paykasa astropay astropay astropay seo ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

BÖLÜNME TEPKİSİ

26 Nisan 2018 17:09
BÖLÜNME TEPKİSİ

Anadolu Üniversite'si öğrencileri, 20 Üniversite kurulması için 16 üniversitenin bölünmesini içeren yasa tasarısına tepki gösterdi. Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü önünde bir araya gelen öğrenciler, "Üniversiteler bizimdir. Üniversitelerle ilgili söz ve karar bize aittir." dedi.

Meralar oluşturma

Öğrenciler adına sözcülük yapan Doğan Can Aras, "Asıl amaç üniversitelerin bilinmemesi, ayrıştırılması, bilimsellik ve akıldan tamamen uzaklaştırılması. Üniversitelerde doğrudan kendilerine bağlı, kendi sözlerinin geçtiği meralar oluşturma çabası içerisindeler" diye konuştu.

Parçalamaya karşı

Üniversitelerimizi bölüp saldıranlara bırakmaya da niyetimiz yok vurgusu yapan Aras, "Üniversite Öğrencileri olarak bu talana, bölmeye ve parçalamaya karşı üniversitelerimize sahip çıkıyor, tüm gençleri bu mücadelede beraber olmaya çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

eses

27 Nisan 2018 11:09
hazır ünüversiteyi bölerek üçüncü ünüversite olmaz madem yapılacak sıfırdan kurarsın o zaman yeni ünüversite kurulmuş olur

Eses

30 Nisan 2018 20:51
Kendinizi bu çocukların yerine koyun. Türkiyenin prestijli üniversitelerinden birine girmişsin örneğin Gazi Üniversitesi. Mezun olunca iş bulma imkanın oldukça fazla. Tam mezun oluyorsun eline bir diploma veriyorlar. Üzerinde Hacıbayram Üniversitesi yazıyor. Siz de bu çocuk isyan etmesin diyorsunuz. Ya ne yapsın?

2000

27 Nisan 2018 07:55
acaba bu nesil 90 yılların sonlarını görselerdi. o zaman ne yaparlardı . acaba ? ah bu gençlik herşeyi face tiwitter zannediyor.

ali baba

26 Nisan 2018 19:25
hastamısınız.

Yalcin

26 Nisan 2018 20:26
Kardeş senin amacın ne adam gibi oku okulunu dön memleketine size mi kaldı üniversite bölünemez yok şöyle yok böyle sanane arkadaş sanane sana mi kaldi

BURAK

26 Nisan 2018 19:29
anadolu üniversitesinde 33000 civarında örgün öğrenci var 20 kişlik eylem müptelası öğreciyemi kalmış bu işler.
FETÖ SANIKLARINA HAPİS CEZASI
FETÖ SANIKLARINA HAPİS CEZASI
 Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada yargılanan 8 sanıktan 7'si 2 yıl 1 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezasına çarptırıldı.
BÜYÜKŞEHİR'DEN HALK SÜT
BÜYÜKŞEHİR'DEN HALK SÜT
Büyükşehir Belediyesi sütün, toplumun her kesimi tarafından tüketilebilmesi için planlanan Halk Süt Projesi 17 Aralık Pazartesi günü başlıyor.
ESKİŞEHİR'DE FUAR HEYECANI
ESKİŞEHİR'DE FUAR HEYECANI
Eskişehir Ticaret Odası TÜYAP Fuar Merkezi ve Vehbi Koç Kongre Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, protokol, şehrimizdeki ve çevre illerdeki kurum ile kuruluşların temsilcilerinin katıldığı muhteşem törenle hizmete sunuldu.
FETÖ OPERASYONU
FETÖ OPERASYONU
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik Eskişehir'de düzenlenen operasyon 1'i kadın 6 şüpheli gözaltına alındı. 
SİLAHLI KAVGADA ŞOK DETAY
SİLAHLI KAVGADA ŞOK DETAY
Önceki gün canlı kanatlı hayvan pazarında çıkan silahlı kavganın şok detayları ortaya çıktı. İki taraf arasında husumet olduğu öğrenilen silahlı kavgada 13 yaşındaki bir çocuğun başından vurularak ağır yaralandığı ortaya çıktı.
SOKAK HAYVANLARI ÜŞÜMEYECEK
SOKAK HAYVANLARI ÜŞÜMEYECEK
Eskişehir Kent Konseyi, sokak hayvanlarının barınabilmesi için özel olarak yapılan 5 kulübeyi şehrin belirli noktalarına yerleştirdi.
EĞİTİM SİSTEMİ YETERSİZ
EĞİTİM SİSTEMİ YETERSİZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Emek Gençlik Merkezi’nde 16 ayrı branşta açılan atölyeye katılan 440 öğrencinin velisi ile bir araya geldi.
ODUNPAZARI'NDAN YENİ EVLENECEKLERE HEDİYE
ODUNPAZARI'NDAN YENİ EVLENECEKLERE HEDİYE
Evlenecek çiftlere destek olmak isteyen Odunpazarı Belediyesi, çiftlerin en mutlu günlerine mutluluk katmak için talep eden vatandaşlara gelinlik ve damatlık veriyor.
FACİADAN DÖNÜLDÜ
FACİADAN DÖNÜLDÜ
Çevre yolu üzerinde seyir halinde olan şehir içi toplu taşımada kullanılan Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüste yangın çıktı. Otobüste yolcu olmaması olası bir facianın önüne geçti.