BELEDİYELERDEN EVE HİZMET

26 Mart 2020 09:22
BELEDİYELERDEN EVE HİZMET

Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyesi Covid-19 (korona) virüse karşı çalışmalarına devam ediyor. Odunpazarı Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine Halk Market aracılığıyla alışverişlerini evlerine götürürken TEBEV ise eczane ve market-pazar alışverişlerini de yaparak yurttaşlara teslim ediyor.

Evlerine götürüyor

Bu kapsamda kamu kurum ve kuruluşları ile okullar, camiler, huzurevleri ve sığınma evlerinde dezenfeksiyon çalışmaları yapan; vatandaşlara belediyeye gelmeden işlemlerini evden yapabileceklerine dair açıklamalarda bulunan; cadde ve sokakları dezenfeksiyon özelliği olan karışımlarla yıkayan Odunpazarı Belediyesi, 60 yaş ve üzeri ihtiyaç sahiplerine Halk Market aracılığıyla alışverişlerini evlerine götürüyor. İhtiyaç sahiplerinin Halk Market’ten faydalanabilmeleri için Halk Kart sahibi olmaları gerekiyor.

Sağlık tehdidi

Tepebaşı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren TEBEV, dünya genelinde sağlık tehdidi haline gelen ve özellikle yaşlı vatandaşlar için tehlikeli olduğu ifade edilen koronavirüse karşı da vatandaşlara hizmet veriyor. TEBEV, ihtiyaç sahibi vatandaşlara battaniyeden hastalar için üretilmiş özel yataklara, yürümeye yardımcı olan araçlardan mutfak araç gereçlerine kadar birçok konuda yardım sağlıyor.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Alihan

26 Mart 2020 15:09
Vay be basın ve vefa destek grubu birlikte dolaşıyor! Reklama bak! Bir değerli Sakarya gazetesi yazarı da Kızılay nerede diye sormuş! Kızılay böyle resimler vermiyor yapılan gönüllülük esasına göre yapılıyor! Reklam olsun diye yardım fotoğraflarını vermiyor! Bir elin verdiğini diğer el görmesin mantığı ile hizmetler yapılıyor! Gönüllü yani zorunlu hizmet değil! Bu fotoğraftaki çalışanlar maaş alıyor ay hizmeti karşılığında!

Gülnur Özçelik

27 Mart 2020 15:48
Bu manzara hiç te hijyenik değil , belediyeler karışmasın bu işe , temizlik işlerini yapsınlar , temizlik aksamasin yeter..

Usta yazar

27 Mart 2020 12:57
Kızılay nerede diye çok ararsınız Endonezya da cami ilaçlayıp yıkıyorlarmış..

Usta

26 Mart 2020 19:49
Kızılay’ı bulamadım nerede?

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma