BÖLÜNME TEPKİSİ

26 Nisan 2018 17:09
BÖLÜNME TEPKİSİ

Anadolu Üniversite'si öğrencileri, 20 Üniversite kurulması için 16 üniversitenin bölünmesini içeren yasa tasarısına tepki gösterdi. Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü önünde bir araya gelen öğrenciler, "Üniversiteler bizimdir. Üniversitelerle ilgili söz ve karar bize aittir." dedi.

Meralar oluşturma

Öğrenciler adına sözcülük yapan Doğan Can Aras, "Asıl amaç üniversitelerin bilinmemesi, ayrıştırılması, bilimsellik ve akıldan tamamen uzaklaştırılması. Üniversitelerde doğrudan kendilerine bağlı, kendi sözlerinin geçtiği meralar oluşturma çabası içerisindeler" diye konuştu.

Parçalamaya karşı

Üniversitelerimizi bölüp saldıranlara bırakmaya da niyetimiz yok vurgusu yapan Aras, "Üniversite Öğrencileri olarak bu talana, bölmeye ve parçalamaya karşı üniversitelerimize sahip çıkıyor, tüm gençleri bu mücadelede beraber olmaya çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

eses

27 Nisan 2018 11:09
hazır ünüversiteyi bölerek üçüncü ünüversite olmaz madem yapılacak sıfırdan kurarsın o zaman yeni ünüversite kurulmuş olur

Eses

30 Nisan 2018 20:51
Kendinizi bu çocukların yerine koyun. Türkiyenin prestijli üniversitelerinden birine girmişsin örneğin Gazi Üniversitesi. Mezun olunca iş bulma imkanın oldukça fazla. Tam mezun oluyorsun eline bir diploma veriyorlar. Üzerinde Hacıbayram Üniversitesi yazıyor. Siz de bu çocuk isyan etmesin diyorsunuz. Ya ne yapsın?

2000

27 Nisan 2018 07:55
acaba bu nesil 90 yılların sonlarını görselerdi. o zaman ne yaparlardı . acaba ? ah bu gençlik herşeyi face tiwitter zannediyor.

ali baba

26 Nisan 2018 19:25
hastamısınız.

Yalcin

26 Nisan 2018 20:26
Kardeş senin amacın ne adam gibi oku okulunu dön memleketine size mi kaldı üniversite bölünemez yok şöyle yok böyle sanane arkadaş sanane sana mi kaldi

BURAK

26 Nisan 2018 19:29
anadolu üniversitesinde 33000 civarında örgün öğrenci var 20 kişlik eylem müptelası öğreciyemi kalmış bu işler.
MHP'DE DEVİR-TESLİM
MHP'DE DEVİR-TESLİM
Milliyetçi Haraket Partisi (MHP) Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Rıza Kahveci, görevini İlçe Başkanı Sekreteri Mustafa Komar ’a teslim etti. 
JANDARMADAN UYUŞTURUCU BASKINI
JANDARMADAN UYUŞTURUCU BASKINI
Eskişehir’de jandarma ekipleri tarafından bir barakaya düzenlenen baskında çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirilirken, olayla ilgili yakalanan şüpheli çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. 
ALMANYA ÇIKARMASI
ALMANYA ÇIKARMASI
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ekibi ile geçtiğmiz hafta Almanya'nın Berlin kentine çıkarma yaptık. Zira 60 ülkeden 3 bin firmanın katıldığı Raylı Sistemler Fuarı vardı. Ayrıca Berlin gezisi yapıldı. Peki neler yaşandı?
ESKİŞEHİR'DE FECİ OLAY
ESKİŞEHİR'DE FECİ OLAY
Eskişehir’de, bir şahıs üzerine dökülen tinerin alev alması sonucu feci şekilde can verdi. 
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
 Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
PORSUK BARAJI'NDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ
PORSUK BARAJI'NDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ
Kütahya ve Eskişehir sınırları içinde yer alan Porsuk Barajı'nda binlerce ölü balık ve kerevitin kıyıya vurması vatandaşları endişelendirdi. 
BOKSÖR DOKTORLAR
BOKSÖR DOKTORLAR
Eskişehir'de çeşitli hastanelerde görevli profesörden pratisyene birçok doktor, günün stresini ve yorgunluğunu boksla atıyor.
ES-ES AŞKI
ES-ES AŞKI
Eskişehirspor’un Gazişehir Gaziantep FK’yı konuk ettiği TFF 1. Lig 6. hafta maçında tribünde gelinlik ve damatlıkla maç izlemeye gelen çift ilgi odağı oldu. 
OKUL ÖNLERİ DAHA GÜVENLİ
OKUL ÖNLERİ DAHA GÜVENLİ
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleşen ‘Okul Geçit Görevlileri’ projesi ile okul önlerinde öğrencilerin karşıya daha güvenli geçmeleri sağlanıyor.