BU KORKUNÇ PROJEYİ GERİ ÇEKTİRECEĞİZ

12 Ocak 2018 11:19
BU KORKUNÇ PROJEYİ  GERİ ÇEKTİRECEĞİZ

CHP Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Gaye Usluer, CHP Odunpazarı ve İl Yönetimlerini ziyaret etti. Usluer'in gündeminde kömürlü termik santral vardı.

Eskişehir'e borçluyuz

Usluer ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda termik santralin zararlarını anlattı. Konuyla ilgili siyasi tüm adımları titizlikle izlediğini ve konuya hakim olduğunu ifade eden Usluer, “Biz bu şehrin seçilmişleri olarak bu şehre borçluyuz. Eskişehir’den altı milletvekili mi var, altısı da bu korkunç santrali durdurmak için harekete geçmeli. Aksi halde bize emanet edilen Eskişehir’den eser kalmayacak” dedi.

Omuz omuza mücadele

Santralin yapımını durdurmak ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Usluer, “Fakat öyle bir dönmedeyiz ki ne hak var ne hukuk. Bu santral için hazırlanan ÇED başvuru dosyası da memleketin hali gibi anlamsız. İçinde olması gereken hiçbir veri yok. Sizlerle birlikte omuz omuza mücadele edip bu korkunç projeyi geri çektireceğiz” dedi.

Büyük tehlike

Usluer, “Bu sadece Alpu’nun sorunu değil, hatta sadece Eskişehir’in sorunu da değil, bu bizim çevremizdeki illeri de etkileyecek çok büyük bir sorun. Böylesine büyük bir tehlike karşısında biz de güçlü bir duruş sergilemeliyiz. Hepiniz huzursunuz farkındayım. Biz sağlam duralım ve bu kömürlü termik santral belasından kurtulalım” dedi.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

DOĞA

12 Ocak 2018 13:53
Havası temiz sayılı illerden biri olan eskişehire yazık etmeyelim.biz kendimizden geçtik ,çocuklarımızın geleceği için bu yanlışa hep beraber dur diyelim.Sessiz kalırsak iş işten geçmiş olacak.Demokratik haklarımızı kullanalım ,tepkimizi gösterelim.

Eses

12 Ocak 2018 22:06
AKP Eskişehirden oy almak istiyorsa acilen bu projeyi iptal etmelidir. Ne hamamyolu, ne iş kaygısı insan ve çevre sağlığından daha önemli değildir. Bu santrali savunan bir avuç kişi de bu işten çıkarı olan, kentin ve insanların geleceğini sağlığını düşünmeyenlerdir. Bir avuç kişi iddiama itirazı olan varsa da çözümü kolay. Bu konuda ikameti Eskişehirde olan seçmenlere bir oylama yaptırılır. Sonuç görülür. Hiç milletvekili seçimlerini falan da örneklemeyin. Konuştuğum bir sürü AKP ye oy vermiş insanlar bu yatırıma karşı.

Esra y

13 Ocak 2018 00:26
Hamamyolu mahvetme projesini de geri cektirseniz demis vatandasin biri oralarda emekli amcalar cocuklar herkes gezerken neden projede geri cektirilsin gayet guzel bi proje beğenmeyen gezmez.Bi arkadaşta gençlere iş lazım demiş bende 37 yasimdayim ve iş yok ama suriyeli vatandaşlar iş sahibi dün espark ta lüks bi mağazada gördüm aldıkları cok-da ucuz şeyler değil benim alamadigim giyemediğim yiyemedigim yerlerde takiliyolar onun icinde bisey söyleseniz ama bizim başkanlarımıza degil

brt svnc

12 Ocak 2018 20:22
gençlere iş lazım diyen arkadaş çalışacak sağlığın olmayacak ekecek tarlan olmayacak ne işinden bahsediyorsun

Gurcan

13 Ocak 2018 12:55
Esra rumuzlu nerde calisiyorsunuz merak ettim,

Huseyin

13 Ocak 2018 12:54
Olmamış yapılmamış olmasına rağmen dört elle Sarıldığınız termik santral gündem için kurtarıcıniz oldu ama,ülkenin en pahalı suyunu ulaşımını keşmekeş saç baş yol duran trafiğini UNUTTURAMAZSINIZ,

Garip

12 Ocak 2018 13:27
Hamamyolu nu mahvetme projesini de geri çektirseniz sayın milletin vekili.

Aras

12 Ocak 2018 17:15
gençlere iş lazım o nasıl olacak
YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI
YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI
Eskişehir’de zorlu kış şartlarında yaşam mücadelesi veren hayvanlar için Kırka mahallesindeki belirli bölgelere yem bırakıldı. 
ESKİŞEHİR EN GÜVENLİ ŞEHİR OLDU
ESKİŞEHİR EN GÜVENLİ ŞEHİR OLDU
Dünya üzerinde hangi ülkelerin ne kadar güvenli olduğu belli olurken, Türkiye 59,62’lik güven endeksiyle 49’uncu sırada yer aldı. Eskişehir ise yine Türkiye'nin en güvenli şehri olarak belirlendi.
PORSUK ÇAYI'NDA HAREKETLİ DAKİKALAR
PORSUK ÇAYI'NDA HAREKETLİ DAKİKALAR
Eskişehir'de, Porsuk Çayı'na düştüğü iddia edilen şahıs için polis ve itfaiye ekipleri adeta seferber oldu. Eskişehir İtfaiyesi dalgıç ekipleri soğuk havaya rağmen uzun süre suya düştüğü ihbarı yapılan şahsı bulmak için arama kurtarma çalışmaları yaptı. 
TRAFİKTE ŞOK GÖRÜNTÜ
TRAFİKTE ŞOK GÖRÜNTÜ
Hatboyu Caddesinde dün akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.
AKIL ALMAZ SAVUNMA
AKIL ALMAZ SAVUNMA
Eskişehir'de, SIM kartın çalışmaması nedeniyle çıkan kavgada bir kişiyi bıçakla öldürdükleri iddia edilen sanıkların davasında yapılan savunma adeta ‘pes’ dedirtti.
PARLAYAN YILDIZIMIZSINIZ
PARLAYAN YILDIZIMIZSINIZ
Birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir’e gelen CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, İl Başkanı Abdülkadir Adar ve parti yöneticileri ile birlikte Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
ESKİŞEHİR HUZUR KENTİ
ESKİŞEHİR HUZUR KENTİ
Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir'in huzur kenti olduğunu söyledi.
DOĞAN: ORTAK ADAYIM
DOĞAN: ORTAK ADAYIM
AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, MHP’nin Odunpazarı’ndaki temsilcileri ile bir araya geldi. Doğan “Cumhur İttifakı’nın ortak adayıyım” dedi.
HAYVANCILIĞI VE TARIMI YOK ETTİLER
HAYVANCILIĞI VE TARIMI YOK ETTİLER
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu’nu ziyaret etti.