BAŞARI HİKAYESİ OLUŞTURACAĞIZ

22 Kasım 2019 08:36
BAŞARI HİKAYESİ  OLUŞTURACAĞIZ

Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Sanayi Odası (ESO) arasında; eğitim, araştırma, proje hazırlama ve danışmanlık faaliyetlerine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Araştırma ve danışmanlık


Rektörlük Senato Salonunda, gerçekleştirilen imza töreninde; Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ve Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş taraflar adına imza attı. Eskişehir Sanayi Odası tarafından ihtiyaç duyulan alanlarda; kişisel ve mesleki eğitimlerin yanında sertifika programlarının da düzenlenmesini öngören protokol, araştırma ve danışmanlık hizmetleri vermeyi de amaçlıyor.

Gerçek çözümler

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, “Burada, bu merkez sayesinde karşılıklı olarak gerçek ihtiyaçlara yani Eskişehir sanayisinin bizim yapabileceğimiz, bizim kapasitemizin yeteceği, elimizden gelen imkanları kullanabileceğimiz, gerçek ihtiyaçlara gerçek çözümleri nasıl üretebiliriz konusunda çalışmalar yapmaya başladılar. Biz de bugün bu irtibatlar neticesinde, bu işi bir protokole dökmeyi düşündük. ” ifadelerini kullandı.

Vizyon çerçevesinde


ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ise, “Tabii ki bu protokol işin sondan bir önceki aşaması. Koyduğumuz vizyon çerçevesinden üniversite-sanayi iş birliğini başaracağız. Üniversite-sanayi iş birliğine çok inanıyoruz. Yeni vizyonumuzla değişin Anadolu Üniversitesi, değişen Eskişehir sanayisiyle örtüşerek, büyüyerek çok daha başarılı olacaktır. İki kurum birlikte başarı hikayesi oluşturacaktır” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Eskişehirli

22 Kasım 2019 10:22
Bu protokol işlerini bırakalım artık. Şimdiye kadar sürekli protokoller imzalandı da ne oldu. Sonuç ortada. Tamamen tribünlere oynanıyor.

Daima

22 Kasım 2019 19:57
Hacilar isinniz gucunuz lay lom