BARAJLAR 'SOS' VERİYOR

Son Güncelleme : 12 Ocak 2018 12:01
BARAJLAR 'SOS' VERİYOR

2018 yılının ilk İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Özdemir Çakacak, başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının gündemine DSİ Bölge Müdürünün barajlarla ilgili açıkladığı rakamlar damga vurdu.

Kuraklık kapıda

Valilik binasında gerçekleştirilen toplantıda Devlet Su İşleri 3. Bölge Müdürü Murat Gül, barajların doluluk oranlarını açıkladı. 2017 yılında barajlarda yeterli seviyede su bulunurken, bu yıl Eskişehir adeta kuraklıkla karşı karşıya. Yeterli yağışın olmaması nedeniyle barajlardaki doluluk oranları düşmesi ve rakamların azalması dikkat çekti.

Musaözü'ne bungalov evler yapılacak

Diğer yandan Orman ve Su İşleri 5. Bölge Müdürü Mahmut Temel, Musaözü Göleti'yle ilgili çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Musaözü’nün toplam alanı 60 hektar civarındaydı. Yılsonu itibariyle sınır genişletme talebimiz uygun bulundu. 129 hektara çıktı. Ziyaretçi sayımız iki katına çıktı. Önümüzdeki günlerde bungalov evleri, çadır alanları oluşturacağız" dedi.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

halil

11 Ocak 2018 20:25
Yeni baraj projesini engelleyenler şimdi ne düşünüyor acaba?

hasan

12 Ocak 2018 08:55
DSİ bölge müdürü büyükşehir belediyesinin müdürü değil Devletimizin müdürü. İnşallah AKP'li meclis üyeleri bu açıklamaları dikkate alıp engellenen baraj inşaatının bitmesini engellemezler. Burda basına çok iş düşüyor. Halk bilinçlendirilmesi gerekiyor.

Su tasarrufu yapılmalıdır

12 Ocak 2018 07:07
Şimdiden su tasarrufu çalışmaları başlamalıdır .

bakaramı makaramı

13 Ocak 2018 20:23
allah kendini kandırmaya çalışanları,yolundan çıkanları iyi biliyor nasiplerini kesiyor kardeşim. biran önce kurtulalım bu bakara makaralardan.

Ziya

18 Ocak 2018 12:34
Müze ve park gezmeleri ile malum belediyeci başının ''baraj yapacaktık engellendik, tramvay hattı getirecektik (Ankara yoluna) engellendik!'' palavralarını yutacak kadar daha aklımızı yemedik. Malum çevre yolu üzerine bir cep yapmaktan imtina etmen zaten zihniyetini ortaya koyuyor. Boş yere katakulli okuma 2019 da chp Eskişehir de olmayacak. 20 yıldan beri bu şehrin yollarına bir yol ilave etmedin aksine yapılan yolları işgal ettin. Eskişehir yine en önemli hizmetleri devlet vasıtasıyla almıştır.

sedat

12 Ocak 2018 09:10
hâlâ engellendik sözüne inananlar var ya pes doğrusu. biraz mantıklı düşünün lütfen engellendik kelimesi artık hikaye daha doğrusu hikaye bile roman oldu artık
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
Kristal İş Şube Başkanı Erdal Akyazı, sahte enflasyon rakamlarına karşı gerçek enflasyonu göstermek istediğini belirterek alışverişe çıktı. Alışverişi 102 lira tutan Akyazı “Aldığım ürünler 2 kişiye 2 gün zor yeter” dedi.
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri İsmail Gerim, öncelikli amaçlarının Eskişehir'i animasyon merkezi yapmak olduğunu belirtti.
PERSONELE YANGIN EĞİTİMİ
PERSONELE YANGIN EĞİTİMİ
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, okullar başta olmak üzere resmi ve özel kuruluşlardaki yangın eğitimlerine devam ediyor.
ŞANS ODUNPAZARI'NA GÜLDÜ
ŞANS ODUNPAZARI'NA GÜLDÜ
On Numara oyununun bu haftaki çekilişinde Odunpazarı'ndab bir kişiye ikramiye çıktı. Şahıs 85 bin 659 lira 25'er kuruş ikramiyenin sahibi oldu.
DAYANIŞMA VURGUSU
DAYANIŞMA VURGUSU
Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, enflasyonla mücadelede de oda ve borsaların dayanışma içinde hareket edeceğinin altını çizdi.
HALK MARKET 3 YAŞINDA
HALK MARKET 3 YAŞINDA
Odunpazarı Belediyesi'nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak kolisi göndermek yerine, ihtiyaç duydukları ürünleri kendilerinin seçmesini sağladığı sosyal yardım modeli olan Halk Market, 3 yılı geride bıraktı.
GASP ZANLISI YAKALANDI
GASP ZANLISI YAKALANDI
Eskişehir'de silahlı gasp ve hırsızlık suçundan aranan şüpheli, tren garında uygulama yapan polis ekipleri tarafından yakalandı.
PROJELERE HAYRAN KALDILAR
PROJELERE HAYRAN KALDILAR
Tekirdağ’dan Eskişehir’i gezmek için gelen Cumhuriyet Kadınları Derneği üyeleri ve CHP Kadın Kolları üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
ÇAKACAK'TAN FIRSATÇILIK UYARISI
ÇAKACAK'TAN FIRSATÇILIK UYARISI
 Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, esnaf, firma ve her türlü işletmeyi, sunulan mal ve hizmetlerin haklı bir neden olmaksızın fiyatlarının yükseltilmemesi, stokçuluk yapılmaması, üretim yeri Türkiye olan mallar için Ticaret Bakanlığınca tespit ve ilan edilen şekil, logo veya işaret şartlarına uyulması hususlarına riayet edilmesi konusunda uyardı.