BU KORKUNÇ PROJEYİ GERİ ÇEKTİRECEĞİZ

12 Ocak 2018 11:19
BU KORKUNÇ PROJEYİ  GERİ ÇEKTİRECEĞİZ

CHP Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Gaye Usluer, CHP Odunpazarı ve İl Yönetimlerini ziyaret etti. Usluer'in gündeminde kömürlü termik santral vardı.

Eskişehir'e borçluyuz

Usluer ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda termik santralin zararlarını anlattı. Konuyla ilgili siyasi tüm adımları titizlikle izlediğini ve konuya hakim olduğunu ifade eden Usluer, “Biz bu şehrin seçilmişleri olarak bu şehre borçluyuz. Eskişehir’den altı milletvekili mi var, altısı da bu korkunç santrali durdurmak için harekete geçmeli. Aksi halde bize emanet edilen Eskişehir’den eser kalmayacak” dedi.

Omuz omuza mücadele

Santralin yapımını durdurmak ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Usluer, “Fakat öyle bir dönmedeyiz ki ne hak var ne hukuk. Bu santral için hazırlanan ÇED başvuru dosyası da memleketin hali gibi anlamsız. İçinde olması gereken hiçbir veri yok. Sizlerle birlikte omuz omuza mücadele edip bu korkunç projeyi geri çektireceğiz” dedi.

Büyük tehlike

Usluer, “Bu sadece Alpu’nun sorunu değil, hatta sadece Eskişehir’in sorunu da değil, bu bizim çevremizdeki illeri de etkileyecek çok büyük bir sorun. Böylesine büyük bir tehlike karşısında biz de güçlü bir duruş sergilemeliyiz. Hepiniz huzursunuz farkındayım. Biz sağlam duralım ve bu kömürlü termik santral belasından kurtulalım” dedi.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

DOĞA

12 Ocak 2018 13:53
Havası temiz sayılı illerden biri olan eskişehire yazık etmeyelim.biz kendimizden geçtik ,çocuklarımızın geleceği için bu yanlışa hep beraber dur diyelim.Sessiz kalırsak iş işten geçmiş olacak.Demokratik haklarımızı kullanalım ,tepkimizi gösterelim.

Eses

12 Ocak 2018 22:06
AKP Eskişehirden oy almak istiyorsa acilen bu projeyi iptal etmelidir. Ne hamamyolu, ne iş kaygısı insan ve çevre sağlığından daha önemli değildir. Bu santrali savunan bir avuç kişi de bu işten çıkarı olan, kentin ve insanların geleceğini sağlığını düşünmeyenlerdir. Bir avuç kişi iddiama itirazı olan varsa da çözümü kolay. Bu konuda ikameti Eskişehirde olan seçmenlere bir oylama yaptırılır. Sonuç görülür. Hiç milletvekili seçimlerini falan da örneklemeyin. Konuştuğum bir sürü AKP ye oy vermiş insanlar bu yatırıma karşı.

Esra y

13 Ocak 2018 00:26
Hamamyolu mahvetme projesini de geri cektirseniz demis vatandasin biri oralarda emekli amcalar cocuklar herkes gezerken neden projede geri cektirilsin gayet guzel bi proje beğenmeyen gezmez.Bi arkadaşta gençlere iş lazım demiş bende 37 yasimdayim ve iş yok ama suriyeli vatandaşlar iş sahibi dün espark ta lüks bi mağazada gördüm aldıkları cok-da ucuz şeyler değil benim alamadigim giyemediğim yiyemedigim yerlerde takiliyolar onun icinde bisey söyleseniz ama bizim başkanlarımıza degil

brt svnc

12 Ocak 2018 20:22
gençlere iş lazım diyen arkadaş çalışacak sağlığın olmayacak ekecek tarlan olmayacak ne işinden bahsediyorsun

Gurcan

13 Ocak 2018 12:55
Esra rumuzlu nerde calisiyorsunuz merak ettim,

Huseyin

13 Ocak 2018 12:54
Olmamış yapılmamış olmasına rağmen dört elle Sarıldığınız termik santral gündem için kurtarıcıniz oldu ama,ülkenin en pahalı suyunu ulaşımını keşmekeş saç baş yol duran trafiğini UNUTTURAMAZSINIZ,

Garip

12 Ocak 2018 13:27
Hamamyolu nu mahvetme projesini de geri çektirseniz sayın milletin vekili.

Aras

12 Ocak 2018 17:15
gençlere iş lazım o nasıl olacak
SAĞLIKLI ADIMLAR  PROJESİ ESKİŞEHİR'DE
SAĞLIKLI ADIMLAR PROJESİ ESKİŞEHİR'DE
Nesttle'nin, Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü 'Sağlıklı Adımlar' projesi Eskişehir' de devam ediyor. Proje kapsamında 3.sınıf öğrencilerin sağlıklı beslenmeleri ve fiziksel aktivite konusunda bilinçlendirilmeleri amaçlanıyor.
ALPU OVASI'NA ACELE KAMULAŞTIRMA
ALPU OVASI'NA ACELE KAMULAŞTIRMA
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, bugün Resmi Gazete’de yayınlanan karar ile Eskişehir’de yapılması planlanan kömürlü termik santral için ‘Acele Kamulaştırma Kararı’ alındığını belirterek, alınan karara tepki gösterdi.
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı Kent Konseyi Hayvan Hakları çalışma grubu, Es Çocuk Evi, Odunpazarı Kent Konseyi 75. Yıl Mahalle Meclisi ve mahallede yaşayan hayvan dostları tarafından besleme etkinliği düzenlendi.
1 MAYIS'TA BU YOLLARA DİKKAT!
1 MAYIS'TA BU YOLLARA DİKKAT!
 Eskişehir Emniyet Müdürlüğü, 1 Mayıs kutlamaları nedeniyle güvenlik tedbirleri kapsamında kapatılacak cadde ve sokakların açıkladı. 
ÖLÜMDEN DÖNDÜLER
ÖLÜMDEN DÖNDÜLER
Motosiklet ile otomobilin karıştığı kazada 2 kişi yaralandı. 
TARİHİ MAKİNE HALA ÇALIŞIYOR
TARİHİ MAKİNE HALA ÇALIŞIYOR
Türkiye'ye ilk gelen matbaa basım makinelerinden bir tanesi çalışır durumda halen Sivrihisar'da bulunuyor. 
ESKİŞEHİR'DE BÜYÜK FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE BÜYÜK FETÖ OPERASYONU
FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik Eskişehir merkezli 8 kentte düzenlenen operasyonda 19 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. 
SİNAN ÖZKAR İSTİFA ETTİ
SİNAN ÖZKAR İSTİFA ETTİ
CHP İl Başkanı Sinan Özkar, milletvekilliği aday adaylığı için İl başkanlığı görevinden istifa etti.
DÜNDAR ÜNLÜ ADAY ADAYI OLACAK
DÜNDAR ÜNLÜ ADAY ADAYI OLACAK
AK Parti Eskişehir İl Başkanı M. Dündar Ünlü, milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa edecek.