Bu yıl, ego savaşları geride kaldı

01 Şubat 2016 10:35
Bu yıl, ego savaşları geride kaldı

Astroloji Eğitmeni Esra Akagündüz: Astroloji, tarihi çok geçmişe dayanan ve tarih boyunca hemen hemen her uygarlık tarafından çalışılmış bir bilim ve sanattır. Kelime kökeni astron ve logos kelimelerinden gelir. Astron yıldız ve logos da bilim demektir. Yani astrolojinin kelime anlamı yıldız bilimidir. Kişiye özel olan doğum haritası üzerinde çalışılır, Astroloji bir fal değildir.

SÖYLEŞİ: GÖNÜL ÖKTEM

2016 da Başak-Balık eksenine geçti. Yani ego savaşlarını geride brakıp, mantıklı ve sevgi dolu bir şekilde davranma vakti geldi. Mayıs ve Eylül ayları genel olarak hayattan zevk aldığımız, keyifli aylar olarak görünürken Ağustos ayı biraz zorlu geçecek gibi. Dikket etmek gerek.

Yaşam ve yıllar.. Yaşarken, yılların nasıl geçtiğini pek anlamıyoruz.. ''Günler ne çabuk geçti.. Yel gibi geçti, sel gibi gitti'' diyoruz. Oysa yılllar ne yel gibi geçiyor ne de sel gibi gidiyor.. O günlerini geçiriyor.. Önemli olan biz günleri yani yılları yeterince değerlendiremiyoruz, akıllıca hareket edemiyoruz, sorumluluğumuzun bilincinde olamıyoruz.. Böyle de olunca tabi ki mutlu olamıyoruz, isteklerimizi yerine getiremiyoruz. Sonra da geçirdiğimiz yıldan hiç mutlu olamıyoruz.. Oysa ne ekersek onu biçiyoruz. Öyle değil mi? Yılların ne suçu var..

İşte geçen 2015 yılı?Nasıl geçti? Hepimiz biliyoruz.. Şimdi 2016 yılındayız.. Bakalım bu yıl nasıl bir yıl olacak?

İşte bu konuda ki tüm sorularımızı Astroloji Eğitmeni Esra Akagündüz'e sorduk. Bakın eğitmen Akagündüz sorularımızı nasıl yanıtladı bizleri nasıl aydınlattı:

-Mutlu yıllar dileği ile, bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız? Söyleşimize, sizi tanımakla başlayalım mı?

-Teşekkürler. Ben 28 yaşındayım. Eskişehir'de sınıf öğretmenliği yapıyorum. Yaklaşık 2 yıldır astroloji ile ilgileniyor ve eğtimler alıyorum. Aynı zamanda son bir yıldır da Eskişehir Kurs Merkezinde gönüllü olarak astroloji eğitimleri veriyorum.

-Astroloji nedir?

-Astroloji, tarihi çok geçmişe dayanan ve tarih boyunca hemen hemen her uygarlık tarafından çalışılmış bir bilim ve sanattır. Kelime kökeni astron ve logos kelimelerinden gelir. Astron yıldız ve logos da bilim demektir. Yani astrolojinin kelime anlamı yıldız bilimidir.

Astroloji de kişiye özel oaln doğum haritası üzerinden çalışılır. Bu doğum haritası üzerinde ki gezegenler, yıldızlar, açılar gibi bir çok konumun insanları üzerindeki etkisi yorumlanır.

-Astroloji bir fal mıdır? Ne dersiniz?

-Astroloji şu an bilinen genel kanının aksine bir fal değildir. Bu sebeple de medyumluk gibi yeteneklere ihtiyaç yoktur. Eğer bir yetenekten bagsedecek olursak bunu yorumlama ve analiz etme kabiliyetlerini gösterebiliriz. Astroloji de yorum yapılırken astronomi, matematik, tarih, mitoloji gibi bir çok bilim dalından yararlanır. Astroloji konusunda ki bilgilerin tamamı ancak eğitimle oluşturulabilir. Yorumlama yeteneği de kişinin bu konuda ne kadar derin bir çalışma ve eğitime sahip oluşuna göre değişebilir.

-Peki, 2016 yılı nasıl bir yıl olacak? Bizi neler bekliyor?

-9 Mart'ta Balık burcunda Güneş tutulması, 1 Eylül'de ise Başak burcunda Güneş tutulması var. Bu olaylar Balıklar ve Başaklar için yeni başlangıçları temsil eder. Aynı zaman da zihnimiz ve kalbimiz arasında denge kurmamız gerektiği mesajını verir.

-Geçen yıldan bu yılın farkı nedir?

-2015'te Koç-terazi ekseninde gerçekleşen tutulmalar 2016 da Başak-Balık eksenine geçti. Yani ego savaşlarını geride brakıp, mantıklı ve sevgi dolu bir şekilde davranma vakti geldi.

-Bu yıl genelinde en mutlu ay hangi ay olacak?

-Mayıs ve Eylül ayları genel olarak hayattan zevk aldığımız, keyifli aylar olarak görünüyor.

-Peki, en sıkıntılı ay?

-Ağustos ayı biraz zorlu geçecek gibi görünüyor. Çeşitli sıkıntılarla yüzleşeceğiz. Daha çok gerilebiliriz, sinirlenebiliriz. Dikkat etmek gerek.

-2016 yılı hangi burca şans ve güzellik getirecek?

-2016 yılının Eylül'e kadar olan dönemi Başaklar, sonra ki dönemi ise Terazi burçları için oldukça güzel ve şanslı geçecek.

-Eğitmen olarak ne gibi eğitimler veriyorsunuz? Bu kurs için nereye başvurmalı?

-Astroloji konusunda, gezegenler, evler, açılar, ay fazları gibi astrolojinin bir çok konusunu içeren temel astroloji eğitimi veriyorum. Bu eğitimi almak için Eskişehir Kurs Merkeziyle iletişime geçmek yeterli olacaktır. Kurs Merkezimiz Işıklar Mahallesindedir. Telefonla da bilgi alabilirsiniz.

-Son olarak mesajınız nedir? Neler söylemek istersiniz?

-Astrolojiyle kendimizi tanıma macerasına çıkabiliriz. Şunu da çok iyi bilmeliyiz ki, her burcun olumlu ve olumsuz yönleri vardır. Bunun hangisini kendimiz de ortaya çıkartacağımız da tamamıyla bizim özgür irademizle yaptığımız seçimlerimizin bir sonucudur. Doğru seçimlerle geçirdiğimiz bir yıl olması dileğiyle..

-Peki, Eskişehir'de yaşamaktan memnun musunuz?

-Evet çok memnunum Çünkü, bilimsel, kültürel ve sosyal bir çok imkanın bir arada olduğu medeni bir şehirde yaşamaktan kim memnun olmaz ki..

-Teşekkürler.. Her şey gönlünüzce olsun.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
Hasan Tuç Tepebaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Tuç "Seçimlerden sonra Tepebaşı'nı herkese kapısı ve gönlü açık yönetim anlayışına kavuşturacağız" dedi.
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın çeşitli kentlerinden Türkiye’ye gelen gazeteciler, Eskişehir’e hayran kaldı. Kent gezisi sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden gazeteciler, hayata geçirdiği başarılı projelerden dolayı Başkan Büyükerşen’i tebrik ettiler.
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
Vali Özdemir Çakacak, tüm poliklinikleriyle hasta kabulüne başlayan Eskişehir Şehir Hastanesini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’den bilgi aldı.
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, hafta sonunda da mesai yapacak. Hizmet almak isteyen vatandaşlar, 09.00-16.00 saatleri arasında vezneleri kullanabilecek.
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda yakalanan İran uyruklu uyuşturucu satıcısı adliyeye sevk edildi.
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
Eskişehir'de, bir kadının çantasından yankesicilik yöntemiyle bin 40 lira çaldığı öne sürülen, kadın hükümlü, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. 
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
Eskişehir'de yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) tip-1 hastası 2,5 yaşındaki Çağan Meriç Demir'in ailesi, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm SMA hastalarına ilaç temini için süreç başlatılmasını mutlulukla karşıladı.
ÖRNEK UYGULAMA
ÖRNEK UYGULAMA
Eskişehir'de bir işletme sahibi, sokak hayvanları için mama getiren müşterilerine yüzde 50 indirim yapmasının yanı sıra kafedeki oyun konsollarında biriken paralarla aldığı mamaları, sokak hayvanlarını besleyenlere ücretsiz temin ediyor.
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.