AÜ'YE KALİTE ÖDÜLÜ

25 Ekim 2017 11:32
AÜ'YE KALİTE ÖDÜLÜ

Anadolu Üniversitesi AR-GE ve İnovasyon Koordinasyon Merkezi Teknoloji Transfer Ofisi’ne (ARİNKOM TTO) Bureau Veritas Belgelendirme Firması tarafından ISO 9001-2015 Kalite Belgesi verildi.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan’ın makamında gerçekleşen belge takdim törenine, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş Koparal, Bureau Veritas Firmasından Belge Yöneticisi İbrahim Togay, Güney Marmara Bölge Yöneticisi Hüseyin Orçunlu, Ayten Mutlu, Yeşim Babacan ile ARİNKOM TTO yöneticileri ve danışmanları katıldı. Türkiye’de ISO 9001-2015 Kalite Belgesi’ni alan ilk teknoloji transfer ofisi olan, ARİNKOM TTO, Kalite Belgesi ile projelerini uygulamaya geçirdiği süreçlerde, çalışmalarının kalite yaklaşımıyla daha sistematik bir şekilde yürütülmesi sağlayacak. ISO 9001-2015 Kalite Belgesi ise risk yönetimini içermesi ve bu bağlamda oluşabilecek risklere karşı sürdürülebilirlik adına yapılacak ve alınacak önlemlerin neler olduğunu içeren bir belge niteliğini taşıyor.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

selvican

25 Ekim 2017 23:04
Haberi yazan arkadaşın dikkat etmesi lazım. Anadolu Üniversitesine verilen kalite ödülü falan değil. Parayı veren herkesin alabileceği alalade bir kalite belgesi. Bu belgeyi 1 ay içinde almaya hak kazanan OSB'de 30 firma sayarım. Burada yer alan emekli hocanın Arinkom'dan yüklüce aylık maaş aldığı söyleniyor. Alacaklarsa da bu parayı hak etmek için kalite belgesi değil ödülü alsın.
ESKİŞEHİR'DE İLGİNÇ EYLEM
ESKİŞEHİR'DE İLGİNÇ EYLEM
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Eskişehir Şubesi, sağlık çalışanlarının döner sermaye problemini ve taleplerini konu alan bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında döner sermaye için temsili cenaze töreni düzenlendi. Eskişehir Sağlık-Sen İl Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, açıklamayı temsili imam olarak okudu. 
FIRSATÇILIK YAPILIYOR
FIRSATÇILIK YAPILIYOR
 Fırsatçıların un fiyatlarına yaptığı fahiş fiyat artışları fırıncıları isyan ettirdi. Temmuz ayında 75 lira olan bir çuval unun 110 liraya fırladığını anlatan fırıncılar, bu durumun fırsatçılardan kaynaklandığını, hükümetle, euro veya dolar ile hiçbir ilgisi olmadığını anlattı. 
ZEHİR TACİRLERİ ADLİYE'DE
ZEHİR TACİRLERİ ADLİYE'DE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafında uyuşturucuyla mücadele kapsamında yakalanan 3 şahıs adliyeye sevk edildi. 
KAZIM KURT'TAN TOKİ'YE TEPKİ
KAZIM KURT'TAN TOKİ'YE TEPKİ
Karapınar Mahallesi'nde vatandaşlarla biraraya gelen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, mahallenin sorunlarını dinledi. Başkan Kurt, “Burada nsanlara gösterdikleri projeleri yapmadılar” diyerek TOKİ'yi eleştirdi.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında aranan 2 şüpheli Eskişehir'de yakalandı.
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
Eskişehir'de tartıştıkları kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişiden 2'si tutuklandı.
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
Eskişehir'de, daha önceden aralarında husumet bulunan şahsı 5 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa 18 yıl hapis cezası verildi. 
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
 Eskişehir'de kadın sürücüler arasında çıkan yol verme kavgası karakolda bitti.