BEYAZ ALTINI DÜNYA TANIYACAK

11 Eylül 2018 17:04
BEYAZ ALTINI DÜNYA TANIYACAK

Odunpazarı Belediyesi, ‘Deniz Köpüğü’ sloganıyla Lületaşı Festivali düzenleyecek. 13 Eylül 2018 Perşembe Günü başlayacak olan Lületaşı Festivali, 16 Eylül 2018 Pazar Günü gerçekleşecek olan sergi ile sona erecek.

Sahip çıkmalıyız

Festival tanıtım toplantısında konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir’e yapılmak istenen termik santralin lületaşı madenlerinin en yoğun olarak çıktığı Beyazaltın bölgesine kurulmak istenmesine dikkat çekti. Tüm Türkiye’yi lületaşına sahip çıkmaya çağıran Başkan Kazım Kurt, “Lületaşımızın sanata dönüşmesine Odunpazarı Belediyesi olarak katkı sunmak istiyoruz” dedi.

Katkı sunmak istiyoruz

Başkan Kurt, “Umarım ve dilerim bundan sonra her yıl bu festivali hayata geçiririz. Eskişehirlilerin dikkatini çekmek istiyoruz. Türkiye’nin dikkatini çekmek istiyoruz. Lületaşımızın sanata dönüşmesine Odunpazarı Belediyesi olarak katkı sunmak istiyoruz. Lületaşı ustalarımız, derneklerimiz bu festivalde bizim en yakın iş birlikçimiz, katılımcımız” diye konuştu.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Halil Toksöz

12 Eylül 2018 01:35
Hayatım boyunca ayni lafı duydum, bir türlü tanıtamadık, acaba neden. Usandık ağızlık pipo imalatından. Dünyada ne satılıyor ne gibi imalat ürünleri gider, bı araştırın üstalara ona göre sipariş verin .

es es

12 Eylül 2018 10:55
Kurşunlu Külliyesi içindeki lületaşı müzesi, yer olarak çok kısıtlı. Ayrıca sergileme de iyi değil. Daha geniş ve uygun bir yerde her parçanın ayrı sergilendiği, rahatlıkla fotoğraflanabildiği bir mekana taşınması gerekir.

sanatsal

12 Eylül 2018 11:00
artık bu kan davası bitsin , sivrisineklere kim yanlış yaptıysa çıkıp özür dilesin , sivrisinek festivalide düzenlensin , işimiz festivallere , konserlere , heykellere kaldı .

Yalcin

12 Eylül 2018 12:45
33 yaşındayım daha hala bunun ne ise yaradığını eskişehir e ne katacağını kestiremedim
ÇEVRE YOLUNDA BİR ANDA....
ÇEVRE YOLUNDA BİR ANDA....
Eskişehir'de çevre yolunda ters yönde süratli bir şekilde ilerleyen sürücü, hem kendisini hem de diğer sürücüleri ölümle burun buruna getirdi.
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
Hasan Tuç Tepebaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Tuç "Seçimlerden sonra Tepebaşı'nı herkese kapısı ve gönlü açık yönetim anlayışına kavuşturacağız" dedi.
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın çeşitli kentlerinden Türkiye’ye gelen gazeteciler, Eskişehir’e hayran kaldı. Kent gezisi sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden gazeteciler, hayata geçirdiği başarılı projelerden dolayı Başkan Büyükerşen’i tebrik ettiler.
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
Vali Özdemir Çakacak, tüm poliklinikleriyle hasta kabulüne başlayan Eskişehir Şehir Hastanesini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’den bilgi aldı.
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, hafta sonunda da mesai yapacak. Hizmet almak isteyen vatandaşlar, 09.00-16.00 saatleri arasında vezneleri kullanabilecek.
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda yakalanan İran uyruklu uyuşturucu satıcısı adliyeye sevk edildi.
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
Eskişehir'de, bir kadının çantasından yankesicilik yöntemiyle bin 40 lira çaldığı öne sürülen, kadın hükümlü, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. 
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
Eskişehir'de yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) tip-1 hastası 2,5 yaşındaki Çağan Meriç Demir'in ailesi, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm SMA hastalarına ilaç temini için süreç başlatılmasını mutlulukla karşıladı.
ÖRNEK UYGULAMA
ÖRNEK UYGULAMA
Eskişehir'de bir işletme sahibi, sokak hayvanları için mama getiren müşterilerine yüzde 50 indirim yapmasının yanı sıra kafedeki oyun konsollarında biriken paralarla aldığı mamaları, sokak hayvanlarını besleyenlere ücretsiz temin ediyor.