BİLİM GURURU

22 Haziran 2017 16:34
BİLİM GURURU

Portekiz’de düzenlenen Avrupa Bilim Merkezleri ve Müzeler Ağı Konferansında Türkiye’den yalnızca Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi sunum gerçekleştirdi.

Hayat her yerde

Hayat Her Yerde’ teması ile düzenlenen 28. Avrupa Bilim Merkezleri ve Müzeleri Ağı (ECSITE) Konferansı, 52 ülkeden 1058 katılımcı ile gerçekleştirildi. Konferans Portekiz’in Porto şehrinde Doğa Tarihi ve Porto Üniversitesi Bilim Müzesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Çocuklara bilimi sevdirmek amacıyla hizmet veren bilim merkezleri, bilim şirketleri, başarılı çalışmalarını 110 farklı oturumda katılımcılara atölyeler, paneller, tartışma platformları aracılığı ile sundular.

Büyük ilgi gördü

ECSITE konferanslarına geçtiğimiz yıllarda da 2 bildiri ve ebru kimya ilişkisinin uygulamalı olarak anlatıldığı atölye programını sunarak katılan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi, bu yıl konferansın “Grand Bazaar” bölümünde sunduğu Robot ve Kodlama Atölye çalışması ile yine ilgi gördü.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
Eskişehir'de tartıştıkları kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişiden 2'si tutuklandı.
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
Eskişehir'de, daha önceden aralarında husumet bulunan şahsı 5 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa 18 yıl hapis cezası verildi. 
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
 Eskişehir'de kadın sürücüler arasında çıkan yol verme kavgası karakolda bitti. 
ESKİŞEHİRLİLER YARINA DİKKAT
ESKİŞEHİRLİLER YARINA DİKKAT
Aralarında Eskişehir'in de olduğu 4 il için saatteki hızı 80 kilometreye ulaşacak fırtına beklendiği bildirildi.
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
Eskişehir'de tartıştıkları madde bağımlısı kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişi Adliye'ye sevk edildi.
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
 Eskişehir’de, ayrıldıktan sonra sahip oldukları köpeği paylaşamayan eski sevgililerin davasında, davacı taraf davalı tarafın belgede sahtecilik yaptığını iddia etti. 
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna dün sabah silahlı saldırı gerçekleştirildi. Baro, yazaılı bir açıklama yaparak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi.