BAKAN ESKİŞEHİR'E UĞURLADI

19 Kasım 2019 09:52
BAKAN ESKİŞEHİR'E UĞURLADI

 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "İnsanlar engelli doğabilir, sonradan engelli olabilir. Hepimiz birer engelli adayıyız" dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "Engelsiz Ulaşım, Engelsiz Turizm, Engelsiz Yaşam" çerçevesinde gerçekleştirilen "Çocuklarımızı Dinleyelim Hayatlarını Değiştirelim Projesi"nin ikinci adımında, 20 özel gereksinimli kişiyi Yüksek Hızlı Tren ile Ankara'dan Eskişehir'e uğurladı. Ankara Yüksek Hızlı Tren Garında düzenlenen törene, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın yanı sıra Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun ve TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Kamuran Yazıcı katıldı.
Trene binmeden önce 20 gereksinimli kişiye tek tek bere, atkı ve şemsiye hediye eden Turhan, tren içerisinde açıklamalarda bulundu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak Türkiye'de yaptıkları ulaşım ve iletişim hizmetleri altyapısının, toplumun tüm kesimleri tarafından faydalanılacak şekilde tesis edilmesinin önemli olduğunu söyleyen Bakan Turhan, projenin engelli vatandaşların seyahat etme özgürlüğünü tatması açısından anlamlı olduğunu kaydetti.
Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile Ankara'dan Eskişehir'e gidecek engelli bireylere böyle bir imkan verildiği için mutlu olduklarını anımsatan Bakan Turhan, çocukların yüzlerindeki mutluluğu görmenin daha sevinç verici olduğunu ve bu programın bir başlangıç olduğunu belirtti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama