BU KORKUNÇ PROJEYİ GERİ ÇEKTİRECEĞİZ

12 Ocak 2018 11:19
BU KORKUNÇ PROJEYİ  GERİ ÇEKTİRECEĞİZ

CHP Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Gaye Usluer, CHP Odunpazarı ve İl Yönetimlerini ziyaret etti. Usluer'in gündeminde kömürlü termik santral vardı.

Eskişehir'e borçluyuz

Usluer ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda termik santralin zararlarını anlattı. Konuyla ilgili siyasi tüm adımları titizlikle izlediğini ve konuya hakim olduğunu ifade eden Usluer, “Biz bu şehrin seçilmişleri olarak bu şehre borçluyuz. Eskişehir’den altı milletvekili mi var, altısı da bu korkunç santrali durdurmak için harekete geçmeli. Aksi halde bize emanet edilen Eskişehir’den eser kalmayacak” dedi.

Omuz omuza mücadele

Santralin yapımını durdurmak ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Usluer, “Fakat öyle bir dönmedeyiz ki ne hak var ne hukuk. Bu santral için hazırlanan ÇED başvuru dosyası da memleketin hali gibi anlamsız. İçinde olması gereken hiçbir veri yok. Sizlerle birlikte omuz omuza mücadele edip bu korkunç projeyi geri çektireceğiz” dedi.

Büyük tehlike

Usluer, “Bu sadece Alpu’nun sorunu değil, hatta sadece Eskişehir’in sorunu da değil, bu bizim çevremizdeki illeri de etkileyecek çok büyük bir sorun. Böylesine büyük bir tehlike karşısında biz de güçlü bir duruş sergilemeliyiz. Hepiniz huzursunuz farkındayım. Biz sağlam duralım ve bu kömürlü termik santral belasından kurtulalım” dedi.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

DOĞA

12 Ocak 2018 13:53
Havası temiz sayılı illerden biri olan eskişehire yazık etmeyelim.biz kendimizden geçtik ,çocuklarımızın geleceği için bu yanlışa hep beraber dur diyelim.Sessiz kalırsak iş işten geçmiş olacak.Demokratik haklarımızı kullanalım ,tepkimizi gösterelim.

Eses

12 Ocak 2018 22:06
AKP Eskişehirden oy almak istiyorsa acilen bu projeyi iptal etmelidir. Ne hamamyolu, ne iş kaygısı insan ve çevre sağlığından daha önemli değildir. Bu santrali savunan bir avuç kişi de bu işten çıkarı olan, kentin ve insanların geleceğini sağlığını düşünmeyenlerdir. Bir avuç kişi iddiama itirazı olan varsa da çözümü kolay. Bu konuda ikameti Eskişehirde olan seçmenlere bir oylama yaptırılır. Sonuç görülür. Hiç milletvekili seçimlerini falan da örneklemeyin. Konuştuğum bir sürü AKP ye oy vermiş insanlar bu yatırıma karşı.

Esra y

13 Ocak 2018 00:26
Hamamyolu mahvetme projesini de geri cektirseniz demis vatandasin biri oralarda emekli amcalar cocuklar herkes gezerken neden projede geri cektirilsin gayet guzel bi proje beğenmeyen gezmez.Bi arkadaşta gençlere iş lazım demiş bende 37 yasimdayim ve iş yok ama suriyeli vatandaşlar iş sahibi dün espark ta lüks bi mağazada gördüm aldıkları cok-da ucuz şeyler değil benim alamadigim giyemediğim yiyemedigim yerlerde takiliyolar onun icinde bisey söyleseniz ama bizim başkanlarımıza degil

brt svnc

12 Ocak 2018 20:22
gençlere iş lazım diyen arkadaş çalışacak sağlığın olmayacak ekecek tarlan olmayacak ne işinden bahsediyorsun

Gurcan

13 Ocak 2018 12:55
Esra rumuzlu nerde calisiyorsunuz merak ettim,

Huseyin

13 Ocak 2018 12:54
Olmamış yapılmamış olmasına rağmen dört elle Sarıldığınız termik santral gündem için kurtarıcıniz oldu ama,ülkenin en pahalı suyunu ulaşımını keşmekeş saç baş yol duran trafiğini UNUTTURAMAZSINIZ,

Garip

12 Ocak 2018 13:27
Hamamyolu nu mahvetme projesini de geri çektirseniz sayın milletin vekili.

Aras

12 Ocak 2018 17:15
gençlere iş lazım o nasıl olacak
KÜÇÜK HAFIZLARDAN  MEHMETÇİĞE DESTEK
KÜÇÜK HAFIZLARDAN MEHMETÇİĞE DESTEK
Odunpazarı Müftülüğüne bağlı Çankaya Yatılı Hafızlık Eğitim Merkezi öğrencileri, "Bir Fetih Suresi de Sen Oku Projesi" kapsamında, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik için Fetih Suresi okudu ve dua etti.
 KAYITLAR DEVAM EDİYOR
KAYITLAR DEVAM EDİYOR
Büyükşehir Belediyesi’nin engelli vatandaşlar için hayata geçirdiği projelerden bir olan Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi kayıtları devam ediyor.
ÖZEL HAREKAT OPERASYON YAPTI
ÖZEL HAREKAT OPERASYON YAPTI
Yeşiltepe Mahallesi Pınarcı Sokak'ta kendisine bıçak ile zarar veren genç için Özel Harekat ekibi operasyon düzenlendi.
TÜRKİYE BÜYÜK DEĞİŞİM YAŞIYOR
TÜRKİYE BÜYÜK DEĞİŞİM YAŞIYOR
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, partisinin Alpu İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı.
YANGINDA CAN VERDİ
YANGINDA CAN VERDİ
Eskişehir'de iki katlı bir evde gece geç saatlerde çıkan yangında 1 kişi yaşamını yitirdi.
MESLEĞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ
MESLEĞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ
İstanbul'da merkezi olan ve Türkiye genelinde Konya, Samsun, Zonguldak'ta temsilcilikleri bulunan Tüm Makam Şoförleri Derneği, Eskişehir'deki Anadolu makam şoförleri derneğiyle birleşti.
AYAĞI KAYDI PORSUK'A DÜŞTÜ
AYAĞI KAYDI PORSUK'A DÜŞTÜ
Eskişehir'de ayağı kayarak Porsuk Çayı'na düşen bir genç, çevredeki vatandaşların yardımı ile sudan çıkartılarak hastaneye kaldırıldı.
ÇİFTÇİYİ ŞOK EDEN CEZA
ÇİFTÇİYİ ŞOK EDEN CEZA
Günyüzü ilçesinde yaşayan bir vatandaş, yüzlerce kilometre uzaklıktaki Akçaabat ilçesinde traktörü ile kırmızı ışıkta geçtiği gerekçesi ile kesilen trafik cezasının şaşkınlığını yaşıyor.
14 YERİNDEN BIÇAKLANDI
14 YERİNDEN BIÇAKLANDI
 Eskişehir'de vücudunun farklı bölgelerine 14 bıçak darbesi alan genç adam ağır yaralandı.