BU METNE NASIL İMZA ATTINIZ

20 Şubat 2018 16:39
BU METNE NASIL İMZA ATTINIZ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'un yaptığı görüşmenin ardından yapılan açıklamaya tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Bu metne nasıl nasıl imza attınız?" diye sordu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Grup Toplantısı'nda konuştu. Çocuk istismarına değinen Kılıçdaroğlu, "İki hafta önce söyledik çocuk istismarına en ağır cezayı getireceğiz" ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu, "Toplumsal huzuru sağlayacağız, yoksulluğu tarihe gömeceğiz. Kız çocuklarının okuması için özel destek vereceğiz. Çocuklar sadece devlet yurtlarında kalacak. Taşımalı eğitime son vereceğiz" dedi.

"İLK HEDEF YEREL SEÇİMLER"

Ana muhalefet lideri CHP olarak ilk hedeflerinin yerel seçimler olduğunu söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu, "İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, Denizli ve Adana'yı alacağız, gerekli dersi vereceğiz" şeklinde konuştu.

ZEYTİN DALI HAREKATI

Kılıçdaroğlu, Afrin harekatının büyük bir başarıyla devam ettiğini söyleyip, "Erinden komutanına kadar bütün askerlerimize mehmetçiklerimize teşekkür ediyoruz. Onlar aynı zamanda Mustafa Kemal'in askerleri. Mücadeleyi zor koşullarda yapıyorlar bunu da biliyoruz." dedi. CHP lideri, "Egemen güçlerin buluştuğu bir yerde aklınızı kullanmadan birilerinin oyuncağı olursanız kaybedersiniz" ifadelerini kullandı.

Tillerson'ın Türkiye ziyaretine değinen Kılıçdaroğlu, "Tillerson geldi Türkiye'ye 3,5 saat görüştüler, yarım sayfalık bir metin yayınladılar. ABD'ye o kadar suçlama yapıldı bu metinde, PYD/PKK'ya verilen desteğe hiçbir şey demiyor. FETÖ'yü terör örgütü olarak görmüyor. PYD'yi terör olarak görmüyor. Siz bu metne nasıl nasıl imza attınız? Yarın çıkıp diyecek ki 'Tillerson bizi kandırdı'. Bir şey daha dünyada tercümanlık yapan dışişleri bakanı bizim dışımızda yoktur. Tutanak tutulup tutulmadığını da bilmiyoruz. Büyük bir ihtimalle Zarrab görüşüldü, Halk Bankası görüşüldü ama bilmiyoruz" yorumunda bulundu. 

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları; Yıllarca yıllarca bu özelleştirmelerin Türkiye'ye ne kadar büyük haksızlık yaptığını anlattık. Bitlis sigara fabrikasının kime ne zararı oluyordu? Aldılar yabancılara sattılar, bir de millilikten bahsediyorlar. Özelleştirmenin faturasını Doğu ve Güneydoğu çok daha ağır hissediyor.


Bir Kurultay yaptık, iki aday demokratik bir şekilde yarıştı. Kadın Kolları'nda da bir Kurultay yapıldı ve Sayın Köse ipi göğüsledi. Hiçbir şey yapmıyorsak dahi; Bu ülkeye demokrasinin varlığını seçimle ortaya koyan CHP'dir.

2019'un en temel aktörleri kadınlar olacak. Kadınlar 2019'da Türkiye Cumhuriyeti'ne demokrasiyi getirecekler. Demokrasi kadar değerli bir şey yoktu. Tarihsel süreçte gelinen nokta demokrasidir. Kadınlara şunu söylüyorum kim sizi ikinci sınıf vatandaş görüyorsa onlara oy vermeyin. 15 yılda yoksulluğu bitiremediler, dört yılda yoksulluğu bitiraceğiz. Her ailenin geliri olacak.

Altı yaşındaki çocukla evlenebilir diyenlere destek veren iktidara asla ve asla oy vermeyin. Çocuklarınızı seviyorsanız bu anlayışı Türkiye'ye getirmek isteyenlere asla ve asla ödün vermeyin. Eğitim sistemini allak bullak ettiler.

Çocuklarınızı kobay gibi kullanmaya başladılar. Bütün annelere sesleniyorum, 2019'da yeni bir tarih yazacağız. Kadın en ön safta mücadelenin kahramanı olarak ortaya çıkacak. 

Kadınlara seçme ve seçilme hakkını biz getirdik. Kadın evde otursun çalışmasın diyorlar niye çalışmasın. Senin çalışmanın önünden bütün engelleri kaldıracağız. 

YSK'YA TEPKİ

Asıl siz suçlusunuz, yasayı tanımıyorsunuz. Parlamento'nun iradesini yok saydınız. Mühürsüz oy pusulaları geçerlidir diye karar aldınız. Adaleti, hakkı ve hukuku sadece 80 milyon değil bütün dünya için istiyoruz. Düşünce özgürlüğünün önündeki bütün engelleri kaldıracağız.

(Altan kardeşler ve Ilıcak'ın müebbet hapse mahkum edilmesi) Yapılanı asla doğru bilmiyoruz. Yargı bağımsız değil, yargı satın alınmış vaziyette. Satılan yargı, yargı değildir satılar hakim de hakim değildir. FETÖ'cü diye suçluyorlar; Yahu arkadaş FETÖcü diye polis buldun, hakim buldun, baklavacı buldun herkesi buldun bir tane siyasi bulamadın. Yahu bu aynı menzile yürüyenler nerde.

AYM Şahin Alpay ve Mehmet Altan için karar alıyor ama kimse ciddiye almıyor. Ahmet Şık'ın kitabı basılmadan toplatıldı FETÖ'ye karşı diye. Aynı Ahmet Şık şimdi FETÖ'den içerde. Ahmet Şık'ın ne günahı var? Mahkemede hakimin karşısında dik ve onurlu durduğu için içeride.

DENİZ YÜCEL SERBEST BIRAKILMASI

Deniz Yücel'in tahliye olmasına sevinirim. Başarılı bir gazeteci ama ben sizi biraz daha geriye götüreceğim. Deniz Yücel için Erdoğan, "Bu adam terörist, bu adam gazeteci değil... Kesinlikle kesinlikle ben bu makamda olduğum sürece vermeyeceğiz. Bu adam tam bir ajan terörist" ifadelerini kullandı. Hazırlanan iddianamede terörist olduğuna dair tek kelime geçmiyor. Nasıl oluyor da ajan, terörist dediğin bir kişiyi serbest bırakıyorsun. 

Türkiye'de birdem gazla cinayeti organize etmekle suçlanan iki Rus casunu iade edildi. Putin telefon eder adamını kurtarır, Merkel eder adamını kurtarır, Macron eder adamını kurtarır. Bir de yargı bağımsız derler

İçerdekilerin de parası varsa adamın varsa hemen kurtarılırsın ama garibansan, mazlumsan içerde kalırsın. 

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

hasan

22 Şubat 2018 09:45
Samimiyetimle soruyorum, Kılıçdaroğlu Türkiyeyi yönetebilir mi?

heykelciiiiii.....

21 Şubat 2018 00:49
Yine yeşillendi fındık dalları diye proğram yapan ılıcak şimdi size muhtaç oldu kemal bey.İyi destek ver,zaten başka bir işinizde yok.

hakan

23 Şubat 2018 10:57
hasan bey kardeşim ahmet necdet sezer yönetti.T.c. Devleti kendini yöneltirmez, yöneltir.
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 6 kişi yaralandı. 
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
Geçen sene zihinsel engelli çocuğu ile birlikte savaştan kaçarak Irak’tan gelen Türkmen annenin yokluk içinde yaşadığını tespit eden Eskişehir Havacılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, ailenin evine yaklaşık 15 bin liralık eşya bağışladı.
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.