Bu hainler hastaneleri kurşunladılar

21 Temmuz 2017 13:06
Bu hainler hastaneleri kurşunladılar

Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği tarafından yöneticilere yönelik, “Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı” düzenlendi.


Salon girişinde 15 Temmuz kahramanlarının resimleri sergilendi ve Hacı Havva Camii Baş İmam Hatip’i Ferruh Şen tarafından Kur’anı Kerim Tilaveti sunmasıyla programı başladı. Genel Sekreter Barçın, yaptığı konuşmada, “15 Temmuz, Türkiye için en uzun gece, sağlık çalışanları için de en zor nöbetti. Sağlık ordusu, istiklal mücadelesinde Çanakkale’de nasıl milletin yarasını sardıysa, o gece de aynı ruhla insanlarımızın yaralarını sardı, ancak bu başkaydı. Bu sefer milleti muhafaza etmek üzere alınmış olan silahlar, millete doğrultulmuştu. Bu sefer düşman içimizdendi. Bu hainler hastaneleri kurşunladılar. Fakat milletin yürekli evlatları olan sağlık çalışanlarını yıldıramadılar. Ambulansların yolunu kestiler, yine vazgeçiremediler. O gece tankların ezdiği, üzerilerine kurşun yağdırılan ve son nefeslerini veren şehitlerimizin yanında sağlık çalışanları da vardı. Yaralıların gözlerindeki kararlılığı, şehitlerimizin son sözlerine tanık olan sağlık çalışanlarına minnet ve şükranlarımı sunarım” dedi.
15 Temmuz Demokrasi gazilerimizden Uğur Şahan ve Mücahit Gündoğdu, kanlı geceye ait anılarını dile getirdiler.
TRT’ nin katkıları ile gerçekleştirilen programda ünlü TRT spikerlerinden Ekrem Tamer’in sunuculuğu ve şiir dinletileri eşliğinde TRT Müzik Dairesi, ve TRT Ankara Radyosu’na bağlı ünlü sanatçılardan Özlem Üngör ile Nurullah Akçayır kahramanlık türküleri ve anlamlı eserlerini davetliler tarafından izlenirken, hüzün ve coşku bir arada yaşandı.
Programa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet İlker, Eskişehir İl Sağlık Müdür Vekili Müdür Yardımcısı Dr. Mina Akbay, Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Tunga Barçın, İl Halk Sağlığı Müdür Vekili Sultan Balı Erkoç, SGK İl Müdürü İbrahim Kısa, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sultan Murat Aydın, Türk İş, Sağlık Sen ve Türk Sağlık Sen İl Temsilcileri, Beylikova Kaymakamı Enver Hakan, Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp ile hastane yöneticileri ve çalışanları katıldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

SERVİS VE KANTİNLERE DENETİM
SERVİS VE KANTİNLERE DENETİM
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, öğrencilerin sağlıklı beslenme ve güvenli ulaşım ihtiyaçlarını karşılayan kantin ve servis araçlarını denetledi.
HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ ADLİYE'DE
HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ ADLİYE'DE
Eskişehir'de 'Kablo hırsızlığı' yaptıkları iddiası ile yakalanarak gözaltına alınan 5 şahıs adliyeye sevk edildi. 
BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
Eskişehir merkez ve ilçelerinde sıklıkla meydana gelen ve mağduriyet yaratan elektrik kesintilerine ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan açıklama geldi.
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
Eskişehir merkezli 3 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 6'sı muvazzaf 7 asker gözaltına alındı.
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
 Eskişehir'de, sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen 2 kişi tutuklandı.
Göçmenler kurtarıldı
Göçmenler kurtarıldı
Ege Denizi'ndeki Yumurta Ada'da mahsur kalan 44 düzensiz göçmenin tamamı Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca kurtarıldı.
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
Eskişehir Dorlion Arama ve Kurtarma (DAK) ekibi, olası bir deprem felaketine hazırlıklı olmak amacıyla nefes kesen tatbikata imza attı. 
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.