BU KADARINA PES!

20 Eylül 2018 14:47
BU KADARINA PES!

 Eskişehir’de Hz. Ali'nin torunu olduğunu söyleyerek koyun çaldığı iddia edilen şahsın yargılandığı dava başlandı. 

Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasında; tutuksuz sanıklar Ali Ç. (42), E.Ç. (19) ile mağdure K.D. (48) ve avukatlar hazır bulundu. İddianamenin okunmasının ardından sanık Ali Ç. suçlamaları kabul etmeyerek beraatini talep etti. 
Ali Ç., olay günü oğlu E.Ç.’nin kendisini Akin köyüne götürdüğünü söyleyerek, “Orada muhtar ile çay içtik. Köye İmam Hüseyin’in resimlerini satmak için gitmiştik. Bütün evleri gezdik. En son kapısında ‘çiftlik’ yazan bir eve geldik. S.D. isimli biri çıktı ve bizi içeri aldı. Kendisine iki tane çerçeve hediye ettik. O da bize 10 TL verdi. S.D. bize ‘dayımların evi var, oraya da bir uğrayın’ dedi. Sonra oraya giderek 2 çerçeve verdik. Bize parasının olmadığını belirterek ‘ikiz kuzularından bir tanesini vereyim’ dedi. Biz de aldık. Kendisinden helallik de aldık. Giderken diğer kuzuyu da bize verdi. Sonra şikayetçi olmuş” ifadelerini kullandı. 

“Bana ‘Hz. Ali’nin torunuyum’ dedi” 


Mağdure K.D. ise olayın sanıkları anlattığı gibi olmadığını söyleyerek, “Sanık Ali Ç., bana resim verdi ve hediye edeceğini söyledi. Sonra ağıldan kuzuların sesini duydu. Kuzuları alıp arabaya koydu. Bana ‘Ben Hz. Ali’nin torunuyum’ diyerek bana dua okudu. Sonra gittiler. Oğlum eve geldiğinde kendisine anlattım. Polise giderek şikayetçi olduk. Kuzularımızı daha sonra geri getirdiler. Ama hala şikayetim devam ediyor” dedi. 
Mahkeme heyeti mütalaa için duruşmayı 18 Aralık’a erteledi. 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle