BANKALARA DESTEK ÇAĞRISI

15 Ekim 2018 16:15
BANKALARA DESTEK ÇAĞRISI

ETO Başkanı Metin Güler, enflasyonla mücadelede üyelerinin üzerine düşen görevi yerine getireceğini belirtti. Güler, bu zor dönemde bankaların da tüccar ve sanayicinin daha çok yanında olması gerektiğini vurguladı.

Enflasyon çift haneli

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Enflasyonla Mücadele Programı hakkında açıklamada bulundu. Türkiye’nin son dönemde enflasyon ile mücadele ettiğini belirten ETO Başkanı Güler, döviz kurlarında yaşanan dalgalanmanın etkisi ile enflasyon oranının çift hanelere ulaştığını, artan maliyetler ve faizlerin firmaları olumsuz etkilediğini kaydetti.

İpotek talebi

Enflasyonla mücadelede Eskişehirli tüccar ve sanayicinin üzerine düşen görevi yerine getirmekten çekinmeyeceğinin altını çizen Güler, “Ancak bu zor dönemde bankalarımızın da tüccar ve sanayicimizi desteklemesini bekliyoruz. Zira biz Eskişehir Ticaret Odası olarak tüm kaynaklarımızı seferber etmemize rağmen özel ve kamu bankalarının kredi isteyen üyelerimizden kefalet ve ipotek talebinde bulunduklarını üzülerek duyuyoruz” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

eses

15 Ekim 2018 22:44
Hep zenginlere destek fakir yuksek faizden ev alamiyor onlari dusunen yok

Esnaf

18 Ekim 2018 20:43
Hiç bir faydasını görmediğim kuruluş üstüne cebimden para çıkıyor esnaf ına kalem ajanda dan başka ne sağlamış makamı boşuna meşgul ediyorsunuz tabi size basamak burası sayın karacan ın yaptığı gibi