BEYAZ ALTINI DÜNYA TANIYACAK

11 Eylül 2018 17:04
BEYAZ ALTINI DÜNYA TANIYACAK

Odunpazarı Belediyesi, ‘Deniz Köpüğü’ sloganıyla Lületaşı Festivali düzenleyecek. 13 Eylül 2018 Perşembe Günü başlayacak olan Lületaşı Festivali, 16 Eylül 2018 Pazar Günü gerçekleşecek olan sergi ile sona erecek.

Sahip çıkmalıyız

Festival tanıtım toplantısında konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir’e yapılmak istenen termik santralin lületaşı madenlerinin en yoğun olarak çıktığı Beyazaltın bölgesine kurulmak istenmesine dikkat çekti. Tüm Türkiye’yi lületaşına sahip çıkmaya çağıran Başkan Kazım Kurt, “Lületaşımızın sanata dönüşmesine Odunpazarı Belediyesi olarak katkı sunmak istiyoruz” dedi.

Katkı sunmak istiyoruz

Başkan Kurt, “Umarım ve dilerim bundan sonra her yıl bu festivali hayata geçiririz. Eskişehirlilerin dikkatini çekmek istiyoruz. Türkiye’nin dikkatini çekmek istiyoruz. Lületaşımızın sanata dönüşmesine Odunpazarı Belediyesi olarak katkı sunmak istiyoruz. Lületaşı ustalarımız, derneklerimiz bu festivalde bizim en yakın iş birlikçimiz, katılımcımız” diye konuştu.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Halil Toksöz

12 Eylül 2018 01:35
Hayatım boyunca ayni lafı duydum, bir türlü tanıtamadık, acaba neden. Usandık ağızlık pipo imalatından. Dünyada ne satılıyor ne gibi imalat ürünleri gider, bı araştırın üstalara ona göre sipariş verin .

sanatsal

12 Eylül 2018 11:00
artık bu kan davası bitsin , sivrisineklere kim yanlış yaptıysa çıkıp özür dilesin , sivrisinek festivalide düzenlensin , işimiz festivallere , konserlere , heykellere kaldı .

es es

12 Eylül 2018 10:55
Kurşunlu Külliyesi içindeki lületaşı müzesi, yer olarak çok kısıtlı. Ayrıca sergileme de iyi değil. Daha geniş ve uygun bir yerde her parçanın ayrı sergilendiği, rahatlıkla fotoğraflanabildiği bir mekana taşınması gerekir.

Yalcin

12 Eylül 2018 12:45
33 yaşındayım daha hala bunun ne ise yaradığını eskişehir e ne katacağını kestiremedim
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
Eskişehir'de tartıştıkları kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişiden 2'si tutuklandı.
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
Eskişehir'de, daha önceden aralarında husumet bulunan şahsı 5 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa 18 yıl hapis cezası verildi. 
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
 Eskişehir'de kadın sürücüler arasında çıkan yol verme kavgası karakolda bitti. 
ESKİŞEHİR İÇİN FIRTINA UYARISI
ESKİŞEHİR İÇİN FIRTINA UYARISI
Aralarında Eskişehir'in de olduğu 4 il için saatteki hızı 80 kilometreye ulaşacak fırtına beklendiği bildirildi.
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
Eskişehir'de tartıştıkları madde bağımlısı kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişi Adliye'ye sevk edildi.
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
 Eskişehir’de, ayrıldıktan sonra sahip oldukları köpeği paylaşamayan eski sevgililerin davasında, davacı taraf davalı tarafın belgede sahtecilik yaptığını iddia etti. 
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna dün sabah silahlı saldırı gerçekleştirildi. Baro, yazaılı bir açıklama yaparak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi.