BÖLÜNME TEPKİSİ

26 Nisan 2018 17:09
BÖLÜNME TEPKİSİ

Anadolu Üniversite'si öğrencileri, 20 Üniversite kurulması için 16 üniversitenin bölünmesini içeren yasa tasarısına tepki gösterdi. Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü önünde bir araya gelen öğrenciler, "Üniversiteler bizimdir. Üniversitelerle ilgili söz ve karar bize aittir." dedi.

Meralar oluşturma

Öğrenciler adına sözcülük yapan Doğan Can Aras, "Asıl amaç üniversitelerin bilinmemesi, ayrıştırılması, bilimsellik ve akıldan tamamen uzaklaştırılması. Üniversitelerde doğrudan kendilerine bağlı, kendi sözlerinin geçtiği meralar oluşturma çabası içerisindeler" diye konuştu.

Parçalamaya karşı

Üniversitelerimizi bölüp saldıranlara bırakmaya da niyetimiz yok vurgusu yapan Aras, "Üniversite Öğrencileri olarak bu talana, bölmeye ve parçalamaya karşı üniversitelerimize sahip çıkıyor, tüm gençleri bu mücadelede beraber olmaya çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

eses

27 Nisan 2018 11:09
hazır ünüversiteyi bölerek üçüncü ünüversite olmaz madem yapılacak sıfırdan kurarsın o zaman yeni ünüversite kurulmuş olur

Eses

30 Nisan 2018 20:51
Kendinizi bu çocukların yerine koyun. Türkiyenin prestijli üniversitelerinden birine girmişsin örneğin Gazi Üniversitesi. Mezun olunca iş bulma imkanın oldukça fazla. Tam mezun oluyorsun eline bir diploma veriyorlar. Üzerinde Hacıbayram Üniversitesi yazıyor. Siz de bu çocuk isyan etmesin diyorsunuz. Ya ne yapsın?

2000

27 Nisan 2018 07:55
acaba bu nesil 90 yılların sonlarını görselerdi. o zaman ne yaparlardı . acaba ? ah bu gençlik herşeyi face tiwitter zannediyor.

ali baba

26 Nisan 2018 19:25
hastamısınız.

Yalcin

26 Nisan 2018 20:26
Kardeş senin amacın ne adam gibi oku okulunu dön memleketine size mi kaldı üniversite bölünemez yok şöyle yok böyle sanane arkadaş sanane sana mi kaldi

BURAK

26 Nisan 2018 19:29
anadolu üniversitesinde 33000 civarında örgün öğrenci var 20 kişlik eylem müptelası öğreciyemi kalmış bu işler.
TRAFİK KAZASI CAN ALDI
TRAFİK KAZASI CAN ALDI
 Eskişehir’de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı. 
19 MAYIS GURURU
19 MAYIS GURURU
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Atatürk Spor Salonu'nda coşkuyla kutlandı. Düzenlenen etkinliğe, 7’den 70’e bir çok vatandaş, ellerinde Türk Bayraklarıyla katıldı.
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından narkotik suçlarla mücadele kapsamında sokak satıcılarına yönelik yapılan çalışmalarda 4 şüpheli yakalandı. 
   YASA DIŞI BAHİS  OPERASYONU
YASA DIŞI BAHİS OPERASYONU
Eskişehir'in de aralarında yer aldığı 4 ilde yapılan yasa dışı bahis operasyonunda 14 kişi gözaltına alındı. Evlerinde, arabalarında ve banka hesaplarında 1 milyon TL para ele geçirilen şahıslardan 8'i tutuklandı.
 ESKİŞEHİR TURU
ESKİŞEHİR TURU
Eskişehir’e gelen turistlerin ilk ziyaret ettikleri yerlerden biri olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi 40’a yakın Goldwing Sürücüleri Derneği üyesini ağırladı.
YENİKENT'TE ZİNCİRLEME KAZA
YENİKENT'TE ZİNCİRLEME KAZA
Eskişehir'de meydana gelen zincirleme trafik kazasında 1 kişi yaralandı. 
KİMSENİN SESİ ÇIKMASIN İSTİYORLAR
KİMSENİN SESİ ÇIKMASIN İSTİYORLAR
CHP PM Üyesi ve Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Gaye Usluer, tutuklu Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini ziyaret etti.
TOPRAĞIMIZI KORUMALIYIZ
TOPRAĞIMIZI KORUMALIYIZ
CHP İl Başkanı Rabia Akman ve beraberindeki partililer, Eskişehir Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Levent Özbunar ve Yönetimini ziyaret ettiler. Gündemde termik santral vardı.
BİRLİKTE FİDE DİKTİLER
BİRLİKTE FİDE DİKTİLER
Porsuk Çayı Feylesofları, Geleceğe Umut Reabitasyon Merkezindeki çocuklarla onlarla yerli fide dikimi gerçekleştirdi.