BİR 'YUDUM' SEVGİ

15 Şubat 2015 02:18
BİR 'YUDUM' SEVGİ

Can Dostum köşesinin bu haftaki konukları Zeynep Doğan ve kedisi Yudum. Zeynep Doğan 20 yıllık evli bir ev hanımı. İki kızı olan Zeynep Doğan, üçüncü çocuğu olarak kedisi Yudum'u görüyor. Yudum yaklaşık 2 yaşında erkek bir kedi. Oynamayı çok seven uslu bir kedi. En büyük zevki cam kenarından dışarıyı seyretmek. Yudum'la tüm aile fertleri arasında büyük bir sevgi bağı oluşmuş. Ydum ve ailesinin hikayesini Zeynep Doğan anlatıyor;Yudum'la hayatınız nasıl birleşti?Ben tüm hayvanları çok severim. Küçüklüğümden beri hep hayvanları sevmişimdir. Daha önce bir kedimiz vardı. O ölünce bir boşlukta kaldık. Ailecek çok üzülmüştük. Aslında yeni bir kedi sahiplenmeyi düşünmüyorduk. Ama sonrasında bu kararımızdan vazgeçtik. Bir gün yeniden kedi almaya karar verdik ve veterinere gittik. Orada gördüğümüz kediyi sahiplendik. Adını da Yudum koyduk.Onunla bir gününüz nasıl geçiyor? Yudum bir senedir bizimle birlikte. Evimizin ailemizin bir ferdi. Onunla tüm aile fertleri arasında inanılmaz bir sevgi bağı var. Ama en çok beni sever. Onunla her anımız birlikte geçer. Birbirimize çok alıştık. Bütün gün Yudum benle ben Yudum'la. Kızlarım okula, eşim işe gidiyor. Biz evde onunla birlikte kalıyoruz. Birbirimize arkadaşlık ediyoruz. Oyunlar oynuyoruz. Onunla aynı yastığı bile paylaşıyoruz. Ben yatmadan yatmaz, ben kalkmadan kalkmaz. Ben neredeysem o da orada olur. Beni bekler. Yudum salona girmiyor, ancak evin diğer bölümlerinde özgürce dolaşabiliyor. Ben salona temizlik için girdiğimde, çıkana kadar kapıda bekliyor. Zaman zaman da kapıyı tırmalıyor. Yudum benim çocuğum gibi.Hayatınıza neler kattı? Yudum bana terapi oluyor. Bütün gün onunla konuşuyorum. O bana miyavlayarak sanki cevap veriyor. Can sıkıntımı geçiriyor. Yaramaz değil, uslu bir kedidir. Hayır dediğimiz zaman anlar, gel dediğimiz zaman gelir. İple yumakla oynamaktan çok hoşlanıyor. Cam kenarından dışarıyı seyretmeyi çok seviyor. Yuvarlanmayı çok seviyor. Biz yemek yerken bizimle birlikte masaya gelir. Yiyeceklere uzanmak ister. Biz kızınca hemen patisini çeker. Suyu sevmez. Herkese evlerinde bir hayvan beslemelerini tavsiye ederim. Ama her insan bir olmuyor. Bazı insanlar hayvanlardan korkabiliyor.Zeynep Doğan'ın mesajı: Tüm insanlar sokak hayvanları konusunda duyarlı olmalı. Herkes kapısının önüne kaplar içinde su ve mama koysun. Özellikle soğuk havalarda hayvanlar çok zor anlar yaşıyor. Yemek bulmakta zorlanıyor.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'DE KREŞTE YANGIN
ESKİŞEHİR'DE KREŞTE YANGIN
Eskişehir’de bir çocuk kreşinde meydana gelen yangın korku ve paniğe neden oldu.
TEHLİKELİ EĞLENCE
TEHLİKELİ EĞLENCE
Eskişehir'deki kar yağışının ardından adeta buz pistine dönen bazı sokaklarda ulaşım zaman zaman güçlükle yaşanırken, araca bağlanan iple kar üstünde kayan genç yürekleri ağza getirdi. 
İNÖNÜ'DE KIZAK KEYFİ
İNÖNÜ'DE KIZAK KEYFİ
Eskişehir'in İnönü Belediyesi tarafından bugün üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Kızak Festivalinde, çocuklar ve vatandaşların yoğun katılımıyla renkli görüntüler ortaya çıktı. 
DEMOKRAT ANLAYIŞLA YÖNETİYORUZ
DEMOKRAT ANLAYIŞLA YÖNETİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Kurt, Göztepe Mahallesi’nde bulunan mahalle sakinlerini ziyaret etti.
KAYMAKAMDAN  ÖRNEK DAVRANIŞ
KAYMAKAMDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Odunpazarı Kaymakamı Hakan Bilgin, sağlık sorunlarından dolayı evde eğitim gören Umut Kaan Balbay'a karne ziyaretinde bulundu.
ESKİŞEHİR'E YAKIŞAN HİZMET YAPILACAK
ESKİŞEHİR'E YAKIŞAN HİZMET YAPILACAK
Belediye İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Moripek ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
FİZYOMER'DEN İNDİRİM ANLAŞMASI
FİZYOMER'DEN İNDİRİM ANLAŞMASI
Eskişehir Bakkal ve Bayiler Esnaf Odası ile Fizyomer Terapia Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi arasında indirim anlaşması yapıldı.
HAYVAN DOSTU ŞEHİR OLACAĞIZ
HAYVAN DOSTU ŞEHİR OLACAĞIZ
Eskişehirli hayvanseverlerle bir araya gelen Burhan Sakallı, Eskişehir’in ‘hayvan bir dostu bir şehir’ olacağını söyledi.
ESKİŞEHİR'DE BIÇAKLI KAVGA
ESKİŞEHİR'DE BIÇAKLI KAVGA
 Eskişehir'de bir genç uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaralandı.