BU METNE NASIL İMZA ATTINIZ

20 Şubat 2018 16:39
BU METNE NASIL İMZA ATTINIZ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'un yaptığı görüşmenin ardından yapılan açıklamaya tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Bu metne nasıl nasıl imza attınız?" diye sordu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Grup Toplantısı'nda konuştu. Çocuk istismarına değinen Kılıçdaroğlu, "İki hafta önce söyledik çocuk istismarına en ağır cezayı getireceğiz" ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu, "Toplumsal huzuru sağlayacağız, yoksulluğu tarihe gömeceğiz. Kız çocuklarının okuması için özel destek vereceğiz. Çocuklar sadece devlet yurtlarında kalacak. Taşımalı eğitime son vereceğiz" dedi.

"İLK HEDEF YEREL SEÇİMLER"

Ana muhalefet lideri CHP olarak ilk hedeflerinin yerel seçimler olduğunu söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu, "İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, Denizli ve Adana'yı alacağız, gerekli dersi vereceğiz" şeklinde konuştu.

ZEYTİN DALI HAREKATI

Kılıçdaroğlu, Afrin harekatının büyük bir başarıyla devam ettiğini söyleyip, "Erinden komutanına kadar bütün askerlerimize mehmetçiklerimize teşekkür ediyoruz. Onlar aynı zamanda Mustafa Kemal'in askerleri. Mücadeleyi zor koşullarda yapıyorlar bunu da biliyoruz." dedi. CHP lideri, "Egemen güçlerin buluştuğu bir yerde aklınızı kullanmadan birilerinin oyuncağı olursanız kaybedersiniz" ifadelerini kullandı.

Tillerson'ın Türkiye ziyaretine değinen Kılıçdaroğlu, "Tillerson geldi Türkiye'ye 3,5 saat görüştüler, yarım sayfalık bir metin yayınladılar. ABD'ye o kadar suçlama yapıldı bu metinde, PYD/PKK'ya verilen desteğe hiçbir şey demiyor. FETÖ'yü terör örgütü olarak görmüyor. PYD'yi terör olarak görmüyor. Siz bu metne nasıl nasıl imza attınız? Yarın çıkıp diyecek ki 'Tillerson bizi kandırdı'. Bir şey daha dünyada tercümanlık yapan dışişleri bakanı bizim dışımızda yoktur. Tutanak tutulup tutulmadığını da bilmiyoruz. Büyük bir ihtimalle Zarrab görüşüldü, Halk Bankası görüşüldü ama bilmiyoruz" yorumunda bulundu. 

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları; Yıllarca yıllarca bu özelleştirmelerin Türkiye'ye ne kadar büyük haksızlık yaptığını anlattık. Bitlis sigara fabrikasının kime ne zararı oluyordu? Aldılar yabancılara sattılar, bir de millilikten bahsediyorlar. Özelleştirmenin faturasını Doğu ve Güneydoğu çok daha ağır hissediyor.


Bir Kurultay yaptık, iki aday demokratik bir şekilde yarıştı. Kadın Kolları'nda da bir Kurultay yapıldı ve Sayın Köse ipi göğüsledi. Hiçbir şey yapmıyorsak dahi; Bu ülkeye demokrasinin varlığını seçimle ortaya koyan CHP'dir.

2019'un en temel aktörleri kadınlar olacak. Kadınlar 2019'da Türkiye Cumhuriyeti'ne demokrasiyi getirecekler. Demokrasi kadar değerli bir şey yoktu. Tarihsel süreçte gelinen nokta demokrasidir. Kadınlara şunu söylüyorum kim sizi ikinci sınıf vatandaş görüyorsa onlara oy vermeyin. 15 yılda yoksulluğu bitiremediler, dört yılda yoksulluğu bitiraceğiz. Her ailenin geliri olacak.

Altı yaşındaki çocukla evlenebilir diyenlere destek veren iktidara asla ve asla oy vermeyin. Çocuklarınızı seviyorsanız bu anlayışı Türkiye'ye getirmek isteyenlere asla ve asla ödün vermeyin. Eğitim sistemini allak bullak ettiler.

Çocuklarınızı kobay gibi kullanmaya başladılar. Bütün annelere sesleniyorum, 2019'da yeni bir tarih yazacağız. Kadın en ön safta mücadelenin kahramanı olarak ortaya çıkacak. 

Kadınlara seçme ve seçilme hakkını biz getirdik. Kadın evde otursun çalışmasın diyorlar niye çalışmasın. Senin çalışmanın önünden bütün engelleri kaldıracağız. 

YSK'YA TEPKİ

Asıl siz suçlusunuz, yasayı tanımıyorsunuz. Parlamento'nun iradesini yok saydınız. Mühürsüz oy pusulaları geçerlidir diye karar aldınız. Adaleti, hakkı ve hukuku sadece 80 milyon değil bütün dünya için istiyoruz. Düşünce özgürlüğünün önündeki bütün engelleri kaldıracağız.

(Altan kardeşler ve Ilıcak'ın müebbet hapse mahkum edilmesi) Yapılanı asla doğru bilmiyoruz. Yargı bağımsız değil, yargı satın alınmış vaziyette. Satılan yargı, yargı değildir satılar hakim de hakim değildir. FETÖ'cü diye suçluyorlar; Yahu arkadaş FETÖcü diye polis buldun, hakim buldun, baklavacı buldun herkesi buldun bir tane siyasi bulamadın. Yahu bu aynı menzile yürüyenler nerde.

AYM Şahin Alpay ve Mehmet Altan için karar alıyor ama kimse ciddiye almıyor. Ahmet Şık'ın kitabı basılmadan toplatıldı FETÖ'ye karşı diye. Aynı Ahmet Şık şimdi FETÖ'den içerde. Ahmet Şık'ın ne günahı var? Mahkemede hakimin karşısında dik ve onurlu durduğu için içeride.

DENİZ YÜCEL SERBEST BIRAKILMASI

Deniz Yücel'in tahliye olmasına sevinirim. Başarılı bir gazeteci ama ben sizi biraz daha geriye götüreceğim. Deniz Yücel için Erdoğan, "Bu adam terörist, bu adam gazeteci değil... Kesinlikle kesinlikle ben bu makamda olduğum sürece vermeyeceğiz. Bu adam tam bir ajan terörist" ifadelerini kullandı. Hazırlanan iddianamede terörist olduğuna dair tek kelime geçmiyor. Nasıl oluyor da ajan, terörist dediğin bir kişiyi serbest bırakıyorsun. 

Türkiye'de birdem gazla cinayeti organize etmekle suçlanan iki Rus casunu iade edildi. Putin telefon eder adamını kurtarır, Merkel eder adamını kurtarır, Macron eder adamını kurtarır. Bir de yargı bağımsız derler

İçerdekilerin de parası varsa adamın varsa hemen kurtarılırsın ama garibansan, mazlumsan içerde kalırsın. 

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

hasan

22 Şubat 2018 09:45
Samimiyetimle soruyorum, Kılıçdaroğlu Türkiyeyi yönetebilir mi?

heykelciiiiii.....

21 Şubat 2018 00:49
Yine yeşillendi fındık dalları diye proğram yapan ılıcak şimdi size muhtaç oldu kemal bey.İyi destek ver,zaten başka bir işinizde yok.

hakan

23 Şubat 2018 10:57
hasan bey kardeşim ahmet necdet sezer yönetti.T.c. Devleti kendini yöneltirmez, yöneltir.
TEDAVİ EDİLDİLER DOĞAYA SALINDILAR
TEDAVİ EDİLDİLER DOĞAYA SALINDILAR
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan Hayvanat Bahçesi'ne getirilen delice doğan, kulaklı orman baykuşu ve kerkenez tedavilerinin ardından doğaya salındı.
SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI FELÇ ETTİ
SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI FELÇ ETTİ
 Eskişehir'de aniden bastıran şiddetli yağmur ve dolu, kısa sürede hayatı felç etti. 
GASP ZANLILARI YARGI ÖNÜNDE
GASP ZANLILARI YARGI ÖNÜNDE
Atatürk Bulvarı'nda bir akaryakıt istasyonuna ait aracı durdurarak, araçtaki 300 bin TL'yi gasp ettikten sonra, çalışanların ellerini kelepçeleyerek kaçtığı iddia edilen polis ve diğer iki zanlı adliyeye sevk edildi.
İLÇELERİ GEZDİLER SORUNLARI DİNLEDİLER
İLÇELERİ GEZDİLER SORUNLARI DİNLEDİLER
CHP Eskişehir Milletvekili Adayları 24 Haziran öncesi çalışmalarını ilçelerde ve kırsal alanda yoğunlaştırarak Eskişehir’in tüm noktalarında vatandaşlarla bir araya geliyor. CHP'li adaylar vatandaşların sorunlarını dinledi.
TÜRKİYE KALKINACAK
TÜRKİYE KALKINACAK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, Es Ağrılılar Kültür ve Dayanışma Derneği'ni (ESAĞDER) ziyaret etti. Avcı, önümüzdeki dönemde istikrar içinde kalkınan bir Türkiye olacak" dedi.
İÇ MİMARLARDAN YÖNETMELİK TEPKİSİ
İÇ MİMARLARDAN YÖNETMELİK TEPKİSİ
İç Mimarlar Odası Eskişehir Temsilcisi Esen Ünverdi, içmimarların temel mesleki ve insan haklarının ihlal edildiğini savunarak mevcut yönetmeliğe tepki gösterdi.
YENİDEN GÖZALTINDA
YENİDEN GÖZALTINDA
Eskişehir'de, dijital para sistemine yatırım yapma vaadiyle çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan ancak mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şüpheli, yeniden gözaltına alındı.
 ÜLKENİN KADERİNİ  BELİRLEYECEĞİZ
ÜLKENİN KADERİNİ BELİRLEYECEĞİZ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, vatandaşların sandığa gidip oylarını kullanmaları çağrısında bulundu.
VALİ YARDIMCISI MEZUN OLDU
VALİ YARDIMCISI MEZUN OLDU
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) mezunları için hazırlanan törende mezun öğrenciler adına konuşmayı Eskişehir Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey gerçektirdi.