BETON YOL ÖRNEK OLUYOR

22 Eylül 2019 17:04
BETON YOL ÖRNEK OLUYOR

Geçtiğimiz yıl beton yol uygulamalarına başlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, ülkemizin diğer şehirlerine örnek oluyor. Aydın Didim Belediyesi görevlilerinden sonra şimdi de Karaman İl Özel İdaresi ile Ermenek Belediyesi görevlileri beton yol uygulamalarını yerinde incelediler.

Bilgi verildi

Karaman İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Müdürlüğü ve Karaman ili Ermenek Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü çalışan teknik personeli Seyitgazi ilçesi Cevizli-Bardakçı-Hankaraağaç-Gökçekuyu Mahalleleri yol güzergâhında devam eden beton yol uygulamasını yerinde görerek incelemelerde bulundular.

Daha dayanıklı

Birçok ilden beton yol uygulamasını görmek için Eskişehir’e gelen iller arasında katılan Karaman’a, her türlü teknik desteğin verileceğini belirten yetkililer, beton yolun asfalta göre daha dayanıklı, daha az maliyetli ve %100 yerli ve çevre dostu olduğunu ifade ettiler. (HM)

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Mehmet

22 Eylül 2019 18:11
Ne güzel. Ama Eskişehirin yolları berbat. Henüz değil beton yol, asfalt veya kaldırım taşından mahrum bozuk yollar var. İnşallah biz de görürüz.

Yol Tutmaz

23 Eylül 2019 13:40
Eskişehir karasal iklim yağışın kışın çok olduğu bir yer beton yolda lastikler nasıl tutacak hiç fizibilitesi yapılmış mı acaba...?

Bekir Tekyürek

23 Eylül 2019 12:41
Betonun tamiri de kolay, yapımı da. ancak hasır maliyeti vs var. Bu arada tepebaşı belediyesi maalsef çalışmıyor asfaltlar ve kilit taşları delik deşik. bakan yok. tepebaşından çıkıp da dolaşan denetleyen yok sahayı. sonra ahmet ataç daha yüksek oy alıyor ben de buna şaşıyorum. kazım kurt un yaptığı işler görünmüyor.