BARAJLAR 'SOS' VERİYOR

Son Güncelleme : 12 Ocak 2018 12:01
BARAJLAR 'SOS' VERİYOR

2018 yılının ilk İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Özdemir Çakacak, başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının gündemine DSİ Bölge Müdürünün barajlarla ilgili açıkladığı rakamlar damga vurdu.

Kuraklık kapıda

Valilik binasında gerçekleştirilen toplantıda Devlet Su İşleri 3. Bölge Müdürü Murat Gül, barajların doluluk oranlarını açıkladı. 2017 yılında barajlarda yeterli seviyede su bulunurken, bu yıl Eskişehir adeta kuraklıkla karşı karşıya. Yeterli yağışın olmaması nedeniyle barajlardaki doluluk oranları düşmesi ve rakamların azalması dikkat çekti.

Musaözü'ne bungalov evler yapılacak

Diğer yandan Orman ve Su İşleri 5. Bölge Müdürü Mahmut Temel, Musaözü Göleti'yle ilgili çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Musaözü’nün toplam alanı 60 hektar civarındaydı. Yılsonu itibariyle sınır genişletme talebimiz uygun bulundu. 129 hektara çıktı. Ziyaretçi sayımız iki katına çıktı. Önümüzdeki günlerde bungalov evleri, çadır alanları oluşturacağız" dedi.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

halil

11 Ocak 2018 20:25
Yeni baraj projesini engelleyenler şimdi ne düşünüyor acaba?

hasan

12 Ocak 2018 08:55
DSİ bölge müdürü büyükşehir belediyesinin müdürü değil Devletimizin müdürü. İnşallah AKP'li meclis üyeleri bu açıklamaları dikkate alıp engellenen baraj inşaatının bitmesini engellemezler. Burda basına çok iş düşüyor. Halk bilinçlendirilmesi gerekiyor.

Su tasarrufu yapılmalıdır

12 Ocak 2018 07:07
Şimdiden su tasarrufu çalışmaları başlamalıdır .

bakaramı makaramı

13 Ocak 2018 20:23
allah kendini kandırmaya çalışanları,yolundan çıkanları iyi biliyor nasiplerini kesiyor kardeşim. biran önce kurtulalım bu bakara makaralardan.

Ziya

18 Ocak 2018 12:34
Müze ve park gezmeleri ile malum belediyeci başının ''baraj yapacaktık engellendik, tramvay hattı getirecektik (Ankara yoluna) engellendik!'' palavralarını yutacak kadar daha aklımızı yemedik. Malum çevre yolu üzerine bir cep yapmaktan imtina etmen zaten zihniyetini ortaya koyuyor. Boş yere katakulli okuma 2019 da chp Eskişehir de olmayacak. 20 yıldan beri bu şehrin yollarına bir yol ilave etmedin aksine yapılan yolları işgal ettin. Eskişehir yine en önemli hizmetleri devlet vasıtasıyla almıştır.

sedat

12 Ocak 2018 09:10
hâlâ engellendik sözüne inananlar var ya pes doğrusu. biraz mantıklı düşünün lütfen engellendik kelimesi artık hikaye daha doğrusu hikaye bile roman oldu artık
YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI
YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI
Eskişehir’de zorlu kış şartlarında yaşam mücadelesi veren hayvanlar için Kırka mahallesindeki belirli bölgelere yem bırakıldı. 
ESKİŞEHİR EN GÜVENLİ ŞEHİR OLDU
ESKİŞEHİR EN GÜVENLİ ŞEHİR OLDU
Dünya üzerinde hangi ülkelerin ne kadar güvenli olduğu belli olurken, Türkiye 59,62’lik güven endeksiyle 49’uncu sırada yer aldı. Eskişehir ise yine Türkiye'nin en güvenli şehri olarak belirlendi.
PORSUK ÇAYI'NDA HAREKETLİ DAKİKALAR
PORSUK ÇAYI'NDA HAREKETLİ DAKİKALAR
Eskişehir'de, Porsuk Çayı'na düştüğü iddia edilen şahıs için polis ve itfaiye ekipleri adeta seferber oldu. Eskişehir İtfaiyesi dalgıç ekipleri soğuk havaya rağmen uzun süre suya düştüğü ihbarı yapılan şahsı bulmak için arama kurtarma çalışmaları yaptı. 
TRAFİKTE ŞOK GÖRÜNTÜ
TRAFİKTE ŞOK GÖRÜNTÜ
Hatboyu Caddesinde dün akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.
AKIL ALMAZ SAVUNMA
AKIL ALMAZ SAVUNMA
Eskişehir'de, SIM kartın çalışmaması nedeniyle çıkan kavgada bir kişiyi bıçakla öldürdükleri iddia edilen sanıkların davasında yapılan savunma adeta ‘pes’ dedirtti.
PARLAYAN YILDIZIMIZSINIZ
PARLAYAN YILDIZIMIZSINIZ
Birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir’e gelen CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, İl Başkanı Abdülkadir Adar ve parti yöneticileri ile birlikte Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
ESKİŞEHİR HUZUR KENTİ
ESKİŞEHİR HUZUR KENTİ
Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir'in huzur kenti olduğunu söyledi.
DOĞAN: ORTAK ADAYIM
DOĞAN: ORTAK ADAYIM
AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, MHP’nin Odunpazarı’ndaki temsilcileri ile bir araya geldi. Doğan “Cumhur İttifakı’nın ortak adayıyım” dedi.
HAYVANCILIĞI VE TARIMI YOK ETTİLER
HAYVANCILIĞI VE TARIMI YOK ETTİLER
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu’nu ziyaret etti.