BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMİ

16 Ağustos 2018 16:44
BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMİ

​İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, vatandaşın güvenilir gıdaya ulaşarak sağlıklı ve mutlu bir Kurban Bayramı geçirmesi amacıyla rutin gıda denetimlerimize hız verdi.

Kurban Bayramının yaklaşması üzerine İl ve İlçe Müdürlükleri Gıda Kontrol Görevlileri tarafından yürütülmekte olan gıda denetimlerinde, bayramda tüketimleri artan ürünlere yönelik olarak bu durumu fırsata çevirmek isteyen fırsatçılara meydan vermemek amacıyla, tatlıcı ve şekerlemeciler, unlu mamuller, toplu tüketim yerleri ve fırınların denetimlerine ağırlık verildi.

Yapılan gıda kontrolleri esnasında İl ve İlçe Müdürlüklerinde görev yapan Gıda Kontrol Görevlileri tarafından İşletme çalışanlarına gıda hijyeni ve saklama koşulları hakkında bilgilendirilmelerde bulunularak, gerek görülen durumlarda numuneler alındı. Denetimler esnasında tespit edilen olumsuzlukların giderilmesi için bazı işletmelere süre verilmiş olup bazı işletmelere de yasal işlem uygulandı.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

arya

17 Ağustos 2018 15:37
görevin reklamı mı olur, bu zaten görev mecbur yapılması gereken bir şey

hamdi

16 Ağustos 2018 19:17
bayram sonrasi? ikide bir su bayramlari mazeret yapmayin? goreviniz sizin. ahbab cavus iliskisi ile bu denetlemeler olmaz. le oglum kontrola/ denetime geliyoz. demekle bu kontrollar saglikli olmaz.zabita memurlari: yuksek okul mezunu olmali; haracini vermeyen isyerleri yandi