BİR HOBİYE NE DERSİN

Son Güncelleme : 04 Mart 2018 12:03
BİR HOBİYE NE DERSİN

VOS26 Yardım Gönüllüleri Hobi Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için oluşturulan ‘Bir hobiye ne dersin’ projesinin açılışı Espark’ta gerçekleştirildi. 

Yeni neslin tablet, internet, cep telefonu ve madde bağımlılığı gibi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına VOS26 Derneği tarafından düzenlenen projede, plastik maket, diorama yapımı, takı tasarımı gibi birçok çalışma atölyesi oluşturularak gençlere bu alanlarda eğitimlerin verilmesinin ardından tasarlanan el emeği ürünler Espark’ta sergilendi. VOS26 Derneği Onursal Başkanı Onur Başaran, Eskişehir’de köklü etkinlikler düzenlemek istediklerini dile getirirken, yapılan etkinliklerin gençlere odaklı olduğunu vurguladı. 

“Proje kapsamında bütün çocuklara katılım ücretsiz” 
Bu yıl 2’inci sergilerini gerçekleştirdiklerini ve amaçlarının gençleri topluma kazandırmak olduğunu ifade eden Onursal Başkan Onur Başaran, “Geçen sene 15 tane hobi dalını bir araya getirmiştik.Bu sene hobi dalını 17’ye çıkarttık.Burada lise çağına kadar olan gençlerimizi internet, tablet, sigara, uyuşturucu gibi zararlı maddelerden uzaklaştırıp biraz daha sosyal bir çevreye adım atmalarını sağlamak, topluma kazandırılmalarını sağlamak için çeşitli hobi çalışmaları yapıyoruz.Bu hobi çalışmaları içinde en büyük ilgiyi; plastik maket, diorama yapımı ve koleksiyonculuk görüyor.Bunun yanı sıra takı tasarımı, bez bebek, olta balıkçılığı gibi 17 tane hobi dalımız var projenin altında bulunan. Proje kapsamında bütün çocuklara katılım ücretsiz. Projenin tüm masraflarını derneğimiz karşılamaktadır” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
Eskişehir'de telefon ile aranarak kendisini polis olarak tanıtan şahısların isteği sonucu bankadan kredi çekip şüphelilere havale yapmak isteyen yaşlı adam, polis ekiplerinin aldığı önlem sayesinde dolandırılmaktan son anda kurtuldu.
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
Sivrihisar ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı coşkuyla kutlandı.
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
Selami Vardar Bulvarı’nın bir bölümü tramvay hattı uzatma çalışmaları nedeniyle geçici süreyle araç trafiğine kapatılacak.
BU KADARINA PES!
BU KADARINA PES!
 Eskişehir’de Hz. Ali'nin torunu olduğunu söyleyerek koyun çaldığı iddia edilen şahsın yargılandığı dava başlandı. 
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, “Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Eskişehir'deki üreticilere lavanta fidesi dağıtıldı.
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Eskişehir'de katıldığı toplantıda, sanayicilere seslenerek, "Bütün firmalarımızı, mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz" dedi.
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
Türkiye genelinde artan salça fiyatlarına karşı duran Sarıcakaya ilçesindeki kadınlar, kendi ürünlerini eski fiyattan satmaya devam ediyor.
İMAR BARIŞI ANLATILDI
İMAR BARIŞI ANLATILDI
Günyüzü ilçesinde İmar Barışı bilgilendirme toplantısı yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eskişehir İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Şube Müdürü Murat Kayalı ve Mimar İpek Gülsoy vatandaşların sorularını yanıtladı.
HEDEFLERİMİZE KATKILAR SUNACAK
HEDEFLERİMİZE KATKILAR SUNACAK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Şafak Ertan Çomaklı’yı ziyaret etti.