BULUNMADIĞI ŞEHİRDEN CEZA ŞOKU

Son Güncelleme : 08 Aralık 2019 11:12
BULUNMADIĞI ŞEHİRDEN CEZA ŞOKU

Eskişehir'in Tepebaşı ilçesinde yaşayan bir vatandaş, işte olduğu tarihte Ankara'da yediği trafik cezası ile şoka uğradı.

Eskişehir'de yaşayan Nihat Tetik isimli vatandaş, hiç bulunmadığı Ankara'da hatalı park cezası aldı. Tetik, 15 Kasım Cuma günü işe gittiği esnada 26 RA 256 plakalı otomobilini Tepebaşı ilçesinde bulunan Mithat Paşa İlkokulu civarına park etti. Daha sonra iş yerine giden Tetik, öğleden sonra hatalı park cezası aldığını öğrendi. E-Devlet üzerinden cezanın detaylarına bakan Tetik, adeta şok yaşadı. Aracı Tepebaşı ilçesinde bulunmasına rağmen Ankara-Hacettepe'de hatalı park cezası yediğini gören vatandaş neye uğradığını şaşırdı.


Nihat Tetik, “15 Kasım Cuma günü saat 09.30 sıralarında Mithat Paşa İlkokulunun oraya arabamı park ettim ve iş yerime geçtim. Öğleden sonra ceza yediğimi öğrendim, 10 gün sonra da ceza makbuzu geldi. Eskişehir’deydim ama cezayı Ankara’da yemişim. Bulunmadığım bir şehirde ceza yemek benim zoruma gidiyor. Aracımı Eskişehir’de Mithat Paşa İlkokulunun oraya park etmiştim. Cezayı Ankara Hacettepe’de yemişim ama olmaması gereken bir durum. Emniyete gittim, Ankara’da hallolabileceğini söylediler. Ben de CİMER’e kadar şikayette bulundum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

yazık olmuş

08 Aralık 2019 11:40
Plakanın İl kodu 06 yerine yanlışlıkla 26 girilirse, harf ve rakam gurubu ile aracın diğer özellikleri de tesadüfen denk gelebilir. Bu nadiren de olsa olağan durumdur. Zaman zaman karşılaşılır. Görevlilerin işlem yaparken çok dikkatli ve titiz davranması gerekir. Artık ceza resmiyet kazandığından, Ankara trafik müdürlüğüne itirazın yapılması sonucu değiştirmez ve ceza iptal edilemez. Tek çözüm; Elde edilecek delil belgelerle Ankara mahkemesine Trafik cezasının iptali için dava açmaktır. 108 TL haksız ceza için tüm sıkıntıları da dikkate almakta yarar vardır.

eses

08 Aralık 2019 11:10
bende gitmediğim yerden ceza yedim.şikayet ettim ama ödemek zorunda kaldım haram olsun

Değnekçi

08 Aralık 2019 12:04
Kesin mithatpaşa okulunun ordada yanlış yere park etmiştir

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama