BİÇERDÖVERCİLERE DESTEK

26 Ocak 2020 15:25
BİÇERDÖVERCİLERE  DESTEK

Eskişehirli biçerdövecilerin kurduğu derneği ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü “İlklerin şehri Eskişehir’imizde örgütlenerek Türkiye’ye örnek olan biçerdövercilerimizin sesi daha güçlü çıkacak” dedi.

Örgütlenme süreci

Türkiye’de 17.200 biçerdöverci olduğunu söyleyen Eskişehir Biçerdöverciler Dernek Başkanı Ahmet Saltuk hedeflerinin federasyon kurmak ve sorunların çözümü adına güçlü bir şekilde hareket etmek olduğunu belirtti. Süllü “Plansız tarım politikaları ile bitme noktasına gelen üretim ve artan maliyetler biçerdöverci kardeşlerimizi de olumsuz etkiliyor. Özellikle artan mazot fiyatları, yaklaşık 20 senede bir yeniledikleri biçerdöver makinelerinin yüksek fiyatları, azalan ekili alanların sektörde küçülmeye ve haksız rekabete yol açması arkadaşlarımızı haklı bir örgütlenme sürecine yöneltmiş. CHP Eskişehir Milletvekili olarak üzerime düşen görevi yapmaya hazır olduğumu belirttim.” dedi.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

EMİRDAĞLI

26 Ocak 2020 15:58
Vekilim biçer dövercilerle görüşmüşken dene kaybınıda gündeme getirseydiniz çok güzel olurdu.Malum hızlı biçeceğiz diye ürünün yarısını tarlaya döküyorlar.Birdahaki görüşmenizide halaza tarlalarda yapmanızı isteriz.

Jaleli , süllolu , sümbüllü

27 Ocak 2020 00:58
Kışın ortasında zemheri ayında biçerdöğer toplanmacası . Vallahi billahi nobele adaysınız .

Oneriniz var mı acaba?

28 Ocak 2020 00:39
Sorunlar ne güzel sıralanmış maşaallah her zaman olduğu gibi. Ama çözümünüz nedir bu konular hakkında? Geçtiğimiz günlerde geldiler Çifteler'e şeker fabrikası kuralım diye. O yetkililerle ve ilgili her kimse görüşün ve destek verin görelim bakalım. Parcar şekeri üretiminde dünyada ilk 5. 6. ülkeyiz. Un ihracatında 1. Ülkeyiz Yine Makarnada 2. ülke yine Türkiye. Bu ülke üretiyor. Beklenen sadece destek. Saman ithal ediyoruz diyerek çıkıyorsunuz zaman zaman. Başkanınız çıkıyor yatırım yapmayın bu ülkeye. Gelmeyin diyor yabancı yatırımcıya. O biçerdövercilere sordunuz mu bu saman konusunu. En iyi onlar bilir. Bir kez de öneri ile gelin gündeme. Sorunları ilgili kişiler zaten biliyor. Çözümün bir parçası olun lütfen. Eğer katkınız ile bu millet zenginleşecekse siz de zenginleşeceksiniz.

Biçerciler var!

28 Ocak 2020 00:47
Bazı biçerdöverciler var şehrimizde. Başka şehirlere gidip çalışıp mazot borcunu ödemeyenler! Onlar kendini bilir muhtemelen. Para kazanamadığı için mi ödemeden kaçtılar! ASLA tüm biçercileri zan altında bırakmak istemem. Her yerde çürükler var elbette. Ama şehrimiz için kötü bir intiba.