BU ACI DİNMİYOR

10 Ekim 2018 18:40
BU ACI DİNMİYOR

10 Ekim Ankara Gar Patlamasının üçüncü yıl dönümünde hayatını kaybeden 103 kişi anıldı. Neşet Aykanat “Yaşanan bu büyük katliamın acısı yüreklerimizi yakıyor. Gerçek katiller dışarıda gezdiği için isyanımız her gün biraz daha büyüyor” dedi.

Katliamla cevap verdiler

DİSK, KESK, TMMOB, Eskişehir Bilecik Tabip Odası önderliğinde Gar Patlamasının yıl dönümünde Adalar'da hayatını kaybedenler anıldı. Konuyla ilgili basın açıklamasını yapan TMMOB İl Koorsinasyon Kurulu Sekreteri Neşet Aykanat “Bundan üç yıl önce, ülkemizin içinden geçtiği şiddet ve çatışma ortamının sona erdirilmesi için Türkiye’nin dört bir yanından gelen on binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen Emek, Barış ve Demokrasi Mitingimize savaştan beslenen karanlık odaklar katliamla cevap verdiler” dedi.

Kuşkumuz büyüdü

Aykanat “Yüreği insan sevgisiyle ve barış özlemiyle dolu 103 arkadaşımız yaşamını yitirdi. Yaklaşık 500 arkadaşımız yaralandı. Yaşanan bu büyük katliamın acısı yüreklerimizi yakmaya devam ediyor. Katliam sonrası anket yapıp oylarının ne kadar arttığını araştıran ve büyük bir aymazlıkla TV’lerde açıklayanlar, halklarımıza hesap vermedikçe öfkemiz de, acımız da dinmeyecektir. Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi 3 Ağustos günü 10 Ekim Ankara katliamı davasında kararını açıkladı. Yargı süreci hızla bitirilmek istendi. Yargının tutumu ve açıklanan karar katliamın gerçek faillerinin kimler olduğuna dair kuşkumuzu daha da büyüttü” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle