BARAJLAR 'SOS' VERİYOR

Son Güncelleme : 12 Ocak 2018 12:01
BARAJLAR 'SOS' VERİYOR

2018 yılının ilk İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Özdemir Çakacak, başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının gündemine DSİ Bölge Müdürünün barajlarla ilgili açıkladığı rakamlar damga vurdu.

Kuraklık kapıda

Valilik binasında gerçekleştirilen toplantıda Devlet Su İşleri 3. Bölge Müdürü Murat Gül, barajların doluluk oranlarını açıkladı. 2017 yılında barajlarda yeterli seviyede su bulunurken, bu yıl Eskişehir adeta kuraklıkla karşı karşıya. Yeterli yağışın olmaması nedeniyle barajlardaki doluluk oranları düşmesi ve rakamların azalması dikkat çekti.

Musaözü'ne bungalov evler yapılacak

Diğer yandan Orman ve Su İşleri 5. Bölge Müdürü Mahmut Temel, Musaözü Göleti'yle ilgili çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Musaözü’nün toplam alanı 60 hektar civarındaydı. Yılsonu itibariyle sınır genişletme talebimiz uygun bulundu. 129 hektara çıktı. Ziyaretçi sayımız iki katına çıktı. Önümüzdeki günlerde bungalov evleri, çadır alanları oluşturacağız" dedi.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

halil

11 Ocak 2018 20:25
Yeni baraj projesini engelleyenler şimdi ne düşünüyor acaba?

hasan

12 Ocak 2018 08:55
DSİ bölge müdürü büyükşehir belediyesinin müdürü değil Devletimizin müdürü. İnşallah AKP'li meclis üyeleri bu açıklamaları dikkate alıp engellenen baraj inşaatının bitmesini engellemezler. Burda basına çok iş düşüyor. Halk bilinçlendirilmesi gerekiyor.

Su tasarrufu yapılmalıdır

12 Ocak 2018 07:07
Şimdiden su tasarrufu çalışmaları başlamalıdır .

bakaramı makaramı

13 Ocak 2018 20:23
allah kendini kandırmaya çalışanları,yolundan çıkanları iyi biliyor nasiplerini kesiyor kardeşim. biran önce kurtulalım bu bakara makaralardan.

Ziya

18 Ocak 2018 12:34
Müze ve park gezmeleri ile malum belediyeci başının ''baraj yapacaktık engellendik, tramvay hattı getirecektik (Ankara yoluna) engellendik!'' palavralarını yutacak kadar daha aklımızı yemedik. Malum çevre yolu üzerine bir cep yapmaktan imtina etmen zaten zihniyetini ortaya koyuyor. Boş yere katakulli okuma 2019 da chp Eskişehir de olmayacak. 20 yıldan beri bu şehrin yollarına bir yol ilave etmedin aksine yapılan yolları işgal ettin. Eskişehir yine en önemli hizmetleri devlet vasıtasıyla almıştır.

sedat

12 Ocak 2018 09:10
hâlâ engellendik sözüne inananlar var ya pes doğrusu. biraz mantıklı düşünün lütfen engellendik kelimesi artık hikaye daha doğrusu hikaye bile roman oldu artık
GENÇLERİMİZ  ZEHİRLENMESİN
GENÇLERİMİZ ZEHİRLENMESİN
Ülkü Ocakları Eskişehir Yunusemre Şube Başkanlığı 'Uyuşturcuya Hayır' kampanyası kapsamında, vatandaşları bilinçlendirmek için Hamamyolu'nda bildiri dağıtıp açıklama yaptı.
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE  TOPYEKÜN YAPILMALI
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE TOPYEKÜN YAPILMALI
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Temmuz Ayı Toplantısı Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında yapıldı.
ŞEHRİM 2023 OTOBÜSÜ ESKİŞEHİR'E GELİYOR
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
Son olarak Afrin Harekatı'na katılan ve Eskişehir'e dönen Uzman Çavuş Murat Kızıldağ, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde, Yavuz Sultan Selim döneminde Bali Bey'in oğlu Kasım Bey tarafından Anadolu'da yaşayan Türkmen şeyhlerinden Şeyh Sücaeddin Veli için 16. yüzyılın başında yaptırılan, 2015'te Türk Dünyası Kültür Vakfı tarafından restore ettirilen türbe, yılda ortalama 70 bin ziyaretçiyi ağırlıyor.
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
Eskişehir’de sokağa bırakılan “Şanslı” isimli kedi, yaşadığı kaza sonucu ön patilerini kaybetti.
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
Eskişehir'de alkollü araç kullanan sürücülerin tespitine yönelik çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son bir haftada binin üzerinde araç sürücüsünü denetledi.
SAĞLIKÇILARDAN  ŞİDDET İSYANI
SAĞLIKÇILARDAN ŞİDDET İSYANI
Son zamanlarda artış gösteren sağlıkta şiddet olaylarına karşı, Eskişehirli sağlıkçılar da isyan etti. Eskişehir Devlet Hastanesi önünde bir araya gelen sağlıkçılar, “Sağlıkta şiddet son bulsun' diyerek seslerini duyurdu.
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
Erenköy Mahallesi sakinleri, Odunpazarı Belediye'sinin başlatmış olduğu yol yapım çalışmaları için vatandaştan ücret istenmesine tepki gösterdi. Vatandaşlar, “Yol değil imar istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.

EN SON HABERLER