BALIKÇILAR YERLERİNDEN DERTLİ

15 Nisan 2018 17:51
BALIKÇILAR YERLERİNDEN DERTLİ

Eskişehir'deki balıkçılar, bilinçsiz avlanma, balık azlığı gibi sıkıntıların yanında bir de yer sıkıntısı çekiyor. Balıkçı Necip Duran, yerlerinin temizliğe uygun olmadığını belirterek "Yerimiz iyi olsa daha çok satış yapabiliriz" dedi.

Umutlar sonraki sezona


Balıkçılar, balıkların, yeni sezona daha sağlıklı ulaşmasını sağlamak amacıyla başlayan av yasağını değerlendirdi. Geride bıraktıkları avlanma döneminde taze balığın az olduğu söyleyen balıkçı Fethi Salep, “Ayın 15’inde av yasağı geliyor ve ondan sonra da kültür balıklarını satmaya başlayacağız. Bu sezon balık fazla çıkmadı. İşlerimiz zayıf geçti. Umduğumuz gibi olmadı ama seneye umutluyuz" dedi.

Vatandaşlar rahatsız


Necip Duran ise, “Bilinçsiz avlanma yüzünden bazı balıklar daha az çıktı. Bu yüzden de vatandaş balığı zor aldı" dedi. Balıkçıların yer problemi olduğunu belirten Duran "Yerimiz temizlik açısından uygun değil. Çarşının ortasındayız. Biraz havalar ısınınca koku oluyor vatandaşlar da bu kokudan rahatsız oluyor. Aslında uygun bir yerimiz olsa daha iyi satış yapabiliriz" diye konuştu.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

mustafa

16 Nisan 2018 08:50
Eskiden negüzel balıkçılar çarşısı diye bir yer vardı? Şİmdi kaldırımdan geçilmiyor. Kokusu pisliği ayrı. Aracınla akşam 2 dk durup balık alayım desen duracak yer yok. Balıkçılar için kendilerine özel bir çarşı yapılması lazım. Yaz kış insanlar gidip rahat alışveriş yapabilsinler.

Nasrettin Hoca

16 Nisan 2018 09:41
Bütün balıkçılar ayrı bir balıkçılar hal'inde toplanmalı. Şehrin merkezinde olacak iş değil.

doğrucu davut

15 Nisan 2018 19:02
kışın bile adamın geçerken burnunun direği sızlıyor kokudan her geçtiğimde o koku burnuma giriyor sanki 4-5 saat gitmeyip üstüme siniyor, belediye bu işe çözüm bulmalı ya eski çukur çarşıya göndersin yada su boyunda eski binaları yıkıp yer yapsın eski otogara doğru

Hakan

15 Nisan 2018 23:38
Çukur çarşı daha iyiydi.

kaya

16 Nisan 2018 09:20
biz vatandaş olarak o bölgeye balıkçı açılmasın diye 10 sene önce yalvar yakar uyardık. ama kimse bizi dinlemedi. bu balıkçılar hep böyle, hem bilinçsiz avlarlar hem de bilinsiz satış yaparlar. sanki suçları yokmuş gibi bir de haber olurlar...

Günay Kalkavan

16 Nisan 2018 18:42
Kültür merkezinin karşısında balık pazarı olur mu? Koku bir yandan gürültü bir yandan. Kurtuluş pazarında var giden yok. Şu işe bi standart getirilmeli.

HASAN

16 Nisan 2018 14:55
YERLE SATISIN NE ALAKASI VAR BALIK PAHALI BALIIIKKK

Recep

16 Nisan 2018 14:13
Çukur çarşı eskisehirin sembolüdür Malatyada çukur çarşıyı sordu bana Vatandaş.
BASKIN SEÇİM
BASKIN SEÇİM
Emek Partisi (EMEP) İl Sekreteri Yahya Kaya seçimlerin erkene alınması ile ilgili basın açıklaması yaptı.
23 NİSAN KONSERİ
23 NİSAN KONSERİ
Tepebaşı Belediyesi Türk Sanat Müziği Çocuk ve Gençlik Korosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri ile bayram coşkusunu marş ve şarkılarla yaşattı.
GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER
GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER
Hilal Otomativ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocuklar için etkinlik düzenledi. Gönüllerince eğlenen çocuklara Hilal Otomativ personelleri ve çocukların aileleri de eşlik etti.
DENEYLERLE ÖĞRENDİLER
DENEYLERLE ÖĞRENDİLER
Eğitim Sen Şubesinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle sendika binasında çocuklar için düzenlediği atölyelerde, minikler deneyler öğrendi.
SENFONİ BÜYÜLEDİ
SENFONİ BÜYÜLEDİ
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki konuğu genç piyano sanatçısı Gökhan Aybulus oldu. Eskişehirli Gürer Aykal’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde ünlü piyanist ayakta alkışlandı.
SOKAK ORTASINDA BIÇAKLI KAVGA
SOKAK ORTASINDA BIÇAKLI KAVGA
Vişnelik Mahallesi Yenibahçeler Sokak'ta çıkan bıçaklı kavgada bir kişinin yaralandı.
MİNİKLERİN ATATÜRK SEVGİSİ
MİNİKLERİN ATATÜRK SEVGİSİ
Eskişehir Şeker İlkokulunda eğitim gören öğrenciler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti. Bayraklarla Ata'nın huzuruna giden öğrencilerin Atatürk sevgisi görmeye değerdi.
UYUŞTURUCUYA DİKKAT ÇEKTİLER
UYUŞTURUCUYA DİKKAT ÇEKTİLER
Ülkü Ocakları Eskişehir İl Başkanlığı uyuşturucu ve madde bağımlılığına dikkat çekmek için "Cehalet" adlı tiyatro oyunu seriledi.
KUTUPLAŞMANIN FAYDASI YOK
KUTUPLAŞMANIN FAYDASI YOK
Demokrat Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Şükrü Ketenci haftalık pazar toplantısında konuştu. Ketenci "16 Nisan referandumundan sonra Türkiye'de siyasi iklim değişerek iki kutupluluk oluştu. İki kutupluluğun Türkiye'ye faydası yok" dedi.