AYRILMAZ İKİLİ LODOS VE SERES

08 Şubat 2015 02:15
AYRILMAZ İKİLİ LODOS VE SERES

Can Dostum/Cağlar Özyazıcı Köşemizin bu haftaki konukları Gizem Aksu ve köpekleri Seres ile Lodos. Gizem Aksu 24 yaşında Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümü öğrencisi. Bu sene son sınıfı ve mezun olmaya hazırlanıyor. Seres ve Lodos adında iki köpeği var. Birisi 6 diğeri ise 3 yaşında. Lodos, Seres'in yavrusu. Golden Retriever cinsi köpekler gerçekten de çok sevimli ve cana yakın. Gizem Aksu, asında köpeklerden korkuyormuş, ama zamanla bu korkusunu yenmiş, köpek sahiplenmeye karar vermiş. Şimdi bu iki köpekle arasında tam bir sevgi bağı var. Onların hikayesinin detaylarını Gizem Aksu anlatıyor;Seres ve Lodos'un hikayesi nedir?6 sene önce köpek sahiplenmeye karar verdim. Seres'i de bu düşünce sonucu aldık. Birbirimize çok alıştık. Ailemizden biri gibi oldu. İki sene sonra da doğum yaptı. Yavrularını sahiplendirik. İçlerinden biri de Lodos'tu. Kuyruğu doğuştan kısaydı. Kardeşim onu çok sevdi. Bu yüzden de Lodos'a kendimiz bakmak istedik. Bu sayede ikisiyle de hayatımız bu noktada birleşmiş oldu.Hayatınıza neler kattı:Hayatıma çok olumlu katkıları oluyor. Strese girdiğim zaman moralimin bozuk olduğu zamanlarda bana çok iyi geliyorlar. Sıkıntılarımdan kurtulmamı sağlıyorlar. Onları görmediğimde çok özlüyorum. Beni çok mutlu ediyorlar, sevildiğimiz hissediyorum, önemsendiğimi hissediyorum. Onların da bir hayatı olduğunu da düşündüğüm için dışarıdaki köpeklere de yardım etmek istiyorum. Elimden geldiği kadar da bunu yapıyorum. En başından sorumluluk sahibi oluyorsunuz.Seres ve Lodos nasıl köpekler:Seres çok duygusal bir köpek. Lodos ise gamsızdır, sürekli güler. Hiçbir şeye sinirlenmez. Biraz kıskançtır. İkisi de aslında çok oyuncu köpeklerdir. Üzgün olduğumuzu hissederler. Hemen yanımıza gelip yatarlar. Her sabah onlar uyandırır. Bizimle beraber yatıp, bizimle beraber kalkarlar. Lodos sürekli sevilmek ister. Biraz miskindir, yemeğini bile yatarak yer.Bir gününüz nasıl geçiyor.Sabah gözümü açtığım anda zaten yanımda oluyorlar. Gözünü açık gördüğü anda yalamaya başlarlar. Yataktan kaldırmaya çalışır. Dışarıya çıkmak için kapıyı tırmalar. Biz ikisine de pek tasma takmıyoruz. Salıyoruz, onlar kendileri gezip geliyorlar. Yaklaşık yarım saat kadar dışarıda dolaşıyorlar. Normal bir köpekten daha fazla dışarıda kalıyorlar, bu yüzden biraz daha şanslılar. Sürekli kontrolleri yapılıyor. İki köpeğe bakması biraz zor oluyor ama biz bu zorluğa katlanıyoruz. İkisinden de vazgeçemeyiz.Unutamadığınız bir anınız var mı?Seres çok kaçırdı. Lodos doğduktan sonra biz onu salmaya başladık. Yine bir gün gitti ve gelmedi. Batıkent'te kilometrelerce peşinden koştuğumu biliyorum. Belki geri gelirdi ama o an onu düşünemedim. Sonunda buldum. Bir inşaatın içine girmiş. Orada kendine arkadaş köpekler bulmuş. Onu orada bulduğum dünyalar benim oldu.Gizem Aksu'nun mesajı:Hayvanlara her zaman yardımcı olmalıyız, onlara işkence etmemeliyiz. Hayvanlara yardım etmek inanın insanı son derece mutlu ediyor. Ben kendi adıma çok mutlu oluyorum. Tüm insanlara da tavsiye ediyorum.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 6 kişi yaralandı. 
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
Geçen sene zihinsel engelli çocuğu ile birlikte savaştan kaçarak Irak’tan gelen Türkmen annenin yokluk içinde yaşadığını tespit eden Eskişehir Havacılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, ailenin evine yaklaşık 15 bin liralık eşya bağışladı.
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.