BÜROKRATLARLA SİZİN ARANIZDA BİRER KÖPRÜYÜZ

23 Kasım 2017 17:09
BÜROKRATLARLA SİZİN ARANIZDA BİRER KÖPRÜYÜZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Eskişehir'deki sendika, oda ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Platform kurulsun

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Sivil Toplum Kuruluşu Buluşmaları'nın 48'incisini Eskişehir'de gerçekleştirdi. Anemon Otel'de Sivil Toplum Kuruluşu, Oda ve Sendika temsilcileriyle bir araya gelen Karacan, istek ve talepleri dinledi. Toplantıda ilk konuşan Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Ayhan Arslan oldu. Arslan, Eskişehir'de parti gözetmeksizin tüm oda, sendika, dernek ve STK'ların bir araya gelmesi gerektiğini söyleyerek, Eskişehir'in sorunlarının daha kolay çözümü için platform kurulmasını Karacan'dan rica etti.

Termik santral

Eskişehir Hacı Bektaş Veli Kültür Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kamer Ali Durur ise bir arazi sorunlarının olduğunu belirterek, " Cemevi'nin yanında bulunan ve tekel'e ait olan arazinin artık bize aktarılmasını istiyoruz. Bu konuda sizden söz istiyoruz" dedi. Harun Karacan ise elinden geleni yapacağını ve konunun takipçisi olacağını söyledi. Tüketiciyi Destekleme Derneği Başkanı Süleyman Bakal da Alpu'da kurulması planlanan termik santrali dile getirdi. Alpu'da tarım arazileri olduğunu söyleyen Bakal, çıkarılacak olan kömürün Mihalıççık'ta ki termik santralde kullanılmasını önerdi. Bakal'a, Türk Eğitim Sen Başkanı Haydar Urfalı da destek verdi.

Herkes işini yapacak

Kantinciler Odası Başkanı Alper Kayar, okulların bahçesindeki otoparkları dile getirdi. Kayar, bu otoparkların kantincilere verilmesi gerektiğini vurgulayarak bürokrasiyi aşamadıklarını belirtti. Konu hakkında konuşan Harun Karacan, " Buradaki başkanlar esnafa hizmet ediyor. şu ayarı kimsenin kaçırmaması lazım. Biz hizmet için geldik. Belediye başkanları da hizmet için var. Teşkilatta hizmet için var. Kimse kimseden üstünlüğü yok. Herkes işini yapacak. Bürokrat bürokratlığını yapacak, siyasetçi siyasetçiliğini yapacak, sendikacı sendikacılığını yapacak, oda başkanı oda başkanlığını yapacak.

Gerekli girişimler

Bizler de herkese hizmet edeceğiz. Ama bürokrasinin de halkın hizmetinde olması lazım. Hangi kurum olursa olsun. Bizim yapmamız gereken bu. Biz iş adamının, halkın, vatandaşın hizmetinde olması kazım. Önündeki engelleri kaldırmamız lazım. Bu kimin olursa olsun. Arada hatalar yanlışlar olabilir onu da bize söyleyeceksiniz biz gerekli girişimi yapabiliriz. İl başkanımız gerekli ikazı yapar. Biz hizmet için varız. Hepimiz hizmet için varız. Temsil ettiğiniz odalar, dernek başkanları var. Ne gerekiyorsa uyarıyı da il başkanımız yapacak. Bizler bürokratlarla sizler arasında birer köprüyüz" diye konuştu.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

EsEs

23 Kasım 2017 21:57
Ne oldu yani? Karacan hangi sorunu çözdü? Hani Eskişehirsporun durumunu takip ediyordu?

Aras

24 Kasım 2017 08:58
Arkadas ne bekletilen projelermis birileri bu projelerden sağlam para kazanacak herhalde her haberin altında projede proje

Sezgin

24 Kasım 2017 11:20
Tayyip Beye yaklaşan kilo alıyor sayın karacanda baya kilo almış neden acaba ...

veli

24 Kasım 2017 14:04
Karacan maşallah dümdüz olmuş.

Doğa Sever

23 Kasım 2017 19:19
O köprüler , Eskişehir'in yıllardır bekletilen projelerini aşmaya yeter inşallah!
ÜNİVERSİTEDE PROTESTO
ÜNİVERSİTEDE PROTESTO
ESOGÜ'de Kudüs protestosu düzenlendi.
TÜLOMSAŞ'TA  ÖNEMLİ TOPLANTI
TÜLOMSAŞ'TA ÖNEMLİ TOPLANTI
TCDD ve Bağlı Ortaklıklar toplantısı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal başkanlığında gerçekleştirildi.
CİNAYETTE 'İFTİRA' İDDİASI
CİNAYETTE 'İFTİRA' İDDİASI
Eskişehir’de 15 yaşındaki genci göğüsünden bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen Aleyna İ.’nin yargılanmasına başlandı. 
KUDÜS TEPKİSİ
KUDÜS TEPKİSİ
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eğitim Sen Eskişehir Şubesi tarafından ABD'nin Kudüs kararına tepki açıklaması yapıldı. 
AKBAŞ'LAR 'POLİS KÖPEĞİ' OLUYOR
AKBAŞ'LAR 'POLİS KÖPEĞİ' OLUYOR
İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Asayiş Devriye Köpeği Olarak Kangal ve Akbaş Yetiştirme Projesi" kapsamında Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinden alınan 10 Akbaş cinsi çoban köpeği, eğitimin ardından kentin asayişi için görevlendirilecek.
TRAFİK CANAVARI KURBANI OLDU
TRAFİK CANAVARI KURBANI OLDU
Eskişehir'de, bir otomobilin çarptığı 23 yaşındaki üniversite öğrencisi genç yapılan tüm müdahalelere rağmen kuratılamadı.
Araç sayısı 300 bine dayandı
Araç sayısı 300 bine dayandı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; Eskişehir'de trafiğe kayıtlı olarak araç sayısı bir ayda bin 181 adet artarak 300 bine yaklaşmaya başladı.
21 HAVACI DAHA YARGI ÖNÜNDE!
21 HAVACI DAHA YARGI ÖNÜNDE!
Eskişehir merkezli 12 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Hava Kuvvetleri yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 64 şüpheliden 21'i daha adliyeye gönderildi.
Yılmaz Özdil Eskişehir'i yazdı...
Yılmaz Özdil Eskişehir'i yazdı...
Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Eskişehir'i yazdı. Eskişehir'de yapılması planlanan Termik santral konusunu ele alan Özdil "Türkiye'nin tüm aklı başında insanlarını bu mücadeleye destek olmaya çağırıyorum" diye yazdı.