BEYONCE'DEN TEMİZ SU SÖZÜ

23 Mart 2018 16:45
BEYONCE'DEN TEMİZ SU SÖZÜ

ABD’li şarkıcı Beyonce, Doğu Afrika’ya temiz su götürülebilmesi için çalışıyor. Ünlü şarkıcı, 120 bin kişilik temiz su kuyusu sözü verdi.

Dünyaca ünlü şarkıcı Beyonce, 22 Mart Dünya Su Günü’nü bir vaatle kutladı. Beyonce, Afrika ülkesi Burundi’ye 120 bin kadın ve çocuk için su kuyuları yaptırma sözü verdi.2017 yılında UNICEF ile birlikte BeyGood for Burundi isimli yardım hareketini başlattığından beri, 36 yaşındaki şarkıcı, Doğu Afrika’ya temiz ve içilebilir su götürülebilmesi için çalışıyor. BeyGood for Burundi, Gucci’nin kurduğu Chime for Change vakfı kapsamında işletilen bir hareket.

ABD’li şarkıcı bu yıl 22 Mart’ta, Gucci ve Gucci’nin kurduğu Chime for Change adlı vakıfla birlikte Burundi’deki çocuklara su götürme ve kirli su temelli hastalıkları önlemek için bir araya geldi. Burundi’de küçük kızların suya ulaşmak için kat ettikleri uzun yolda tehlikeli saldırılarla karşılaştıkları biliniyor.
Kurulmasına Beyonce ve Salma Hayek’in ön ayak olduğu Gucci’nin Chime for Change vakfı, dünyanın farklı yerlerinde kızlar ve kadınlar için eğitim, sağlık ve adalet konularına odaklanıyor.

2017 yılında, Burundi halkının yararlanabilmesi için 35 su kuyusu inşa edildi. Gucci, UNICEF’in 80 tane daha su kuyusu yapabilmesi için projesine 1 milyon dolarlık katkı sağlayacak. Bu da 120 binden fazla kişiye temiz su sağlamak anlamına geliyor. BeyGood for Burundi hareketi, 2020 yılında 475 bin çocuğa ulaşmayı amaçlıyor.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
Büyük Birlik Partisi Eskişehir 8. Olağan Kongresi,dün BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleşti. Yerel seçimlerde kendi partilerinden aday çıkaracaklarını söyleyen Destici, “ Eskişehir'de zaferle çıkacağız” dedi.
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca “Et fiyatlarındaki artış zenginlikten çok et yememizden kaynaklanıyor olarak açıklanıp Türk Milleti ile dalga geçilmiştir” dedi.
ESERLERİNİ TANITIYOR
ESERLERİNİ TANITIYOR
İstanbul’da atölyesi bulunan ve 18 yıldır ürettiği el sanatları eserleri ile 11 sergi açan Gelengül Filiz, şehir şehir gezerek el emeği ürünlerini vatandaşlara tanıtıyor.
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından düzenlenen kardeşlik sohbetinde yabancı öğrencilere bazı bilgiler verildi.