Bu hainler hastaneleri kurşunladılar

21 Temmuz 2017 13:06
Bu hainler hastaneleri kurşunladılar

Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği tarafından yöneticilere yönelik, “Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı” düzenlendi.


Salon girişinde 15 Temmuz kahramanlarının resimleri sergilendi ve Hacı Havva Camii Baş İmam Hatip’i Ferruh Şen tarafından Kur’anı Kerim Tilaveti sunmasıyla programı başladı. Genel Sekreter Barçın, yaptığı konuşmada, “15 Temmuz, Türkiye için en uzun gece, sağlık çalışanları için de en zor nöbetti. Sağlık ordusu, istiklal mücadelesinde Çanakkale’de nasıl milletin yarasını sardıysa, o gece de aynı ruhla insanlarımızın yaralarını sardı, ancak bu başkaydı. Bu sefer milleti muhafaza etmek üzere alınmış olan silahlar, millete doğrultulmuştu. Bu sefer düşman içimizdendi. Bu hainler hastaneleri kurşunladılar. Fakat milletin yürekli evlatları olan sağlık çalışanlarını yıldıramadılar. Ambulansların yolunu kestiler, yine vazgeçiremediler. O gece tankların ezdiği, üzerilerine kurşun yağdırılan ve son nefeslerini veren şehitlerimizin yanında sağlık çalışanları da vardı. Yaralıların gözlerindeki kararlılığı, şehitlerimizin son sözlerine tanık olan sağlık çalışanlarına minnet ve şükranlarımı sunarım” dedi.
15 Temmuz Demokrasi gazilerimizden Uğur Şahan ve Mücahit Gündoğdu, kanlı geceye ait anılarını dile getirdiler.
TRT’ nin katkıları ile gerçekleştirilen programda ünlü TRT spikerlerinden Ekrem Tamer’in sunuculuğu ve şiir dinletileri eşliğinde TRT Müzik Dairesi, ve TRT Ankara Radyosu’na bağlı ünlü sanatçılardan Özlem Üngör ile Nurullah Akçayır kahramanlık türküleri ve anlamlı eserlerini davetliler tarafından izlenirken, hüzün ve coşku bir arada yaşandı.
Programa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet İlker, Eskişehir İl Sağlık Müdür Vekili Müdür Yardımcısı Dr. Mina Akbay, Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Tunga Barçın, İl Halk Sağlığı Müdür Vekili Sultan Balı Erkoç, SGK İl Müdürü İbrahim Kısa, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sultan Murat Aydın, Türk İş, Sağlık Sen ve Türk Sağlık Sen İl Temsilcileri, Beylikova Kaymakamı Enver Hakan, Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp ile hastane yöneticileri ve çalışanları katıldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı. 
İŞTE ALDIĞI CEZA
İŞTE ALDIĞI CEZA
Eskişehir’de 2013 yılında 17 yaşındaki bir kızın yanağını ısıran ve darp eden şahsa 3 yıl hapis cezası verildi.