BÜROKRATLARLA SİZİN ARANIZDA BİRER KÖPRÜYÜZ

23 Kasım 2017 17:09
BÜROKRATLARLA SİZİN ARANIZDA BİRER KÖPRÜYÜZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Eskişehir'deki sendika, oda ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Platform kurulsun

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Sivil Toplum Kuruluşu Buluşmaları'nın 48'incisini Eskişehir'de gerçekleştirdi. Anemon Otel'de Sivil Toplum Kuruluşu, Oda ve Sendika temsilcileriyle bir araya gelen Karacan, istek ve talepleri dinledi. Toplantıda ilk konuşan Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Ayhan Arslan oldu. Arslan, Eskişehir'de parti gözetmeksizin tüm oda, sendika, dernek ve STK'ların bir araya gelmesi gerektiğini söyleyerek, Eskişehir'in sorunlarının daha kolay çözümü için platform kurulmasını Karacan'dan rica etti.

Termik santral

Eskişehir Hacı Bektaş Veli Kültür Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kamer Ali Durur ise bir arazi sorunlarının olduğunu belirterek, " Cemevi'nin yanında bulunan ve tekel'e ait olan arazinin artık bize aktarılmasını istiyoruz. Bu konuda sizden söz istiyoruz" dedi. Harun Karacan ise elinden geleni yapacağını ve konunun takipçisi olacağını söyledi. Tüketiciyi Destekleme Derneği Başkanı Süleyman Bakal da Alpu'da kurulması planlanan termik santrali dile getirdi. Alpu'da tarım arazileri olduğunu söyleyen Bakal, çıkarılacak olan kömürün Mihalıççık'ta ki termik santralde kullanılmasını önerdi. Bakal'a, Türk Eğitim Sen Başkanı Haydar Urfalı da destek verdi.

Herkes işini yapacak

Kantinciler Odası Başkanı Alper Kayar, okulların bahçesindeki otoparkları dile getirdi. Kayar, bu otoparkların kantincilere verilmesi gerektiğini vurgulayarak bürokrasiyi aşamadıklarını belirtti. Konu hakkında konuşan Harun Karacan, " Buradaki başkanlar esnafa hizmet ediyor. şu ayarı kimsenin kaçırmaması lazım. Biz hizmet için geldik. Belediye başkanları da hizmet için var. Teşkilatta hizmet için var. Kimse kimseden üstünlüğü yok. Herkes işini yapacak. Bürokrat bürokratlığını yapacak, siyasetçi siyasetçiliğini yapacak, sendikacı sendikacılığını yapacak, oda başkanı oda başkanlığını yapacak.

Gerekli girişimler

Bizler de herkese hizmet edeceğiz. Ama bürokrasinin de halkın hizmetinde olması lazım. Hangi kurum olursa olsun. Bizim yapmamız gereken bu. Biz iş adamının, halkın, vatandaşın hizmetinde olması kazım. Önündeki engelleri kaldırmamız lazım. Bu kimin olursa olsun. Arada hatalar yanlışlar olabilir onu da bize söyleyeceksiniz biz gerekli girişimi yapabiliriz. İl başkanımız gerekli ikazı yapar. Biz hizmet için varız. Hepimiz hizmet için varız. Temsil ettiğiniz odalar, dernek başkanları var. Ne gerekiyorsa uyarıyı da il başkanımız yapacak. Bizler bürokratlarla sizler arasında birer köprüyüz" diye konuştu.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

EsEs

23 Kasım 2017 21:57
Ne oldu yani? Karacan hangi sorunu çözdü? Hani Eskişehirsporun durumunu takip ediyordu?

Aras

24 Kasım 2017 08:58
Arkadas ne bekletilen projelermis birileri bu projelerden sağlam para kazanacak herhalde her haberin altında projede proje

Sezgin

24 Kasım 2017 11:20
Tayyip Beye yaklaşan kilo alıyor sayın karacanda baya kilo almış neden acaba ...

veli

24 Kasım 2017 14:04
Karacan maşallah dümdüz olmuş.

Doğa Sever

23 Kasım 2017 19:19
O köprüler , Eskişehir'in yıllardır bekletilen projelerini aşmaya yeter inşallah!
ESKİŞEHİR’E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR’E HAYRAN KALDILAR
Türkiye Kent Konseyleri Birliği Buluşması için Eskişehir’e gelen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Balıkesir Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Eskişehir'e hayran kaldılar.
KADINLAR SİYASETTE OLMALI
KADINLAR SİYASETTE OLMALI
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir İl Kadın ve Gençlik Kollarını ziyaret etti.
PROTOKOLÜ YENİLEDİLER
PROTOKOLÜ YENİLEDİLER
ESOGÜ ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında Eskişehir’de sığınmacı ve mevsimlik tarım işçisi olarak bulunan kadın ve kız çocukları için yürütülen ortak çalışmaların önümüzdeki yıl da devam etmesi konusunda işbirliği protokolü imzalandı.
MİTİNG ÇAĞRISI
MİTİNG ÇAĞRISI
Alpu Ovası'na kurulması planlanan termik santrale tepki karşı 24 Şubat'ta düzenlenecek mitinge çağrı yapıldı. Miting tertip komitesi adına konuşan ÇYDD Başkanı Sevgi Akmen "Kentimizin geleceğine sahip çıkan duyarlı Eskişehirlileri mitinge bekliyoruz" dedi.
KARACAN: KAPAK OLDU
KARACAN: KAPAK OLDU
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Eskişehir 6. Olağan Kongresi'ne ilişkin mesajlarını dün sosyal medya hesabından paylaştı. Karacan yerel yönetimlere gönderme yaparak "Engelleniyoruz propagandası ile çirkef algı yönetimi yapanlara Modern Sanat Müzesi kapak oldu" dedi.
OKUL DEĞİL SERSERİ YATAĞI
OKUL DEĞİL SERSERİ YATAĞI
Huzur Mahallesinde132 kişinin arsası olması nedeniyle tadilat yapılamayan Şehit Serkan Özaydın İlköğretim Okulu serseri yatağı haline geldi. 6 yıldır eğitim-öğretime açılamayan okul mahalleliyi mağdur ediyor.
ÖRNEK İŞBİRLİĞİ
ÖRNEK İŞBİRLİĞİ
Odunpazarı Belediyesi ve Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Osmangazi Üniversitesi Öğrenci Topluluğu ile birlikte ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımı yapacak.
GÜVENLİK ÖNLEMİ ÇİLEYE DÖNÜŞTÜ
GÜVENLİK ÖNLEMİ ÇİLEYE DÖNÜŞTÜ
Demokrat Parti İl Başkanı Nazım Dölekçekiç,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı, AK Parti İl Kongresi için alınan güvenlik önlemlerini eleştirdi. Alınan önlemler trafik yaşamını felç etti diyen Dölekçekiç, önemlerin çileye fönüştüğünü belirtti.
OLCAY GÜVEN TAZELEDİ
OLCAY GÜVEN TAZELEDİ
Eskişehir Kırım Türkleri Kültür Yardımlaşma ve Spor Kulübü Derneği 22. Olağan Genel Kurulu Toplantısı gerçekleşti. Kongrede iki aday yarıştı. Metin Gündoğan 572 oy alırken, Evren Olcay 642 oy alarak güven tazeledi.