BARAJLAR 'SOS' VERİYOR

Son Güncelleme : 12 Ocak 2018 12:01
BARAJLAR 'SOS' VERİYOR

2018 yılının ilk İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Özdemir Çakacak, başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının gündemine DSİ Bölge Müdürünün barajlarla ilgili açıkladığı rakamlar damga vurdu.

Kuraklık kapıda

Valilik binasında gerçekleştirilen toplantıda Devlet Su İşleri 3. Bölge Müdürü Murat Gül, barajların doluluk oranlarını açıkladı. 2017 yılında barajlarda yeterli seviyede su bulunurken, bu yıl Eskişehir adeta kuraklıkla karşı karşıya. Yeterli yağışın olmaması nedeniyle barajlardaki doluluk oranları düşmesi ve rakamların azalması dikkat çekti.

Musaözü'ne bungalov evler yapılacak

Diğer yandan Orman ve Su İşleri 5. Bölge Müdürü Mahmut Temel, Musaözü Göleti'yle ilgili çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Musaözü’nün toplam alanı 60 hektar civarındaydı. Yılsonu itibariyle sınır genişletme talebimiz uygun bulundu. 129 hektara çıktı. Ziyaretçi sayımız iki katına çıktı. Önümüzdeki günlerde bungalov evleri, çadır alanları oluşturacağız" dedi.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

halil

11 Ocak 2018 20:25
Yeni baraj projesini engelleyenler şimdi ne düşünüyor acaba?

hasan

12 Ocak 2018 08:55
DSİ bölge müdürü büyükşehir belediyesinin müdürü değil Devletimizin müdürü. İnşallah AKP'li meclis üyeleri bu açıklamaları dikkate alıp engellenen baraj inşaatının bitmesini engellemezler. Burda basına çok iş düşüyor. Halk bilinçlendirilmesi gerekiyor.

Su tasarrufu yapılmalıdır

12 Ocak 2018 07:07
Şimdiden su tasarrufu çalışmaları başlamalıdır .

bakaramı makaramı

13 Ocak 2018 20:23
allah kendini kandırmaya çalışanları,yolundan çıkanları iyi biliyor nasiplerini kesiyor kardeşim. biran önce kurtulalım bu bakara makaralardan.

Ziya

18 Ocak 2018 12:34
Müze ve park gezmeleri ile malum belediyeci başının ''baraj yapacaktık engellendik, tramvay hattı getirecektik (Ankara yoluna) engellendik!'' palavralarını yutacak kadar daha aklımızı yemedik. Malum çevre yolu üzerine bir cep yapmaktan imtina etmen zaten zihniyetini ortaya koyuyor. Boş yere katakulli okuma 2019 da chp Eskişehir de olmayacak. 20 yıldan beri bu şehrin yollarına bir yol ilave etmedin aksine yapılan yolları işgal ettin. Eskişehir yine en önemli hizmetleri devlet vasıtasıyla almıştır.

sedat

12 Ocak 2018 09:10
hâlâ engellendik sözüne inananlar var ya pes doğrusu. biraz mantıklı düşünün lütfen engellendik kelimesi artık hikaye daha doğrusu hikaye bile roman oldu artık
SAĞLIKLI ADIMLAR  PROJESİ ESKİŞEHİR'DE
SAĞLIKLI ADIMLAR PROJESİ ESKİŞEHİR'DE
Nesttle'nin, Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü 'Sağlıklı Adımlar' projesi Eskişehir' de devam ediyor. Proje kapsamında 3.sınıf öğrencilerin sağlıklı beslenmeleri ve fiziksel aktivite konusunda bilinçlendirilmeleri amaçlanıyor.
ALPU OVASI'NA ACELE KAMULAŞTIRMA
ALPU OVASI'NA ACELE KAMULAŞTIRMA
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, bugün Resmi Gazete’de yayınlanan karar ile Eskişehir’de yapılması planlanan kömürlü termik santral için ‘Acele Kamulaştırma Kararı’ alındığını belirterek, alınan karara tepki gösterdi.
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı Kent Konseyi Hayvan Hakları çalışma grubu, Es Çocuk Evi, Odunpazarı Kent Konseyi 75. Yıl Mahalle Meclisi ve mahallede yaşayan hayvan dostları tarafından besleme etkinliği düzenlendi.
1 MAYIS'TA BU YOLLARA DİKKAT!
1 MAYIS'TA BU YOLLARA DİKKAT!
 Eskişehir Emniyet Müdürlüğü, 1 Mayıs kutlamaları nedeniyle güvenlik tedbirleri kapsamında kapatılacak cadde ve sokakların açıkladı. 
ÖLÜMDEN DÖNDÜLER
ÖLÜMDEN DÖNDÜLER
Motosiklet ile otomobilin karıştığı kazada 2 kişi yaralandı. 
TARİHİ MAKİNE HALA ÇALIŞIYOR
TARİHİ MAKİNE HALA ÇALIŞIYOR
Türkiye'ye ilk gelen matbaa basım makinelerinden bir tanesi çalışır durumda halen Sivrihisar'da bulunuyor. 
ESKİŞEHİR'DE BÜYÜK FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE BÜYÜK FETÖ OPERASYONU
FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik Eskişehir merkezli 8 kentte düzenlenen operasyonda 19 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. 
SİNAN ÖZKAR İSTİFA ETTİ
SİNAN ÖZKAR İSTİFA ETTİ
CHP İl Başkanı Sinan Özkar, milletvekilliği aday adaylığı için İl başkanlığı görevinden istifa etti.
DÜNDAR ÜNLÜ ADAY ADAYI OLACAK
DÜNDAR ÜNLÜ ADAY ADAYI OLACAK
AK Parti Eskişehir İl Başkanı M. Dündar Ünlü, milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa edecek.