BAROLARIN YANINDAYIZ

02 Haziran 2020 17:02
BAROLARIN YANINDAYIZ

Eskişehir Baro Başkanı Mustafa Elagöz'ü ziyaret eden CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Türkiye’nin dört bir yanında barolarla dayanışma içinde oldukları söyledi.

Demokratik yapı

Çakırözer, “Alpu’da yapılmak istenen termik santrali için hazırlanan ÇED raporlarında, ‘Andımızın’ kaldırılmasında, kadın cinayetlerinde ve yurttaşların karşı karşıya bırakıldığı tüm davalarda halkın yanında barolar ve avukatları oldu. Baroların demokratik yapısını bozacak, işlevsiz kılacak, bağımsız ve özgür savunmaya ket vuracak hiçbir girişim kabul edilemez. Bu girişimler karşısında, Cumhuriyetimizin en köklü kamu kurumlarından olan baroların yanındayız” dedi. Çakırözer, ülkenin de içinden geçtiği pandemi sürecinde, iktidarın gündeminin baroların yapısını, seçim sistemini değiştirmek olmaması gerektiğini vurguladı.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ukab UKABE

03 Haziran 2020 14:17
Evet güzel olur,yeni kurulacak barolarinda yanında olun,hani zorunlu üyelik istemeyen, zorunlu aidat istemeyen,yöneticilerin siyasi ve ideolojik görüşlerinin esiri olmamış ,marjinal maocu sol örgütlerin arka bahçesi olmamış,ezana ve İslam dinine düşman olmayan, LGBT yi özgürlük adı altında normallestirmeye çalışmayan,yani tam demokratik yeni baroların da yanında olun.

Metehan

04 Haziran 2020 01:09
Kimlerin yanında olduğunuz belli! Birgün milletin yanında olun! Ama olmaz olmazsınız, çünkü size göre bu ülke cahil halka bırakılmayacak kadar çok değerlidir!! Bu lafı da tarihte söyleyeni hepimizden, bu cahil halktan iyi biliyorsunuz! Milletin ne kadar maddi manevi değeri varsa hepsinin karışısında olmaktan başka bir gayeniz oldu mu! Bu yüzden de 70 yıldır iktidar olamadınız! Aynen devam edin. 25 e devam! Bu

Editör

03 Haziran 2020 22:42
Sayın editör yorumlar pek hoşunuza gitmedi herhalde yayınlayamadınız.

serdars

03 Haziran 2020 19:55
bugünde boşişlervekili haberi okuduk.Ortaklık yüzde kaç bilmek istiyoruz gazeteyle

MERT

04 Haziran 2020 11:23
Yorumları niye yayınlamıyorsunuz neden niçin

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama