AZMİN ZAFERİ

23 Mayıs 2019 15:50
AZMİN ZAFERİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Umut Evi'nde barınan ve zihinsel yetersizliği bulunan Yeter Akkuş, aldığı eğitimler, rehberlik ve destek hizmetleriyle çalışma hayatına kazandırıldı.

Eskişehir Avukat Lütfü Ergökmen Özel Eğitim Meslek Lisesinden 2013'te mezun olan Akkuş, aynı yıl Bakanlığa bağlı Yetişkin Zihinsel Engelli Kadınlar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünde kalmaya başladı.

Sınava girdi

Genç kızın, kuruluş bünyesindeki Çamlıca Umut Evi'nde barınırken kişisel gelişimi, sosyal yaşama adaptasyonu ve katılımı için kurum içi ve kurum dışı faaliyetlerden yararlanması sağlandı. Çalışma hayatına katılabilmesi için Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) hazırlandı.

Hayalindeki işe kavuştu

Yeter Akkuş'ta görülen gelişmeler sonucu, onu günlük yaşamda destekleyen halası Satı Kaplan ile iş birliğine gidilerek geçen yıl kurum bakımı sonlandırıldı. Daha sonra rehberlik ve destek hizmetleri almaya devam eden Akkuş, 15 Nisan'da Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında Yunus Emre Devlet Hastanesinde memur olarak çalışmaya başlayıp hayalindeki işe kavuştu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

bekir yıldırım

24 Mayıs 2019 12:03
Devlet işte böyle insanlara sahip çıkmalı, onları kollamalı , kimlerin bu kızcağızın hayata kazandırılmasında emeği olmuşsa hepsine helal olsun.

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama