Bahçeli'den Metin Akpınar'a çağrı

Son Güncelleme : 26 Aralık 2018 10:12
Bahçeli'den Metin Akpınar'a çağrı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "“Sana zaten yazık olmuş Metin Akpınar. Konuşmaların içeriği hoş değil... Metin Akpınar'ın Halk TV'de 5 dakika konuşma yapmasını istiyorum" dedi.

METİN AKPINAR VE MÜJDAT GEZEN AÇIKLAMASI

O da bizi çok üzdü. Halk Tv’nin programlarını ben yakından takip ediyorum Sayın Uğur Dündar beyin programını yakinen takip ediyorum eleştiri yapma hakkımız var diyorlar bende bir eleştiri yapma hakkımız kullanayım. Fakat Halk TV’nin davet edilen konuşmacılar oradaki espriler aşağılayıcı tabirler halktan aldıkları destekler alkışlar bütün bunlara bakarsınız Halk Arenası o kadar sulandırmıştır. Kim halkı ne kadar güldürürse o kadar alkışlanır olmuştur. 

Alkışlarla kim nereye doğru sürükleniyor, alkışlar oy getirir mi bunu tartışmakta fayda var. Öte yandan oradaki konuşmalar çok hoş bir şey değildi.

28 Nisan 1945 İtalyan faşist lider Benito Mussolini sevgilisi ile birlikte ayaklarından asılmıştır. Bu resim korkunç bir resimdir. 

Sana zaten yazık olmuş Metin Akpınar... Şu tabloyu; Mussolini’nin ayaklarından asıldığı fotoğraf. 21’inci yüzyılda 2023 yılında 1945’i örnek göstererek eleştiri yapmak bu eleştiri değildir. Bu Metin Akpınar gibi bir sanatçının bu duruma düşmesi kötü bir örnek teşkil etmiştir. Hem demokrasiye hem de kendisine yazık etmiştir. Böyle bir örnek olmaz. 

'MİLLETİMDEN ÖZÜR DİLERİM DEMESİNİ İSTİYORUM'

Metin Akpınar beyin Halk TV’ye çıkıp beş dakikalık bir konuşma yapmasını istiyorum. Ben yanlış bir örnek verdim bu örnek yanlıştır. Bu benim gafletimdir, cehaletimdir demesi lazımdır. Milletimden özür diliyorum demesini istiyorum.   Bu örneklerle Türkiye’yi bir yere vardıramazsınız.

Bunu ortam yumuşasın diye söylüyorum. Metin Akpınar’ın Abuzer Kadayıf filmini seyretsinler. Orada Sosyoloji ile gerçekler arasındaki ilişkiyi orada görsünler.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

nurettin

26 Aralık 2018 11:14
Önce sen Bu milletten özür dile Gösterdiğin tutarsız ve anlaşılmaz sözlerin Ulkeyi bu hale getirdi Tek adam rejiminin önünü açtın.

gürcan

27 Aralık 2018 19:01
sayın genel başkanımız size katılıyoruz sonuna kadar yanındayız herşey vatan için bizler zaten bu metini mujdatı çoktan unuttuk bir sanatçı için en ağır ceza unutulmaktır bir zamanar filim çekmişlerdi