BARNEY AİLEMİZDEN BİRİ

18 Ocak 2015 18:22
BARNEY AİLEMİZDEN BİRİ

 Can Dostum'un bu haftaki konukları Ece Turan ve köpeği Barney. Ece Turan 25 yaşında Çevre Mühendisi. Eskişehir'in sevilen müzik gruplarından 'SET' in gitaristi Özcan Yapıcı'nın nişanlısı. Köpeği Barney ise 3 yaşında bir Golden Retriever. Oldukça cana yakın bir o kadar da sevimli bir köpek. Onların hikayelerini Ece Turan'dan öğrenelim.Barney hayatınıza nasıl girdi? Barney bir arkadaşımızın köpeklerinin yavrusuydu. 8 kardeşlerdi. Bir tanesini biz sahiplenmek istedik. Aralarında bize en cana yakın gelen Barny oldu. Bütün kardeşlerinden daha iriydi. O şekilde hayatımıza girdi. Aldığımızda iki aylıktı. Anne sütünden yeni kesilmişti. 3 yıldır da birlikteyiz.Hayatınızda neler değişti? Öncelikle evdeki halılar kalktı. Başta tuvalet eğitimi verene kadar her yerimiz gazete kağıdı oldu. Bir yandan da evimize inanılmaz bir sevgi girdi. Daha önce hiç karşılaşmadığımız bir sevgiyle karşılaşmış olduk. Bu sevgi karşılıksız, koşulsuz, şartsız bir sevgi. Kısacası sürekli gözünüzün içine bakan, sizi koşulsuz seven bir canlı girmiş oldu hayatımıza.Bir gününüz nasıl geçiyor? Aslında çalıştığım için Barney günün büyük bir çoğunluğunu evde yalnız geçiriyor. Günde iki kez tuvalete çıkarıyoruz, sabah ve akşam olmak üzere. Akşam işten geldikten sonra evde onunla ilgileniyorum. Birlikte oyunlar oynuyoruz, bütün akşam neredeyse kucağımdan inmiyor. Sürekli kendisiyle ilgilenilsin istiyor. Hafta sonları da mümkün olduğunca Barney'i parklara, bahçelere götürmeye çalışıyoruz.Barney nasıl bir köpek? Barney, her koşulda sevimli ve çok cana yakın bir köpek. Bizim arkadaşlarımızla hemen arkadaş olur. Komşularımızla çok iyi geçinir. Evde oldukça sakin ama dışarıya çıkınca biraz şımarık bir yapısı var. Ekmeğe bayılır. Barney için ekmeğin ayrı bir yeri vardır. En sevmediği şey ise limon. Limonu görünce kaçar. Yıkanmayı pek sevmez. Yıkandıktan sonra ise fön makinesi ile kurutulmaya bayılır. Karda oynamayı çok sever. Erkek olduğu için bazen diğer köpeklerle sıkıntı yaşıyoruz. 1-2 yaş arasında erkek köpeklerle çok kavga etti. Ama şimdi biraz kavgadan uzak durayım moduna girdi. Şu anda özelikle sokak köpekleriyle çok iyi geçiniyor.Unutamadığınız bir anınız var mı? Barney daha çok küçüktü, 5 ya da 6 aylıktı. Zaten duygularımı çok net hissettiğinin farkındayım. Bir gün evde canım bir olaya çok sıkılmıştı. Odada sessiz sessiz ağlıyordum, yani sesimi duymuş olması mümkün değildi. Çünkü o içeride uyuyordu. Bir anda uykusundan uyandı koştu yanıma geldi ve benim gözyaşlarımı yalamaya başladı. Bu olay beni çok etkilemişti. Benim o an üzüldüğümü hissetti ve yanımda olmak istedi. Bu olayı hiç unutamıyorum.Ece Turan'ın mesajı: Pet-Shop'lardan ve bu işi ticarete dönüştürenlerden evcil hayvan satın almamalı. Mümkün olduğunca barınaklardan veya sokaktan hayvan sahiplenilmeli. Ve de en önemlisi ömrünü tamamlayana kadar o hayvanla birlikte yaşanmalı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
 Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
PORSUK BARAJI'NDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ
PORSUK BARAJI'NDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ
Kütahya ve Eskişehir sınırları içinde yer alan Porsuk Barajı'nda binlerce ölü balık ve kerevitin kıyıya vurması vatandaşları endişelendirdi. 
BOKSÖR DOKTORLAR
BOKSÖR DOKTORLAR
Eskişehir'de çeşitli hastanelerde görevli profesörden pratisyene birçok doktor, günün stresini ve yorgunluğunu boksla atıyor.
ES-ES AŞKI
ES-ES AŞKI
Eskişehirspor’un Gazişehir Gaziantep FK’yı konuk ettiği TFF 1. Lig 6. hafta maçında tribünde gelinlik ve damatlıkla maç izlemeye gelen çift ilgi odağı oldu. 
OKUL ÖNLERİ DAHA GÜVENLİ
OKUL ÖNLERİ DAHA GÜVENLİ
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleşen ‘Okul Geçit Görevlileri’ projesi ile okul önlerinde öğrencilerin karşıya daha güvenli geçmeleri sağlanıyor. 
TAVŞAN HIRSIZLARI KAMERAYA YAKALANDI
TAVŞAN HIRSIZLARI KAMERAYA YAKALANDI
Eskişehir'de bir evcil hayvan dükkanının önünde bulunan tavşanı çalan hırsızlar, saniye saniye güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. 
80'LİK NİNELERİN OKUMA AZMİ
80'LİK NİNELERİN OKUMA AZMİ
 Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesinde bir araya gelen 4 nine, ilerleyen yaşlarına rağmen balkonu sınıfa çevirerek okuma öğreniyor. 
'SÜSLÜ KADINLAR'DAN BİSİKLET TURU
'SÜSLÜ KADINLAR'DAN BİSİKLET TURU
Ülke genelinde 65 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" Eskişehir’de de renkli görüntülere sahne oldu. 
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.