BEYONCE'DEN TEMİZ SU SÖZÜ

23 Mart 2018 16:45
BEYONCE'DEN TEMİZ SU SÖZÜ

ABD’li şarkıcı Beyonce, Doğu Afrika’ya temiz su götürülebilmesi için çalışıyor. Ünlü şarkıcı, 120 bin kişilik temiz su kuyusu sözü verdi.

Dünyaca ünlü şarkıcı Beyonce, 22 Mart Dünya Su Günü’nü bir vaatle kutladı. Beyonce, Afrika ülkesi Burundi’ye 120 bin kadın ve çocuk için su kuyuları yaptırma sözü verdi.2017 yılında UNICEF ile birlikte BeyGood for Burundi isimli yardım hareketini başlattığından beri, 36 yaşındaki şarkıcı, Doğu Afrika’ya temiz ve içilebilir su götürülebilmesi için çalışıyor. BeyGood for Burundi, Gucci’nin kurduğu Chime for Change vakfı kapsamında işletilen bir hareket.

ABD’li şarkıcı bu yıl 22 Mart’ta, Gucci ve Gucci’nin kurduğu Chime for Change adlı vakıfla birlikte Burundi’deki çocuklara su götürme ve kirli su temelli hastalıkları önlemek için bir araya geldi. Burundi’de küçük kızların suya ulaşmak için kat ettikleri uzun yolda tehlikeli saldırılarla karşılaştıkları biliniyor.
Kurulmasına Beyonce ve Salma Hayek’in ön ayak olduğu Gucci’nin Chime for Change vakfı, dünyanın farklı yerlerinde kızlar ve kadınlar için eğitim, sağlık ve adalet konularına odaklanıyor.

2017 yılında, Burundi halkının yararlanabilmesi için 35 su kuyusu inşa edildi. Gucci, UNICEF’in 80 tane daha su kuyusu yapabilmesi için projesine 1 milyon dolarlık katkı sağlayacak. Bu da 120 binden fazla kişiye temiz su sağlamak anlamına geliyor. BeyGood for Burundi hareketi, 2020 yılında 475 bin çocuğa ulaşmayı amaçlıyor.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
Eskişehir'de tartıştıkları kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişiden 2'si tutuklandı.
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
Eskişehir'de, daha önceden aralarında husumet bulunan şahsı 5 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa 18 yıl hapis cezası verildi. 
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
 Eskişehir'de kadın sürücüler arasında çıkan yol verme kavgası karakolda bitti. 
ESKİŞEHİRLİLER YARINA DİKKAT
ESKİŞEHİRLİLER YARINA DİKKAT
Aralarında Eskişehir'in de olduğu 4 il için saatteki hızı 80 kilometreye ulaşacak fırtına beklendiği bildirildi.
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
Eskişehir'de tartıştıkları madde bağımlısı kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişi Adliye'ye sevk edildi.
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
 Eskişehir’de, ayrıldıktan sonra sahip oldukları köpeği paylaşamayan eski sevgililerin davasında, davacı taraf davalı tarafın belgede sahtecilik yaptığını iddia etti. 
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna dün sabah silahlı saldırı gerçekleştirildi. Baro, yazaılı bir açıklama yaparak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi.