ATATÜRK ORTAK DEĞERİMİZ

20 Aralık 2017 15:24
ATATÜRK ORTAK DEĞERİMİZ

Odunpazarı Belediyesi Halk Merkezleri tarafından düzenlenen “10 Kasım Atatürk'ü Anma” kompozisyon yarışmasının ödül töreni yapıldı.


Atatürk’ü Anma Kompozisyon Yarışması'nın ödül töreni, Odunpazarı Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Ödül törenine Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un yanı sıra Belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri ve kompozisyon yarışmasına katılan vatandaşlar yer aldı. Halk Merkezleri tarafından düzenlenen “10 Kasım Atatürk'ü anma” kompozisyon yarışmasına 145 kişi katıldı. Yarışma Çocuklar ve Kadınlar olarak 2 kategoride yapıldı. Yapılan yarışma sonucunda çocuklar grubunda Selami Vardar Halk Merkezi’nden Kerem Altıntaş, kadınlar grubunda ise Kırmızıtoprak Halk Merkezi’nden Zübeyde Diril yazdıkları kompozisyonlarla birinci oldu.
Başkan Kurt, düzenlenen ödül töreninde kompozisyon yarışmasına katılanlara teşekkür etti. Ödül töreninde konuşan Başkan Kurt, “Burada önemli olan herkesin Atatürk ile ilgili düşünce ve duygularını kağıda dökmesini sağlamak. Hem ona olan saygımızı dile getireceğiz hem de eğitim anlamında kendimize katkı sunacağız. Bu, Halk Merkezlerinin önemli fonksiyonlarından birisi. Biz; Atatürkçüyüz, devrimciyiz, demokratız ve bunu da halkla birlikte yapıyoruz. Halk olmadan bunların hiçbiri bir işe yaramaz. Sırça köşklerde oturup, halk halk demenin doğru olmadığını biliyorum. Bunun için de sizlerle kaynaşmak istiyoruz. Sizlerle birlikte düşünmek istiyoruz. Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olarak bizim en ortak değerimiz. Ona sahip çıktığınız için ben teşekkür ediyorum” dedi.
Birinci olan katılımcılar ise yazdıkları kompozisyonları okudu. Daha sonra da Başkan Kurt, ödül törenin sonunda tüm katılımcılara madalya verdi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Eses

21 Aralık 2017 14:34
ali, o beğenmediğin insanla Kadir Mısıroğlu gibi Atatürk düşmanı tescilli deliyi adam yerine koyup devlet erkanının arasında davetlerde ağırlamıyor. Yalansa yalan de.

ali

20 Aralık 2017 16:32
dogru ortak degeriniz ataturk oldugunde paradan resmini kaldıran da sizden ataturkun kurdugu iş bankasını cogunlugunu alanda sizden bırak şu ataturku sade senin ve sizlerin degil herkesin bu zamana kadar yok ataturk yok cumhuriyet deyip milleti uyuttugunuz yeter sizi agzınıza hic yakışmıyor