BİR 'YUDUM' SEVGİ

15 Şubat 2015 02:18
BİR 'YUDUM' SEVGİ

Can Dostum köşesinin bu haftaki konukları Zeynep Doğan ve kedisi Yudum. Zeynep Doğan 20 yıllık evli bir ev hanımı. İki kızı olan Zeynep Doğan, üçüncü çocuğu olarak kedisi Yudum'u görüyor. Yudum yaklaşık 2 yaşında erkek bir kedi. Oynamayı çok seven uslu bir kedi. En büyük zevki cam kenarından dışarıyı seyretmek. Yudum'la tüm aile fertleri arasında büyük bir sevgi bağı oluşmuş. Ydum ve ailesinin hikayesini Zeynep Doğan anlatıyor;Yudum'la hayatınız nasıl birleşti?Ben tüm hayvanları çok severim. Küçüklüğümden beri hep hayvanları sevmişimdir. Daha önce bir kedimiz vardı. O ölünce bir boşlukta kaldık. Ailecek çok üzülmüştük. Aslında yeni bir kedi sahiplenmeyi düşünmüyorduk. Ama sonrasında bu kararımızdan vazgeçtik. Bir gün yeniden kedi almaya karar verdik ve veterinere gittik. Orada gördüğümüz kediyi sahiplendik. Adını da Yudum koyduk.Onunla bir gününüz nasıl geçiyor? Yudum bir senedir bizimle birlikte. Evimizin ailemizin bir ferdi. Onunla tüm aile fertleri arasında inanılmaz bir sevgi bağı var. Ama en çok beni sever. Onunla her anımız birlikte geçer. Birbirimize çok alıştık. Bütün gün Yudum benle ben Yudum'la. Kızlarım okula, eşim işe gidiyor. Biz evde onunla birlikte kalıyoruz. Birbirimize arkadaşlık ediyoruz. Oyunlar oynuyoruz. Onunla aynı yastığı bile paylaşıyoruz. Ben yatmadan yatmaz, ben kalkmadan kalkmaz. Ben neredeysem o da orada olur. Beni bekler. Yudum salona girmiyor, ancak evin diğer bölümlerinde özgürce dolaşabiliyor. Ben salona temizlik için girdiğimde, çıkana kadar kapıda bekliyor. Zaman zaman da kapıyı tırmalıyor. Yudum benim çocuğum gibi.Hayatınıza neler kattı? Yudum bana terapi oluyor. Bütün gün onunla konuşuyorum. O bana miyavlayarak sanki cevap veriyor. Can sıkıntımı geçiriyor. Yaramaz değil, uslu bir kedidir. Hayır dediğimiz zaman anlar, gel dediğimiz zaman gelir. İple yumakla oynamaktan çok hoşlanıyor. Cam kenarından dışarıyı seyretmeyi çok seviyor. Yuvarlanmayı çok seviyor. Biz yemek yerken bizimle birlikte masaya gelir. Yiyeceklere uzanmak ister. Biz kızınca hemen patisini çeker. Suyu sevmez. Herkese evlerinde bir hayvan beslemelerini tavsiye ederim. Ama her insan bir olmuyor. Bazı insanlar hayvanlardan korkabiliyor.Zeynep Doğan'ın mesajı: Tüm insanlar sokak hayvanları konusunda duyarlı olmalı. Herkes kapısının önüne kaplar içinde su ve mama koysun. Özellikle soğuk havalarda hayvanlar çok zor anlar yaşıyor. Yemek bulmakta zorlanıyor.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'E AFRİKA ÇIKARMASI
ESKİŞEHİR'E AFRİKA ÇIKARMASI
Afrika ülkelerinin ateşe ve büyükelçileri, Eskişehir Sanayi Odası'nda (ESO) bir araya geldi. 
METRUK BİNALAR SUÇ ODAĞI
METRUK BİNALAR SUÇ ODAĞI
Vali Özdemir Çakacak, başkanlığında yapılan Kaymakamlar Toplantısında il genelindeki asayişi değerlendirdi. 
KURT VE ATAÇ TAMAM
KURT VE ATAÇ TAMAM
CHP'nin Eskişehir adayları konusunda flaş bir gelişme yaşandı.
BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e yumruklu saldırıda bulunulduğu ve silah çekildiği iddiasıyla açılan davada karar açıklandı. 
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ADD Başkanı Azmi Kerman, Diyanet İşleri Başkanının 9 Kasım'da Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret etmesine sert tepki gösterdi. "Başkan derhal özür dilemeli ve istifa etmeli" dedi.
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen alpu'ya yapıulması planlanan termik santral ile ilgili önemli bir iddiada bulundu. Santralin ihaleye çıkılmadan Çinlilere yaptırılacağı yönünde haberler olduğunu belirtti.
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
Eskişehir'de, bir kadına tecavüz edildiği gerekçesiyle işlenen cinayet davasında 4 sanığın yargılanmasına başlandı. 
 CUMHURBAŞKANINA  HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
Eskişehir'de, sosyal paylaşım hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen kişi tutuklandı.
KAÇAK İÇKİ BASKINI
KAÇAK İÇKİ BASKINI
Eskişehir'de, 122 litre kaçak içki ele geçirildi.