BİR 'YUDUM' SEVGİ

15 Şubat 2015 02:18
BİR 'YUDUM' SEVGİ

Can Dostum köşesinin bu haftaki konukları Zeynep Doğan ve kedisi Yudum. Zeynep Doğan 20 yıllık evli bir ev hanımı. İki kızı olan Zeynep Doğan, üçüncü çocuğu olarak kedisi Yudum'u görüyor. Yudum yaklaşık 2 yaşında erkek bir kedi. Oynamayı çok seven uslu bir kedi. En büyük zevki cam kenarından dışarıyı seyretmek. Yudum'la tüm aile fertleri arasında büyük bir sevgi bağı oluşmuş. Ydum ve ailesinin hikayesini Zeynep Doğan anlatıyor;Yudum'la hayatınız nasıl birleşti?Ben tüm hayvanları çok severim. Küçüklüğümden beri hep hayvanları sevmişimdir. Daha önce bir kedimiz vardı. O ölünce bir boşlukta kaldık. Ailecek çok üzülmüştük. Aslında yeni bir kedi sahiplenmeyi düşünmüyorduk. Ama sonrasında bu kararımızdan vazgeçtik. Bir gün yeniden kedi almaya karar verdik ve veterinere gittik. Orada gördüğümüz kediyi sahiplendik. Adını da Yudum koyduk.Onunla bir gününüz nasıl geçiyor? Yudum bir senedir bizimle birlikte. Evimizin ailemizin bir ferdi. Onunla tüm aile fertleri arasında inanılmaz bir sevgi bağı var. Ama en çok beni sever. Onunla her anımız birlikte geçer. Birbirimize çok alıştık. Bütün gün Yudum benle ben Yudum'la. Kızlarım okula, eşim işe gidiyor. Biz evde onunla birlikte kalıyoruz. Birbirimize arkadaşlık ediyoruz. Oyunlar oynuyoruz. Onunla aynı yastığı bile paylaşıyoruz. Ben yatmadan yatmaz, ben kalkmadan kalkmaz. Ben neredeysem o da orada olur. Beni bekler. Yudum salona girmiyor, ancak evin diğer bölümlerinde özgürce dolaşabiliyor. Ben salona temizlik için girdiğimde, çıkana kadar kapıda bekliyor. Zaman zaman da kapıyı tırmalıyor. Yudum benim çocuğum gibi.Hayatınıza neler kattı? Yudum bana terapi oluyor. Bütün gün onunla konuşuyorum. O bana miyavlayarak sanki cevap veriyor. Can sıkıntımı geçiriyor. Yaramaz değil, uslu bir kedidir. Hayır dediğimiz zaman anlar, gel dediğimiz zaman gelir. İple yumakla oynamaktan çok hoşlanıyor. Cam kenarından dışarıyı seyretmeyi çok seviyor. Yuvarlanmayı çok seviyor. Biz yemek yerken bizimle birlikte masaya gelir. Yiyeceklere uzanmak ister. Biz kızınca hemen patisini çeker. Suyu sevmez. Herkese evlerinde bir hayvan beslemelerini tavsiye ederim. Ama her insan bir olmuyor. Bazı insanlar hayvanlardan korkabiliyor.Zeynep Doğan'ın mesajı: Tüm insanlar sokak hayvanları konusunda duyarlı olmalı. Herkes kapısının önüne kaplar içinde su ve mama koysun. Özellikle soğuk havalarda hayvanlar çok zor anlar yaşıyor. Yemek bulmakta zorlanıyor.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.