BU SÖZLER YAKIŞMADI

01 Eylül 2018 17:12
BU SÖZLER YAKIŞMADI

Tüm Bel Sen Başkanı Ergün Uzun'un gazetecilere yönelik söylediği sözler Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti tarafından kınandı.

Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Yönetimi tarafından yapılan açıklamada, gazetecilerin her zaman sendikal mücadeleye destek verdiği ve yanında olduğu hatırlatılarak gazetecilerin gördüğü olumsuzlukları dile getirdiği belirtildi. Zaman zaman gazetecilere bu konuda şikayetler olması dolayısıyla böyle bir haberin yapıldığı belirtilerek, zabıta memurlarının da nedenli zor koşullarda görev yaptıklarının bilindiği ifade edildi. Açıklamada, zor şartlar altında görev yapan gazetecilerin de lüks bürolarda, klimalı odalarda görev yapmadığı, sanal ortamda sohbet etmediği, ettiyse bile yine kamuoyuna ulaştırılmak için haber çalışması yaptığı vurgulandı. Cemiyet açıklamasında, yıllardır gazeteciler ile omuz omuza görev yapan Ergün Uzun'un gazetecilere yönelik sözlerinin kendine yakışmadığı kaydedildi.Yorumlar (6) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

4688 kanunu

01 Eylül 2018 21:57
Hangi yüzle gazetecilere laf atıyor kendine baksın önce Bu adam işe gelmiyor bedava belediyeden maaş alıyor kanun demişki sendika başkanı 1 gün izin yapar diyor sendikal faaliyet için ama bu adam işe gelmiyor birde işe gelmediği için BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ maaş veriyor

Mehmet

01 Eylül 2018 18:35
Zabıta görevini yapmış olsa şehrin merkezi yerlerinde bile kaldırımlarda yürüyebilirsiniz. Zabıta ya hava atıyor,ya bir yerde saatlerce çay sohbeti yapıyor ya da belli gariban esnafa ceza kesiyor. Sendika yetkilisi önce üyelerine görev bilincini aşılamalı sonra onların haklarını korumalı. Üstelik başka bir meslekle kendi görevini karşılaştırması ise acizlikten başka birşey değil. Önce Belediye yetkilileri çalışanlarına oy kaygusundan önce yaşanabilir bir şehrin güzelliklerinin önlemini almalı. Çarşıda esnafın dükkanı mı var,işbortacı mı, yol kesici mi belli değil. İlgili belediye görevlilerini göreve çağırıyoruz. Lütfen...

sinan öz

01 Eylül 2018 19:49
ergün uzun bey gayet normal konuşmuş....zabıta nın her yerde gözü olamaz...keyfinize göre isteğinize göre haber yapmanız çok manidar....bir mesleğe bir göreve çamur atamassınız...o zabıtalar bayram ..yılbaşı..gece gündüz demeden canları pahasına görev yapıyor...lütfen düşünceli haber yapın..

X bey diyeceksiniz

02 Eylül 2018 03:27
Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. Sadece verdiğimiz oyların karşılığında hizmet bekliyoruz , neden bu çamura yatma , mağduru oynama çabaları ? Koskoca belediye meclisi , halkın menfaatini gözetemeyecek kadar aciz mi ? Yazıklar olsun.

Bektaşi

01 Eylül 2018 21:20
Siz gazeteciler herkese sallayın size laf dediler mi cıyak cıyak bağırın....

Ferdi

02 Eylül 2018 16:24
Mehmet Beye soruyorum! Yorumunuzun başında zabitanin görevini yapmadığını belirterek baslamissiniz, ama hemen akabinde belirli gariban esnafa ceza yazıldığını belirterek devam etmişsiniz.Dolayisiyla kendi tezinizi kendiniz curutmus olmuyormunuz?Ayrıca gariban esnaftan kastınız nedir?Kurallara uymamak gariban esnaf olmanın belirtisimidir
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 6 kişi yaralandı. 
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
Geçen sene zihinsel engelli çocuğu ile birlikte savaştan kaçarak Irak’tan gelen Türkmen annenin yokluk içinde yaşadığını tespit eden Eskişehir Havacılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, ailenin evine yaklaşık 15 bin liralık eşya bağışladı.
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.