BARNEY AİLEMİZDEN BİRİ

18 Ocak 2015 18:22
BARNEY AİLEMİZDEN BİRİ

 Can Dostum'un bu haftaki konukları Ece Turan ve köpeği Barney. Ece Turan 25 yaşında Çevre Mühendisi. Eskişehir'in sevilen müzik gruplarından 'SET' in gitaristi Özcan Yapıcı'nın nişanlısı. Köpeği Barney ise 3 yaşında bir Golden Retriever. Oldukça cana yakın bir o kadar da sevimli bir köpek. Onların hikayelerini Ece Turan'dan öğrenelim.Barney hayatınıza nasıl girdi? Barney bir arkadaşımızın köpeklerinin yavrusuydu. 8 kardeşlerdi. Bir tanesini biz sahiplenmek istedik. Aralarında bize en cana yakın gelen Barny oldu. Bütün kardeşlerinden daha iriydi. O şekilde hayatımıza girdi. Aldığımızda iki aylıktı. Anne sütünden yeni kesilmişti. 3 yıldır da birlikteyiz.Hayatınızda neler değişti? Öncelikle evdeki halılar kalktı. Başta tuvalet eğitimi verene kadar her yerimiz gazete kağıdı oldu. Bir yandan da evimize inanılmaz bir sevgi girdi. Daha önce hiç karşılaşmadığımız bir sevgiyle karşılaşmış olduk. Bu sevgi karşılıksız, koşulsuz, şartsız bir sevgi. Kısacası sürekli gözünüzün içine bakan, sizi koşulsuz seven bir canlı girmiş oldu hayatımıza.Bir gününüz nasıl geçiyor? Aslında çalıştığım için Barney günün büyük bir çoğunluğunu evde yalnız geçiriyor. Günde iki kez tuvalete çıkarıyoruz, sabah ve akşam olmak üzere. Akşam işten geldikten sonra evde onunla ilgileniyorum. Birlikte oyunlar oynuyoruz, bütün akşam neredeyse kucağımdan inmiyor. Sürekli kendisiyle ilgilenilsin istiyor. Hafta sonları da mümkün olduğunca Barney'i parklara, bahçelere götürmeye çalışıyoruz.Barney nasıl bir köpek? Barney, her koşulda sevimli ve çok cana yakın bir köpek. Bizim arkadaşlarımızla hemen arkadaş olur. Komşularımızla çok iyi geçinir. Evde oldukça sakin ama dışarıya çıkınca biraz şımarık bir yapısı var. Ekmeğe bayılır. Barney için ekmeğin ayrı bir yeri vardır. En sevmediği şey ise limon. Limonu görünce kaçar. Yıkanmayı pek sevmez. Yıkandıktan sonra ise fön makinesi ile kurutulmaya bayılır. Karda oynamayı çok sever. Erkek olduğu için bazen diğer köpeklerle sıkıntı yaşıyoruz. 1-2 yaş arasında erkek köpeklerle çok kavga etti. Ama şimdi biraz kavgadan uzak durayım moduna girdi. Şu anda özelikle sokak köpekleriyle çok iyi geçiniyor.Unutamadığınız bir anınız var mı? Barney daha çok küçüktü, 5 ya da 6 aylıktı. Zaten duygularımı çok net hissettiğinin farkındayım. Bir gün evde canım bir olaya çok sıkılmıştı. Odada sessiz sessiz ağlıyordum, yani sesimi duymuş olması mümkün değildi. Çünkü o içeride uyuyordu. Bir anda uykusundan uyandı koştu yanıma geldi ve benim gözyaşlarımı yalamaya başladı. Bu olay beni çok etkilemişti. Benim o an üzüldüğümü hissetti ve yanımda olmak istedi. Bu olayı hiç unutamıyorum.Ece Turan'ın mesajı: Pet-Shop'lardan ve bu işi ticarete dönüştürenlerden evcil hayvan satın almamalı. Mümkün olduğunca barınaklardan veya sokaktan hayvan sahiplenilmeli. Ve de en önemlisi ömrünü tamamlayana kadar o hayvanla birlikte yaşanmalı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
Büyük Birlik Partisi Eskişehir 8. Olağan Kongresi,dün BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleşti. Yerel seçimlerde kendi partilerinden aday çıkaracaklarını söyleyen Destici, “ Eskişehir'de zaferle çıkacağız” dedi.
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca “Et fiyatlarındaki artış zenginlikten çok et yememizden kaynaklanıyor olarak açıklanıp Türk Milleti ile dalga geçilmiştir” dedi.
ESERLERİNİ TANITIYOR
ESERLERİNİ TANITIYOR
İstanbul’da atölyesi bulunan ve 18 yıldır ürettiği el sanatları eserleri ile 11 sergi açan Gelengül Filiz, şehir şehir gezerek el emeği ürünlerini vatandaşlara tanıtıyor.
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından düzenlenen kardeşlik sohbetinde yabancı öğrencilere bazı bilgiler verildi.