paykasa astropay astropay astropay seo ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

BÜROKRATLARLA SİZİN ARANIZDA BİRER KÖPRÜYÜZ

23 Kasım 2017 17:09
BÜROKRATLARLA SİZİN ARANIZDA BİRER KÖPRÜYÜZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Eskişehir'deki sendika, oda ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Platform kurulsun

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Sivil Toplum Kuruluşu Buluşmaları'nın 48'incisini Eskişehir'de gerçekleştirdi. Anemon Otel'de Sivil Toplum Kuruluşu, Oda ve Sendika temsilcileriyle bir araya gelen Karacan, istek ve talepleri dinledi. Toplantıda ilk konuşan Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Ayhan Arslan oldu. Arslan, Eskişehir'de parti gözetmeksizin tüm oda, sendika, dernek ve STK'ların bir araya gelmesi gerektiğini söyleyerek, Eskişehir'in sorunlarının daha kolay çözümü için platform kurulmasını Karacan'dan rica etti.

Termik santral

Eskişehir Hacı Bektaş Veli Kültür Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kamer Ali Durur ise bir arazi sorunlarının olduğunu belirterek, " Cemevi'nin yanında bulunan ve tekel'e ait olan arazinin artık bize aktarılmasını istiyoruz. Bu konuda sizden söz istiyoruz" dedi. Harun Karacan ise elinden geleni yapacağını ve konunun takipçisi olacağını söyledi. Tüketiciyi Destekleme Derneği Başkanı Süleyman Bakal da Alpu'da kurulması planlanan termik santrali dile getirdi. Alpu'da tarım arazileri olduğunu söyleyen Bakal, çıkarılacak olan kömürün Mihalıççık'ta ki termik santralde kullanılmasını önerdi. Bakal'a, Türk Eğitim Sen Başkanı Haydar Urfalı da destek verdi.

Herkes işini yapacak

Kantinciler Odası Başkanı Alper Kayar, okulların bahçesindeki otoparkları dile getirdi. Kayar, bu otoparkların kantincilere verilmesi gerektiğini vurgulayarak bürokrasiyi aşamadıklarını belirtti. Konu hakkında konuşan Harun Karacan, " Buradaki başkanlar esnafa hizmet ediyor. şu ayarı kimsenin kaçırmaması lazım. Biz hizmet için geldik. Belediye başkanları da hizmet için var. Teşkilatta hizmet için var. Kimse kimseden üstünlüğü yok. Herkes işini yapacak. Bürokrat bürokratlığını yapacak, siyasetçi siyasetçiliğini yapacak, sendikacı sendikacılığını yapacak, oda başkanı oda başkanlığını yapacak.

Gerekli girişimler

Bizler de herkese hizmet edeceğiz. Ama bürokrasinin de halkın hizmetinde olması lazım. Hangi kurum olursa olsun. Bizim yapmamız gereken bu. Biz iş adamının, halkın, vatandaşın hizmetinde olması kazım. Önündeki engelleri kaldırmamız lazım. Bu kimin olursa olsun. Arada hatalar yanlışlar olabilir onu da bize söyleyeceksiniz biz gerekli girişimi yapabiliriz. İl başkanımız gerekli ikazı yapar. Biz hizmet için varız. Hepimiz hizmet için varız. Temsil ettiğiniz odalar, dernek başkanları var. Ne gerekiyorsa uyarıyı da il başkanımız yapacak. Bizler bürokratlarla sizler arasında birer köprüyüz" diye konuştu.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

EsEs

23 Kasım 2017 21:57
Ne oldu yani? Karacan hangi sorunu çözdü? Hani Eskişehirsporun durumunu takip ediyordu?

Aras

24 Kasım 2017 08:58
Arkadas ne bekletilen projelermis birileri bu projelerden sağlam para kazanacak herhalde her haberin altında projede proje

Sezgin

24 Kasım 2017 11:20
Tayyip Beye yaklaşan kilo alıyor sayın karacanda baya kilo almış neden acaba ...

veli

24 Kasım 2017 14:04
Karacan maşallah dümdüz olmuş.

Doğa Sever

23 Kasım 2017 19:19
O köprüler , Eskişehir'in yıllardır bekletilen projelerini aşmaya yeter inşallah!
300 BİN LİRALIK DOLANDIRICILIK
300 BİN LİRALIK DOLANDIRICILIK
Sivrihisar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonla, İstanbul’a teslim edilmek üzere yola çıkan fakat Ankara’ya götürülen 300 bin liralık çalıntı tekstil ürünü ele geçirildi, olayla ilgili 2 kişi yakalandı. 
BÜYÜKERŞEN'E  BÜYÜK İLGİ
BÜYÜKERŞEN'E BÜYÜK İLGİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, yaşamanın anlatıldığı ‘Zamanı Durduran Saat’ isimli kitabını Eskişehir Kitap Fuarı’nda imzaladı.
TEI GURUR KAYNAĞIMIZ
TEI GURUR KAYNAĞIMIZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu Üyeleri TEI - TUSAŞ Motor Sanayii Genel Müdürü Mahmut Faruk Akşit’i ziyaret etti.
MİLLİ KALKINMA HAYAT BULMALI
MİLLİ KALKINMA HAYAT BULMALI
Saadet Partisi Eskişehir Kadın Kolları, Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası nedeniyle basın açıklaması yaptı. SP Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Ceren Seda Çiçek, “Milli kalkınma hayat bulmalı” dedi.
MİLLİ EKONOMİK  SİSTEME GEÇMELİYİZ
MİLLİ EKONOMİK SİSTEME GEÇMELİYİZ
CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, yerli malı haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Tarımdan sanayiye ulusal, yerli ve milli bir ekonomik sisteme geçiş için Atatürk’ün hedeflediği çizgiye inmemiz gerekiyor" dedi.
KUVVETLER AYRILIĞI VURGUSU
KUVVETLER AYRILIĞI VURGUSU
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ETO Fuar ve Kongre Merkezi’nin açılışına katılarak, TÜYAP Kitap Fuarını ziyaret etti.
HEDEFLERİN ALTINDAYIZ
HEDEFLERİN ALTINDAYIZ
TÜMSİAD Eskişehir Şube Başkanı Ali Engiz "2017'de 157 milyar, 2018'de 174 milyar ihracat var ama hedeflerin çok altındayız" dedi.
SAADET PARTİSİ'NDEN DESTEK
SAADET PARTİSİ'NDEN DESTEK
Araç muayene istasyonu çalışanları sendikaya üye oldukları için işten atıldıkları gerekçesi eylem başlattı. Saadet Partisi Tepebaşı İlçe Yönetimi işçileri ziyaret etti.
BAŞKAN KURT  FUARI GEZDİ
BAŞKAN KURT FUARI GEZDİ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, TÜYAP Eskişehir Kitap Fuarını gezdi. Eski Kültür Bakanlarından Ercan Karakaş’ın da eşlik ettiği gezi de Başkan Kurt, yazarlar, yayın evi sorumluları ve okuyucular ile bir araya geldi.