Beyaz Saray önünde çatışma çıktı

01 Haziran 2020 12:51
Beyaz Saray önünde çatışma çıktı

Beyaz Saray önünde şiddetli çatışmalar çıktı, araçlar ters çevrilip ateşe verildi. Pazar günü kamuoyu önüne çıkmayan Trump'ın Beyaz Saray altındaki sığınağa götürüldüğü ortaya çıktı. Sokağa çıkma yasaklarına rağmen ABD'nin neredeyse her şehrinde kalabalıklar sokağa döküldü, yağma ve kaos her yerde.

10 dakikalık bir video kaydının sosyal medyada yayılmasıyla neredeyse iç savaş tetiklendi, şehirler yakılıp yıkıldı, corona virüs salgını tamamen unutuldu, tüm fay hatları yerinden oynadı.

Boston, Massachusetts 

ABD'de siyah George Floyd'un polis tarafından öldürülmesiyle patlayan protesto dalgası bir haftasını doldururken, Pazar gecesi şiddetli çatışmalar, yağma ve kaos vardı.

Washington DC 

Başkent Washington'da sokağa çıkma yasağının yürürlüğe girmesinden kısa bir süre önce, gerilim zirveye çıktı. Beyaz Saray yakınlarındaki gösteriler önce barışçıl başladı.  Ancak polisin biber gazı sıkmasıyla ortalık savaş alanına döndü, Lafayette Parkı'nda barikatlar kuran göstericiler polisle kıyasıya çatıştı. 'Siyahların Hayatı Değerlidir', 'Nefes Alamıyorum' ve 'Adalet Yoksa Huzur da Yok' sloganları atan öfkeli protestocular, havai fişek ve su dolu pet şişeler fırlattı.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Halil Toksöz

02 Haziran 2020 01:35
Adamlardaki hürriyete bak, hiç kimseyi takmıyorlar, çok değişik bir şey bizim için, biraz aşırı mı?

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama