BÖLÜNME TEPKİSİ

26 Nisan 2018 17:09
BÖLÜNME TEPKİSİ

Anadolu Üniversite'si öğrencileri, 20 Üniversite kurulması için 16 üniversitenin bölünmesini içeren yasa tasarısına tepki gösterdi. Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü önünde bir araya gelen öğrenciler, "Üniversiteler bizimdir. Üniversitelerle ilgili söz ve karar bize aittir." dedi.

Meralar oluşturma

Öğrenciler adına sözcülük yapan Doğan Can Aras, "Asıl amaç üniversitelerin bilinmemesi, ayrıştırılması, bilimsellik ve akıldan tamamen uzaklaştırılması. Üniversitelerde doğrudan kendilerine bağlı, kendi sözlerinin geçtiği meralar oluşturma çabası içerisindeler" diye konuştu.

Parçalamaya karşı

Üniversitelerimizi bölüp saldıranlara bırakmaya da niyetimiz yok vurgusu yapan Aras, "Üniversite Öğrencileri olarak bu talana, bölmeye ve parçalamaya karşı üniversitelerimize sahip çıkıyor, tüm gençleri bu mücadelede beraber olmaya çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

eses

27 Nisan 2018 11:09
hazır ünüversiteyi bölerek üçüncü ünüversite olmaz madem yapılacak sıfırdan kurarsın o zaman yeni ünüversite kurulmuş olur

Eses

30 Nisan 2018 20:51
Kendinizi bu çocukların yerine koyun. Türkiyenin prestijli üniversitelerinden birine girmişsin örneğin Gazi Üniversitesi. Mezun olunca iş bulma imkanın oldukça fazla. Tam mezun oluyorsun eline bir diploma veriyorlar. Üzerinde Hacıbayram Üniversitesi yazıyor. Siz de bu çocuk isyan etmesin diyorsunuz. Ya ne yapsın?

2000

27 Nisan 2018 07:55
acaba bu nesil 90 yılların sonlarını görselerdi. o zaman ne yaparlardı . acaba ? ah bu gençlik herşeyi face tiwitter zannediyor.

ali baba

26 Nisan 2018 19:25
hastamısınız.

Yalcin

26 Nisan 2018 20:26
Kardeş senin amacın ne adam gibi oku okulunu dön memleketine size mi kaldı üniversite bölünemez yok şöyle yok böyle sanane arkadaş sanane sana mi kaldi

BURAK

26 Nisan 2018 19:29
anadolu üniversitesinde 33000 civarında örgün öğrenci var 20 kişlik eylem müptelası öğreciyemi kalmış bu işler.
SAĞLIKÇILARDAN  ŞİDDET İSYANI
SAĞLIKÇILARDAN ŞİDDET İSYANI
Son zamanlarda artış gösteren sağlıkta şiddet olaylarına karşı, Eskişehirli sağlıkçılar da isyan etti. Eskişehir Devlet Hastanesi önünde bir araya gelen sağlıkçılar, “Sağlıkta şiddet son bulsun' diyerek seslerini duyurdu.
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
Erenköy Mahallesi sakinleri, Odunpazarı Belediye'sinin başlatmış olduğu yol yapım çalışmaları için vatandaştan ücret istenmesine tepki gösterdi. Vatandaşlar, “Yol değil imar istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.
KUMAR OPERASYONU
KUMAR OPERASYONU
Eskişehir'de, kumar oynanmasına yönelik bir dernek binasına yapılan operasyonda 39 kişi yakalandı.
YATAĞAN'DAN ACI HABER
YATAĞAN'DAN ACI HABER
Tepebaşı Ülkü Ocakları eski yöneticilerinden Sezgin Kılıç, Yatağan Termik Santrali’nde geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.
ÇÖZÜM YOLU DEMOKRASİ
ÇÖZÜM YOLU DEMOKRASİ
CHP Eskişehir Miletvekili Utku Çakırözer Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Genel Başkanı Yaşar Arslankaya ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerini Meclis’te ağırladı.
YENİ STADYUMDAN NELER ÇALINMAMIŞ Kİ...
YENİ STADYUMDAN NELER ÇALINMAMIŞ Kİ...
Eskişehir'de stadyumdan hırsızlık yaptığı iddia edilen şüpheli gözaltına alındı.
İŞTE KUPONUN OYNANDIĞI O BAYİ
İŞTE KUPONUN OYNANDIĞI O BAYİ
Haftalardır süren Süper Loto çekiliş sonuçlarında büyük heyecan sona erdi ve talih kuşu, Nasreddin Hoca'nın 'Dünyanın merkezi' olarak gösterdiği Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine kondu.
JANDARMA'DAN  YÜK KONTROLÜ
JANDARMA'DAN YÜK KONTROLÜ
Yaz döneminde saman taşımacılığının arttığı günlerde, hacimli yüklerini taşıma konusunda taşıma kapasitesi üzerinde yük bindiren taşımacılara, yol ve sürücülerin güvenliği için jandarma müsaade etmiyor.
OSMANLI ESERİ YOK OLMANIN EŞİĞİNDE
OSMANLI ESERİ YOK OLMANIN EŞİĞİNDE
Eskişehir’de 1836 yılında inşa edilen ve günümüzde halen aktif olarak kullanılan Osmanlı eseri tarihi ahşap caminin son hali, bakımsız olmasından dolayı görenlerinin içini burkuyor.