Atatürk'e hakaret eden kadın tutuklandı

Son Güncelleme : 22 Temmuz 2018 16:07
Atatürk'e hakaret eden kadın tutuklandı

Anıtkabir'de, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan Safiye İnci tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden ve büyük tepki çeken Safiye İ. hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret ettiği görüntüsü sosyal medyada yer alan kişiyle ilgili Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından soruşturma başlatıldığı bildirilmişti. 

Yapılan çalışma sonrasında Safiye İ. polis tarafından Ankara’da gözaltına alınmıştı. Konuyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

"Anıtkabir’de Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiğine dair video görüntüsü sosyal medyada yer alan şüpheli şahıs, yürütülen tahkikata müteakip Ankara Demetevler’de yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli şahıs, emniyet müdürlüğünde alınacak ifadesinin akabinde adliyeye sevk edilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Safiye İ. adliyedeki işlemlerinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Mahkeme Atatürk'e hakaret eden kadını tutukladı. Safiye İ., cezaevine gönderildi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

9. köy

22 Temmuz 2018 17:15
insanın tabiatına aykırı inanç yaşıyoruz. ne kadar zorlarsanız zorlayın asla düzgün bir yapı çıkmaz.üç öğün yemek beş öğün namaz bu dini farizayı yerine getirme sıkıntısı çeken beyinlerin % 90 ı suçluluk içinde yaşamak zorunda kalıyor, bundan kurtulmak için panik,yapmacık ve saldırgan duygular içinde "ali yazar veli bozar"

Adalet

22 Temmuz 2018 17:46
Üç gün sonra serbest bırakırlar malesef insanların üç gün sonra bu olayı unutulur gibi düşünüyorlar ve üç beş gün sonra serbest kalır nasıl cumhurbaşkanına hakaretten süresiz yatılıyorsa aynısını ulu önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İçinde aynı süreci isteriz çünkü o türkiye cumhuriyeti kurucusu gelmiş geçmiş ve bir daha gelmeyecek dünyanın en büyük lideridir NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...!!!