Bakan Koca'dan, 65 yaş üstüne maske uyarısı

30 Mayıs 2020 18:10
Bakan Koca'dan, 65 yaş üstüne maske uyarısı

Sağlık Bakanı Koca, pazar günü sokağa çıkacak 65 yaş üstüne maske takmaları ve sosyal mesafeye uymaları konusunda uyarıda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yarın sokağa çıkacak 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunanları maske takmaları ve sosyal mesafeye uymaları konusunda uyardı. Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "65 yaş üstü büyüklerimiz için yarın büyük gün. 14.00-20.00 arası dışarıdalar. Evde kalmak, riskten korunmak için ne kadar önemliyse, dışarıda maske kullanmak ve sosyal mesafeyi korumak da o kadar önemli. Kırk yıllık dostlar arasında bile. Biraz daha sabredelim. Geçecek bugünler" ifadesini kullandı.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Hektor

31 Mayıs 2020 03:06
65 yaş ve üstünü çok hakir gördünüz, çok itelediniz, sorunlarını görmezden gelip mevcut sorunlarını hep ötelediniz ve hala " Günah keçisi" muamelesi yapıyorsunuz..Kendi adıma söylüyorum sizin tavsiyelerinizin benim gözümde hiç bir kıymeti yok.Yaşlılar kendilerini koruyamayacak, tedbir alamayacak kadar aciz ve salakmı?? Biz hayatımızın kıymetini bilmiyormuyuz ?Asıl sizin bize reva gördüğünüz ev hapsi cezası yaşamımızı tehlikeye atmaktadır.. Bu ev hapsi zulmünü biraz daha sürdürürseniz muradınıza erecek ve yaşlıların en az yarısını telef etmeyi başaracaksınız.Gazanız mübarek olsun(!)

Metin

30 Mayıs 2020 23:26
Kurallara uyma konusunda en duyarli en disiplinli kesim yaslilardir. Dogasi geregi insan yaslandikca saglik konusunda daha titizdir.

Halil Toksöz

31 Mayıs 2020 01:28
Bunları bırakın da ilaç ve aşı çalışması yapın. Tüm dünya faliyette, madem ki dünya lideriyiz, aşıyı biz bulalım.

Hamza

31 Mayıs 2020 18:03
Bulasicilik hala cok yuksek. Bu sebeple riskli gruplara sokak kisitlamasi getirmek zorunda kaliyorsunuz. Zorunlulugu kaldirmak ve bulasiciligi en aza indirmek elinizde. Virusu kimler yayiyor? Hic maske kullanmayanlar veya uygun sekilde kullanmayanlar. Sucluyu gozaltina alip engelleyin. 65 yas ustunun18 yas altinin guvenle sosyal hayata katilacagi ortami saglamak sizlerin asli gorevi. Riskli olanlari eve hapsetmek kolaycilik. Kolaycilik yapmayin.

Riza

01 Haziran 2020 15:27
Dogayi korumaya dikkat cekmek gibi cok masum bir bildiriyi gozaltina alan, tutuklayan gorevliler, milletin guvenligine saldiran maskesizlere goz yumuyor. Sikintiyi 65 yas yukari vatandas cekiyor.

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama