BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ

Son Güncelleme : 19 Kasım 2018 13:11
BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ

Eskişehir merkez ve ilçelerinde sıklıkla meydana gelen ve mağduriyet yaratan elektrik kesintilerine ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

Bakanlık elektrik kesintilerinden kaynaklı yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için yurttaşlara tazminat yolunu gösterdi. Bakanlıktan gelen yanıtta, “ Maddi zararlara ilişkin tazmin yükümlülükleri ‘Elektrik Dağıtım ve Perakinde Satışına İlişkin Hizmet Kalitesi Yönetmeliği’nin 26. Maddesinde düzenlenmiş olup, başvuru yapan tüm müşterilere yasal mevzuat çerçevesinde işlem yapılmaktadır. Maddeye göre 10 gün içerisinde zarara uğrayan kişi başvuru yaparsa inceleme ve değerlendirme neticesinde haklı bulunursa dağıtım şirketi tamir etme ya da ettirmeyle yükümlü. Dağıtım şirketi bunu 10 iş günü içerisinde yapmak zorunda. Hasar gören teçhizat tamir edilemezse dağıtım şirketi bunu maddi olarak tazmin etmek zorunda. Eğer vatandaşın talebi karşılanmazsa ilgili kurum kurula şikayet edilebilir” denildi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ibrahim bozca

20 Kasım 2018 06:16
Yani siz isveren olarak devlet olarak madur olan vatandasi madur eden bu kuruma yaptirim ve ceza kesemiyotmusunuz elektrik kesintilerinin nedeni yetrsiz santral bir uzman gonderip bu kadat aboneyi bu santral kaldirmaz deyip niyr bir ceza kesmiyorsunuzda vatandasa mahkemeyi gosteriyorsunuz

tatar

20 Kasım 2018 16:00
yeni bişey bulmuş gibi bunu koymayın kardeşim bu yönetmelik 5 yıldır yürürlkte