BU KORKUNÇ PROJEYİ GERİ ÇEKTİRECEĞİZ

12 Ocak 2018 11:19
BU KORKUNÇ PROJEYİ  GERİ ÇEKTİRECEĞİZ

CHP Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Gaye Usluer, CHP Odunpazarı ve İl Yönetimlerini ziyaret etti. Usluer'in gündeminde kömürlü termik santral vardı.

Eskişehir'e borçluyuz

Usluer ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda termik santralin zararlarını anlattı. Konuyla ilgili siyasi tüm adımları titizlikle izlediğini ve konuya hakim olduğunu ifade eden Usluer, “Biz bu şehrin seçilmişleri olarak bu şehre borçluyuz. Eskişehir’den altı milletvekili mi var, altısı da bu korkunç santrali durdurmak için harekete geçmeli. Aksi halde bize emanet edilen Eskişehir’den eser kalmayacak” dedi.

Omuz omuza mücadele

Santralin yapımını durdurmak ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Usluer, “Fakat öyle bir dönmedeyiz ki ne hak var ne hukuk. Bu santral için hazırlanan ÇED başvuru dosyası da memleketin hali gibi anlamsız. İçinde olması gereken hiçbir veri yok. Sizlerle birlikte omuz omuza mücadele edip bu korkunç projeyi geri çektireceğiz” dedi.

Büyük tehlike

Usluer, “Bu sadece Alpu’nun sorunu değil, hatta sadece Eskişehir’in sorunu da değil, bu bizim çevremizdeki illeri de etkileyecek çok büyük bir sorun. Böylesine büyük bir tehlike karşısında biz de güçlü bir duruş sergilemeliyiz. Hepiniz huzursunuz farkındayım. Biz sağlam duralım ve bu kömürlü termik santral belasından kurtulalım” dedi.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

DOĞA

12 Ocak 2018 13:53
Havası temiz sayılı illerden biri olan eskişehire yazık etmeyelim.biz kendimizden geçtik ,çocuklarımızın geleceği için bu yanlışa hep beraber dur diyelim.Sessiz kalırsak iş işten geçmiş olacak.Demokratik haklarımızı kullanalım ,tepkimizi gösterelim.

Eses

12 Ocak 2018 22:06
AKP Eskişehirden oy almak istiyorsa acilen bu projeyi iptal etmelidir. Ne hamamyolu, ne iş kaygısı insan ve çevre sağlığından daha önemli değildir. Bu santrali savunan bir avuç kişi de bu işten çıkarı olan, kentin ve insanların geleceğini sağlığını düşünmeyenlerdir. Bir avuç kişi iddiama itirazı olan varsa da çözümü kolay. Bu konuda ikameti Eskişehirde olan seçmenlere bir oylama yaptırılır. Sonuç görülür. Hiç milletvekili seçimlerini falan da örneklemeyin. Konuştuğum bir sürü AKP ye oy vermiş insanlar bu yatırıma karşı.

Esra y

13 Ocak 2018 00:26
Hamamyolu mahvetme projesini de geri cektirseniz demis vatandasin biri oralarda emekli amcalar cocuklar herkes gezerken neden projede geri cektirilsin gayet guzel bi proje beğenmeyen gezmez.Bi arkadaşta gençlere iş lazım demiş bende 37 yasimdayim ve iş yok ama suriyeli vatandaşlar iş sahibi dün espark ta lüks bi mağazada gördüm aldıkları cok-da ucuz şeyler değil benim alamadigim giyemediğim yiyemedigim yerlerde takiliyolar onun icinde bisey söyleseniz ama bizim başkanlarımıza degil

brt svnc

12 Ocak 2018 20:22
gençlere iş lazım diyen arkadaş çalışacak sağlığın olmayacak ekecek tarlan olmayacak ne işinden bahsediyorsun

Gurcan

13 Ocak 2018 12:55
Esra rumuzlu nerde calisiyorsunuz merak ettim,

Huseyin

13 Ocak 2018 12:54
Olmamış yapılmamış olmasına rağmen dört elle Sarıldığınız termik santral gündem için kurtarıcıniz oldu ama,ülkenin en pahalı suyunu ulaşımını keşmekeş saç baş yol duran trafiğini UNUTTURAMAZSINIZ,

Garip

12 Ocak 2018 13:27
Hamamyolu nu mahvetme projesini de geri çektirseniz sayın milletin vekili.

Aras

12 Ocak 2018 17:15
gençlere iş lazım o nasıl olacak
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
Kristal İş Şube Başkanı Erdal Akyazı, sahte enflasyon rakamlarına karşı gerçek enflasyonu göstermek istediğini belirterek alışverişe çıktı. Alışverişi 102 lira tutan Akyazı “Aldığım ürünler 2 kişiye 2 gün zor yeter” dedi.
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri İsmail Gerim, öncelikli amaçlarının Eskişehir'i animasyon merkezi yapmak olduğunu belirtti.
PERSONELE YANGIN EĞİTİMİ
PERSONELE YANGIN EĞİTİMİ
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, okullar başta olmak üzere resmi ve özel kuruluşlardaki yangın eğitimlerine devam ediyor.
ŞANS ODUNPAZARI'NA GÜLDÜ
ŞANS ODUNPAZARI'NA GÜLDÜ
On Numara oyununun bu haftaki çekilişinde Odunpazarı'ndab bir kişiye ikramiye çıktı. Şahıs 85 bin 659 lira 25'er kuruş ikramiyenin sahibi oldu.
DAYANIŞMA VURGUSU
DAYANIŞMA VURGUSU
Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, enflasyonla mücadelede de oda ve borsaların dayanışma içinde hareket edeceğinin altını çizdi.
HALK MARKET 3 YAŞINDA
HALK MARKET 3 YAŞINDA
Odunpazarı Belediyesi'nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak kolisi göndermek yerine, ihtiyaç duydukları ürünleri kendilerinin seçmesini sağladığı sosyal yardım modeli olan Halk Market, 3 yılı geride bıraktı.
GASP ZANLISI YAKALANDI
GASP ZANLISI YAKALANDI
Eskişehir'de silahlı gasp ve hırsızlık suçundan aranan şüpheli, tren garında uygulama yapan polis ekipleri tarafından yakalandı.
PROJELERE HAYRAN KALDILAR
PROJELERE HAYRAN KALDILAR
Tekirdağ’dan Eskişehir’i gezmek için gelen Cumhuriyet Kadınları Derneği üyeleri ve CHP Kadın Kolları üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
ÇAKACAK'TAN FIRSATÇILIK UYARISI
ÇAKACAK'TAN FIRSATÇILIK UYARISI
 Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, esnaf, firma ve her türlü işletmeyi, sunulan mal ve hizmetlerin haklı bir neden olmaksızın fiyatlarının yükseltilmemesi, stokçuluk yapılmaması, üretim yeri Türkiye olan mallar için Ticaret Bakanlığınca tespit ve ilan edilen şekil, logo veya işaret şartlarına uyulması hususlarına riayet edilmesi konusunda uyardı.