BARAJLAR 'SOS' VERİYOR

Son Güncelleme : 12 Ocak 2018 12:01
BARAJLAR 'SOS' VERİYOR

2018 yılının ilk İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Özdemir Çakacak, başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının gündemine DSİ Bölge Müdürünün barajlarla ilgili açıkladığı rakamlar damga vurdu.

Kuraklık kapıda

Valilik binasında gerçekleştirilen toplantıda Devlet Su İşleri 3. Bölge Müdürü Murat Gül, barajların doluluk oranlarını açıkladı. 2017 yılında barajlarda yeterli seviyede su bulunurken, bu yıl Eskişehir adeta kuraklıkla karşı karşıya. Yeterli yağışın olmaması nedeniyle barajlardaki doluluk oranları düşmesi ve rakamların azalması dikkat çekti.

Musaözü'ne bungalov evler yapılacak

Diğer yandan Orman ve Su İşleri 5. Bölge Müdürü Mahmut Temel, Musaözü Göleti'yle ilgili çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Musaözü’nün toplam alanı 60 hektar civarındaydı. Yılsonu itibariyle sınır genişletme talebimiz uygun bulundu. 129 hektara çıktı. Ziyaretçi sayımız iki katına çıktı. Önümüzdeki günlerde bungalov evleri, çadır alanları oluşturacağız" dedi.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

halil

11 Ocak 2018 20:25
Yeni baraj projesini engelleyenler şimdi ne düşünüyor acaba?

hasan

12 Ocak 2018 08:55
DSİ bölge müdürü büyükşehir belediyesinin müdürü değil Devletimizin müdürü. İnşallah AKP'li meclis üyeleri bu açıklamaları dikkate alıp engellenen baraj inşaatının bitmesini engellemezler. Burda basına çok iş düşüyor. Halk bilinçlendirilmesi gerekiyor.

Su tasarrufu yapılmalıdır

12 Ocak 2018 07:07
Şimdiden su tasarrufu çalışmaları başlamalıdır .

bakaramı makaramı

13 Ocak 2018 20:23
allah kendini kandırmaya çalışanları,yolundan çıkanları iyi biliyor nasiplerini kesiyor kardeşim. biran önce kurtulalım bu bakara makaralardan.

Ziya

18 Ocak 2018 12:34
Müze ve park gezmeleri ile malum belediyeci başının ''baraj yapacaktık engellendik, tramvay hattı getirecektik (Ankara yoluna) engellendik!'' palavralarını yutacak kadar daha aklımızı yemedik. Malum çevre yolu üzerine bir cep yapmaktan imtina etmen zaten zihniyetini ortaya koyuyor. Boş yere katakulli okuma 2019 da chp Eskişehir de olmayacak. 20 yıldan beri bu şehrin yollarına bir yol ilave etmedin aksine yapılan yolları işgal ettin. Eskişehir yine en önemli hizmetleri devlet vasıtasıyla almıştır.

sedat

12 Ocak 2018 09:10
hâlâ engellendik sözüne inananlar var ya pes doğrusu. biraz mantıklı düşünün lütfen engellendik kelimesi artık hikaye daha doğrusu hikaye bile roman oldu artık
KÜÇÜK HAFIZLARDAN  MEHMETÇİĞE DESTEK
KÜÇÜK HAFIZLARDAN MEHMETÇİĞE DESTEK
Odunpazarı Müftülüğüne bağlı Çankaya Yatılı Hafızlık Eğitim Merkezi öğrencileri, "Bir Fetih Suresi de Sen Oku Projesi" kapsamında, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik için Fetih Suresi okudu ve dua etti.
 KAYITLAR DEVAM EDİYOR
KAYITLAR DEVAM EDİYOR
Büyükşehir Belediyesi’nin engelli vatandaşlar için hayata geçirdiği projelerden bir olan Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi kayıtları devam ediyor.
ÖZEL HAREKAT OPERASYON YAPTI
ÖZEL HAREKAT OPERASYON YAPTI
Yeşiltepe Mahallesi Pınarcı Sokak'ta kendisine bıçak ile zarar veren genç için Özel Harekat ekibi operasyon düzenlendi.
TÜRKİYE BÜYÜK DEĞİŞİM YAŞIYOR
TÜRKİYE BÜYÜK DEĞİŞİM YAŞIYOR
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, partisinin Alpu İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı.
YANGINDA CAN VERDİ
YANGINDA CAN VERDİ
Eskişehir'de iki katlı bir evde gece geç saatlerde çıkan yangında 1 kişi yaşamını yitirdi.
MESLEĞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ
MESLEĞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ
İstanbul'da merkezi olan ve Türkiye genelinde Konya, Samsun, Zonguldak'ta temsilcilikleri bulunan Tüm Makam Şoförleri Derneği, Eskişehir'deki Anadolu makam şoförleri derneğiyle birleşti.
AYAĞI KAYDI PORSUK'A DÜŞTÜ
AYAĞI KAYDI PORSUK'A DÜŞTÜ
Eskişehir'de ayağı kayarak Porsuk Çayı'na düşen bir genç, çevredeki vatandaşların yardımı ile sudan çıkartılarak hastaneye kaldırıldı.
ÇİFTÇİYİ ŞOK EDEN CEZA
ÇİFTÇİYİ ŞOK EDEN CEZA
Günyüzü ilçesinde yaşayan bir vatandaş, yüzlerce kilometre uzaklıktaki Akçaabat ilçesinde traktörü ile kırmızı ışıkta geçtiği gerekçesi ile kesilen trafik cezasının şaşkınlığını yaşıyor.
14 YERİNDEN BIÇAKLANDI
14 YERİNDEN BIÇAKLANDI
 Eskişehir'de vücudunun farklı bölgelerine 14 bıçak darbesi alan genç adam ağır yaralandı.