BAKAN'DAN YÜKSEK HIZLI TREN CEVABI

12 Kasım 2018 15:46
BAKAN'DAN YÜKSEK HIZLI TREN CEVABI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar Yüksek Hızlı Tren hattı projesinin hangi aşamada olduğunu ve projenin ne zaman hayata geçeceğine dair sorduğu soruya yanıt verdi.

Turhan, Afyonkarahisar, Antalya, Burdur, Eskişehir, Isparta ve Kütahya’yı da içine alan projenin fizibilite etüdünün tamamlandığını, diğer çalışmaların ise halen devam ettiğini belirtti. Bakanlık, "Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesinin fizibilite etüdü tamamlanmış, ÇED çalışmaları ile etüt-proje çalışmaları devam etmekte olup, kamulaştırma çalışmalarının da tamamlandıktan sonra yapım işine ait ihale süreçlerine başlanılacaktır” ifadelerine yer verdi.

Miletvekili Kasap, "Bakanlıktan gelen cevapta, Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar Yüksek Hızlı Tren projesinin ne zaman hayata geçeceğine dair bir bilgi yoktur. Sürecin hızlanması ve Batı Akdeniz’i yakından ilgilendiren Afyonkarahisar, Antalya, Burdur, Eskişehir, Isparta ve Kütahya’yı da içine alan bu projenin bir an önce hayata geçmesi için girişimlerde bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Reis

12 Kasım 2018 21:19
Bakanım hızlı tren eskişehir'den sincan'a kadar çok hızlı geliyor ama sincandan ankara' ya çok yavaş geliyor

Mitoman

12 Kasım 2018 18:08
Hani bir zamanlar elektrikli araba vardı beyler, yandaşlar, müteahitler, akrabalar bir araya gelip imzalar attılar gazetelerde elele resimleri yayınlandı sonra arabacık unutuldu gitti umarım bizim Kötahya trenide arabacık gibi olmaz.

ok

13 Kasım 2018 07:01
eyt26

Nuh

13 Kasım 2018 06:37
Aksaray unuttum 4 dönem sözverdiniz