BU İŞİ BAŞARACAĞIZ

15 Ocak 2020 12:18
BU İŞİ BAŞARACAĞIZ

Eskişehirspor’un Teknik Direktörü Mustafa Özer, "Şartlar ne olursa olsun buradayız, Eskişehirspor aşkımız devam ediyor. İşimiz kolay değil ama bunu başaracağız” dedi.

Basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşan Özer, Antalya kampını değerlendirdi. Özer, “Biz hep birlikte Eskişehirspor'u ligde tutmak için elimizden geleni yapıyoruz. Antalya'da bir kamp yaptık. 10 günde 16 antrenman ve 4 hazırlık maçı yaptık. Biz 33 futbolcuyla sakatlık vermeden Eskişehir'e döndük. Hazırlık maçlarında sporcularımızın hepsine süre verdik. Keçiören'i kamp öncesinde inceledik. Elimizde genç bir kadro var. Alt yapılardan da 9 oyuncumuz a takımı alıp geleceği kurtarmaya çalışıyoruz. Kimsenin gözü arkada kalmasın. İkinci yarı bizi çok zorlu maçlar bekliyor. Telafisi olmayan maçlar bu maçlar. Bizim en büyük silahımız genç olmamız. İnşallah stadımız ikinci yarıya yetişir. Şartlar ne olursa olsun buradayız, Eskişehirspor aşkımız devam ediyor. İşimiz kolay değil ama bunu başaracağız” diye konuştu.

“İkinci yarı ligde kalmak istiyorsak 30 puan almamız lazım”


Siyah kırmızılıların Teknik Direktörü Mustafa Özer, devre arası transfer döneminde takımdan ayrılan oyuncuların yerlerini genç futbolcular ile doldurmaya çalıştıklarını ifade etti. Ekibiyle birlikte çok çalıştıklarını aktaran Özer, ligin ikinci yarısında en az 30 puan almaları gerektiğinin altını çizerek, “Gönül isterdi ki diğer oyuncular da aramızda olsun ama artık yapacak bir şey yok. Keçiören ligin en az gol yiyen en az da gol atan takımı. Biz yüreğimizle armamız için mücadele edeceğiz. İkinci yarı ligde kalmak istiyorsak 29-30 puan almamız lazım. Ben profesyonel oyuncuların yerinde olsam Eskişehir'e zor durumda bırakmazdım. Umutlu olalım, çocuklarımıza destek olalım. Şu an da 3-4 tane net olarak Avrupa da oynayabilecek oyuncumuz var. Amacımız Eskişehirspor'a para kazandıracak oyuncular yetiştirmek. Stoperlerde Erdal ve Berkay gitti. O mevkide sıkıntımız var ama biz Mevlüt ve Furkan ile çözüm oluşturduk. Kadro genişliğimiz yok. En çok gol atan Jesse, Milinkovic, Sissoko ve Emre gitmiş. Bu isimler takımın en fazla gol atanları. Takım oyununu oynarsak başarılı oluruz. Her mevkiden gol bekliyoruz. Biz Adanaspor maçını burada oynamak istiyoruz. En büyük gücümüz taraftarlarımız. Oyuncularımız genç olmalarına rağmen istekliler. Oyuncularımızla iyi bir iletişim kurduk. Elimizi taşın altına değil gövdemizi koyduk. Biz tesislerde 11-12 saat mesai harcıyoruz. Kulübe geldiğimden beri kâbuslarla uyanıyorum çünkü sorumluluğumuz çok fazla” şeklinde konuştu.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

mustafa

15 Ocak 2020 14:21
hangi işi Es Es i düşürme işini mi? Onu başardınız zaten 3 ligi görürüz sonra çıkarız inşallah. şimdi 10 yaşında olan çocuklar tribünlerde olurlar o zaman. artık yönetim tribün amigoları rahat nefes alın Es Es düşüyor.

eses

15 Ocak 2020 13:22
Bu laflar klişe gelmeye başladı artık. Dernek usulü yönetim anlayışı ve bu borçlarla bu takımdan birşey olmaz. Gelen oyuncu gider arkasından öyle bakarız.

eses

16 Ocak 2020 16:55
Bu yönetim şekliyle ligde kalınması imkansız. Bu söylemlere artık ilkokul çocuğu bile inanmıyor. Bir güç tarafından takım hızla alt liglere düşürülerek kapatılmaya çalışılıyor. Artık bunu Eskişehirspor'a gönül veren herkes biliyor. Yeni bir oluşum veya kurulacak farklı bir kulüple çıkış aranıyor ama bu da zor tutar. Göz göre göre kulüp kapanmaya doğru gidiyor. Buna sebep olan tüm yöneticilere eski yeni demeden davalar açılarak mal varlıklarına el konulmalı ve kulübün tüm alacakları tahsil edilerek borçlar ödenmeli ve makul şartlarda bir takım oluşturularak borçsuz harçsız kulübün yaşatılması sağlanmalı.

Eses

16 Ocak 2020 09:35
Bu yapılanları gördükçe acaba Esesi yaşatma çalışmasından çok, Esesin tasfiye edildiği ortaya çıkıyor. Bu saatten sonra Yeni Eskişehirspor, Hakiki Eskişehirspor veya başka bir isimle kurulacak uydurmalarla uğraşacak takatimiz kalmadı. Artık futboldan soğudum. Bundan sonra bize düşen güzel hatıralarla yaşamaya devam etmek olacaktır. Ha başka kulüp kursan ne olacak? Nasıl olsa bir beş on sene sonra onun da içini boşaltmak, iflasa sürüklemek isteyenler kapıda bekliyor.

Onur

27 Ocak 2020 01:31
Gol atmamız halen mucizelere bağlı..yazık!!! İlk yarının enfazla gol atan takımı pozisyon üretemiyor..iki hafta önce yazdık editör onayınızda bekliyoruz..?

ESES

15 Ocak 2020 13:35
BASKETBOL HOCASI OYUNCAKÇI YÜZÜCÜ İLE LİGDE KALIRSINIZ...

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma