BİR HOBİYE NE DERSİN

Son Güncelleme : 04 Mart 2018 12:03
BİR HOBİYE NE DERSİN

VOS26 Yardım Gönüllüleri Hobi Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için oluşturulan ‘Bir hobiye ne dersin’ projesinin açılışı Espark’ta gerçekleştirildi. 

Yeni neslin tablet, internet, cep telefonu ve madde bağımlılığı gibi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına VOS26 Derneği tarafından düzenlenen projede, plastik maket, diorama yapımı, takı tasarımı gibi birçok çalışma atölyesi oluşturularak gençlere bu alanlarda eğitimlerin verilmesinin ardından tasarlanan el emeği ürünler Espark’ta sergilendi. VOS26 Derneği Onursal Başkanı Onur Başaran, Eskişehir’de köklü etkinlikler düzenlemek istediklerini dile getirirken, yapılan etkinliklerin gençlere odaklı olduğunu vurguladı. 

“Proje kapsamında bütün çocuklara katılım ücretsiz” 
Bu yıl 2’inci sergilerini gerçekleştirdiklerini ve amaçlarının gençleri topluma kazandırmak olduğunu ifade eden Onursal Başkan Onur Başaran, “Geçen sene 15 tane hobi dalını bir araya getirmiştik.Bu sene hobi dalını 17’ye çıkarttık.Burada lise çağına kadar olan gençlerimizi internet, tablet, sigara, uyuşturucu gibi zararlı maddelerden uzaklaştırıp biraz daha sosyal bir çevreye adım atmalarını sağlamak, topluma kazandırılmalarını sağlamak için çeşitli hobi çalışmaları yapıyoruz.Bu hobi çalışmaları içinde en büyük ilgiyi; plastik maket, diorama yapımı ve koleksiyonculuk görüyor.Bunun yanı sıra takı tasarımı, bez bebek, olta balıkçılığı gibi 17 tane hobi dalımız var projenin altında bulunan. Proje kapsamında bütün çocuklara katılım ücretsiz. Projenin tüm masraflarını derneğimiz karşılamaktadır” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
Park halindeki araçlardan yakıt çaldıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 4 şüpheli tutuklandı.
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı, Mardin’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon toplantısında eşi cezaevinde olan kadınların ve ailelerin birçok sorunla mücadele etmek zorunda bırakıldığını söyledi.
BÜYÜKERŞEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
BÜYÜKERŞEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Büyükşehir Belediyesi’nin kırsalda hayata geçirdiği alt yapı ve üst yapı çalışmaları nedeniyle Danişment, Kızılcaören, Yakakayı, Gündüzler ve Beyazaltın Mahalle sakinleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Eskişehir Malatyalılar Derneği’ni ziyaret etti.
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
Eskişehir İl Jandarma Komutanlığınca, eski bir tuğla fabrikasına kumar operasyonu düzenlendi. Gerçekleşen operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, 74 kişiye 259'ar lira ceza kesildi. 
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
Eskişehir’de, açıkta uygunsuz bir şekilde satışı yapılan toplam 59 ekmeğe zabıta ekipleri el koyup imha etti. 
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
Eskişehir’de, doğuştan hidrosefali hastası olan 2 yaşındaki Azra bebek, ameliyat masraflarının karşılanması için yardım ellerinin uzanmasını bekliyor.