BU KORKUNÇ PROJEYİ GERİ ÇEKTİRECEĞİZ

12 Ocak 2018 11:19
BU KORKUNÇ PROJEYİ  GERİ ÇEKTİRECEĞİZ

CHP Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Gaye Usluer, CHP Odunpazarı ve İl Yönetimlerini ziyaret etti. Usluer'in gündeminde kömürlü termik santral vardı.

Eskişehir'e borçluyuz

Usluer ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda termik santralin zararlarını anlattı. Konuyla ilgili siyasi tüm adımları titizlikle izlediğini ve konuya hakim olduğunu ifade eden Usluer, “Biz bu şehrin seçilmişleri olarak bu şehre borçluyuz. Eskişehir’den altı milletvekili mi var, altısı da bu korkunç santrali durdurmak için harekete geçmeli. Aksi halde bize emanet edilen Eskişehir’den eser kalmayacak” dedi.

Omuz omuza mücadele

Santralin yapımını durdurmak ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Usluer, “Fakat öyle bir dönmedeyiz ki ne hak var ne hukuk. Bu santral için hazırlanan ÇED başvuru dosyası da memleketin hali gibi anlamsız. İçinde olması gereken hiçbir veri yok. Sizlerle birlikte omuz omuza mücadele edip bu korkunç projeyi geri çektireceğiz” dedi.

Büyük tehlike

Usluer, “Bu sadece Alpu’nun sorunu değil, hatta sadece Eskişehir’in sorunu da değil, bu bizim çevremizdeki illeri de etkileyecek çok büyük bir sorun. Böylesine büyük bir tehlike karşısında biz de güçlü bir duruş sergilemeliyiz. Hepiniz huzursunuz farkındayım. Biz sağlam duralım ve bu kömürlü termik santral belasından kurtulalım” dedi.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

DOĞA

12 Ocak 2018 13:53
Havası temiz sayılı illerden biri olan eskişehire yazık etmeyelim.biz kendimizden geçtik ,çocuklarımızın geleceği için bu yanlışa hep beraber dur diyelim.Sessiz kalırsak iş işten geçmiş olacak.Demokratik haklarımızı kullanalım ,tepkimizi gösterelim.

Eses

12 Ocak 2018 22:06
AKP Eskişehirden oy almak istiyorsa acilen bu projeyi iptal etmelidir. Ne hamamyolu, ne iş kaygısı insan ve çevre sağlığından daha önemli değildir. Bu santrali savunan bir avuç kişi de bu işten çıkarı olan, kentin ve insanların geleceğini sağlığını düşünmeyenlerdir. Bir avuç kişi iddiama itirazı olan varsa da çözümü kolay. Bu konuda ikameti Eskişehirde olan seçmenlere bir oylama yaptırılır. Sonuç görülür. Hiç milletvekili seçimlerini falan da örneklemeyin. Konuştuğum bir sürü AKP ye oy vermiş insanlar bu yatırıma karşı.

Esra y

13 Ocak 2018 00:26
Hamamyolu mahvetme projesini de geri cektirseniz demis vatandasin biri oralarda emekli amcalar cocuklar herkes gezerken neden projede geri cektirilsin gayet guzel bi proje beğenmeyen gezmez.Bi arkadaşta gençlere iş lazım demiş bende 37 yasimdayim ve iş yok ama suriyeli vatandaşlar iş sahibi dün espark ta lüks bi mağazada gördüm aldıkları cok-da ucuz şeyler değil benim alamadigim giyemediğim yiyemedigim yerlerde takiliyolar onun icinde bisey söyleseniz ama bizim başkanlarımıza degil

brt svnc

12 Ocak 2018 20:22
gençlere iş lazım diyen arkadaş çalışacak sağlığın olmayacak ekecek tarlan olmayacak ne işinden bahsediyorsun

Gurcan

13 Ocak 2018 12:55
Esra rumuzlu nerde calisiyorsunuz merak ettim,

Huseyin

13 Ocak 2018 12:54
Olmamış yapılmamış olmasına rağmen dört elle Sarıldığınız termik santral gündem için kurtarıcıniz oldu ama,ülkenin en pahalı suyunu ulaşımını keşmekeş saç baş yol duran trafiğini UNUTTURAMAZSINIZ,

Garip

12 Ocak 2018 13:27
Hamamyolu nu mahvetme projesini de geri çektirseniz sayın milletin vekili.

Aras

12 Ocak 2018 17:15
gençlere iş lazım o nasıl olacak
GENÇLERİMİZ  ZEHİRLENMESİN
GENÇLERİMİZ ZEHİRLENMESİN
Ülkü Ocakları Eskişehir Yunusemre Şube Başkanlığı 'Uyuşturcuya Hayır' kampanyası kapsamında, vatandaşları bilinçlendirmek için Hamamyolu'nda bildiri dağıtıp açıklama yaptı.
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE  TOPYEKÜN YAPILMALI
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE TOPYEKÜN YAPILMALI
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Temmuz Ayı Toplantısı Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında yapıldı.
ŞEHRİM 2023 OTOBÜSÜ ESKİŞEHİR'E GELİYOR
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
Son olarak Afrin Harekatı'na katılan ve Eskişehir'e dönen Uzman Çavuş Murat Kızıldağ, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde, Yavuz Sultan Selim döneminde Bali Bey'in oğlu Kasım Bey tarafından Anadolu'da yaşayan Türkmen şeyhlerinden Şeyh Sücaeddin Veli için 16. yüzyılın başında yaptırılan, 2015'te Türk Dünyası Kültür Vakfı tarafından restore ettirilen türbe, yılda ortalama 70 bin ziyaretçiyi ağırlıyor.
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
Eskişehir’de sokağa bırakılan “Şanslı” isimli kedi, yaşadığı kaza sonucu ön patilerini kaybetti.
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
Eskişehir'de alkollü araç kullanan sürücülerin tespitine yönelik çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son bir haftada binin üzerinde araç sürücüsünü denetledi.
SAĞLIKÇILARDAN  ŞİDDET İSYANI
SAĞLIKÇILARDAN ŞİDDET İSYANI
Son zamanlarda artış gösteren sağlıkta şiddet olaylarına karşı, Eskişehirli sağlıkçılar da isyan etti. Eskişehir Devlet Hastanesi önünde bir araya gelen sağlıkçılar, “Sağlıkta şiddet son bulsun' diyerek seslerini duyurdu.
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
Erenköy Mahallesi sakinleri, Odunpazarı Belediye'sinin başlatmış olduğu yol yapım çalışmaları için vatandaştan ücret istenmesine tepki gösterdi. Vatandaşlar, “Yol değil imar istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.

EN SON HABERLER