BACAK KEMİĞİNDEN ÇENE KEMİĞİ

Son Güncelleme : 19 Aralık 2018 11:12
BACAK KEMİĞİNDEN ÇENE KEMİĞİ

ESOGÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde bir hastaya 6 saat süren operasyon sonucu, bacak kemiğinden çene kemiği yapıldı.

Çene kemiğinde gelişen tümörün ağız içini kaplaması ve gıda almasını engellemesi nedeniyle Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne başvuran 74 yaşındaki K.S., ESOGÜ Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aydan A. Köse ve ekibinin gerçekleştirdiği 6 saatlik operasyon sonrasında sağlığına kavuştu. Hastaya bacak kemiğinden çene kemiği yapıldı.

Alt çene kemiğinde kemik kanseri gelişen hastaya, kanserli 8 cm’lik çene kemiği çıkarıldıktan sonra alt bacak kemik ve derisinden yeni çene kemiği ve etraf dokusu yapıldı. Böylece hastanın çene ve ağız fonksiyonlarının kanser öncesi haline dönmesi sağlandı. İleri mikro cerrahi tekniklerinin kullanıldığı bu operasyonda, bacak kemiğinin damarları çene bölgesindeki damarlar ile birleştirildi. Bu sayede bacak kemiğinin yeni bölgesine uyumu ve her iki kemiğin birbirine kaynamasının kolaylaşması amaçlandı.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İhsan Kaya

23 Aralık 2018 00:05
Sayın PROF. DR. AYDAN AYŞE KAYNAKDEMİR Seninle Gurur duyuyoruz.

Halil Toksöz

20 Aralık 2018 01:25
Başarılı cerrahlarımızı tebrik ediyoruz, sağolun varolun.

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama