER ORTAYA ÇIKARILMALI
Vali Özdemir Çakacak, Atayurt Okulları tarafından bu yıl 16'ncısı gerçekleştirilen Bilim Proje Fuarını gezdi.
REDDETTİKLERİNİ VAAT OLARAK SUNUYORLAR
REDDETTİKLERİNİ VAAT OLARAK SUNUYORLAR
Demokrat Parti (DP) haftalık pazar toplantısında konuşan İl Başkanı Nazım Dölekçekiç iktidarı eleştirdi. Dölekçekiç “Daha önce reddettikleri yasa tasarılarını şimdi vaat olarak sunuyorlar” dedi.
SAADETTEN SALDIRI TEPKİSİ
SAADETTEN SALDIRI TEPKİSİ
Saadet Partisi haftalık pazar toplantısında konuşan Halkla İlişkiler ve Karargah Başkanı Mehmetali Perçintürk Saadet Partililere düzenlenen saldırı hakkında konuştu. Perçintürk “Bu yaşananlar siyasetteki şiddet dilinin eseridir” dedi.
TEK İSTEĞİ AKÜLÜ ARAÇ
ATAÇ DAVETİ GERİ ÇEVİRMEDİ
ATAÇ DAVETİ GERİ ÇEVİRMEDİ
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Oklubalı Mahallesi’nde ikamet eden Dedeoğlu çiftine konuk oldu.
ŞEHRİN GÜZİDE KURUMLARINDAN
ŞEHRİN GÜZİDE KURUMLARINDAN
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Tepebaşı Belediyesi Meclis Üyeleri, Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ataç “ETO şehrimizin güzide kurumlarından” dedi.
SEVİMLİ YARIŞMA
SEVİMLİ YARIŞMA
Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu (KIF) tarafından düzenlenen 8'nci Eskişehir Ulusal Irk Standartları Yarışması ve 7'ncı Türkiye Yerli Irklar Yarışması, yerli ve yabancı ırkların katılımıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Meşelik Kampüsü’nde gerçekleştirildi.
HÜKÜMETİN FRENİ PATLADI
HÜKÜMETİN FRENİ PATLADI
Odunpazarı Belediyesi Halk Merkezleri Yıl Sonu El Sanatları sergi açılışında konuşan Başkan Kazım Kurt “Bu hükümetin freni patladı, tutmuyor” dedi.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ BASKINI
ESKİŞEHİR'DE FETÖ BASKINI
Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün hücre evlerine yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan 2'si kadın 6 şüpheli, taşıdıkları cep telefonlarını balkondan dışarıya attı.