ATATÜRK LİSESİ NİTELİKSİZ DEĞİLDİR

24 Nisan 2018 16:56
ATATÜRK LİSESİ NİTELİKSİZ DEĞİLDİR

Liselere yerleştirmede yeni sistem ile Atatürk Lisesi'nin 'niteliksiz' okul olarak ilan edilmesine sendika ve dernekler tepki gösterdi. Grup adına açıklama yapan Azmi Kerman "Atatürk Lisesi niteliksiz değildir" dedi.

Okulun önünde toplandılar

Atatürk Lisesi TEOG yerine getirilen Sınavsız Mahalli Yerleştirme Sistemi kaspsamında 'nitelikli' okullar kapsamında değelndirilmedi. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Eğitim İş ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği ve bazı Atatürk Lisesi mezunları okulun önünde açıklama yaparak duruma tepki gösterdi.

Yeni düzenleme yanlıştır

Grup adına konuşan ADD Başkanı Azmi Kerman okulun Atatürk tarafından lise yaptırıldığını hatırlatarak "Eskişehir'de 15 lise nitelikli okul kapsamında değerlendirmiştir.1933 yılında lise yapılan bu okul köklü bir geçmişe sahiptir. Bu düzenleme yanlıştır. Okullar nitelikli ve niteliksiz diye ayrılamaz. Okulların imam hatip lisesine dönüştürülmesi anlayışından bir an önce vazgeçilmelidir" dedi.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Musti

26 Nisan 2018 02:12
Eğitim yönünden niteliksizse,Atatürk Lisesi mezunları bizler gönüllü olarak çalışır ve Türkiye’nin sayılı okulları arasına kısa sürede yükseltmek boynumuzun borcu olsun.

esesli

26 Nisan 2018 08:22
kendi köy akrabamdan 3 odü kazan var bir Cerrahpaşa bir diş hekim 20-30 kadar öğretmen var şu an kızım okuyor inşallah tıp fakültesi istiyor başarılıda bunu neresi niteliksiz bilmiyorum inşallah eski haline dönecek

Azmi Çetin

25 Nisan 2018 08:57
Konu haklı olabilir ama Atatürk Liseliler Derneği yok mu? Azmi Kerman'ın sivil toplum mücadelesini övgü ile karşılamak gerek. Ama artık Güner Sümer Hoca gibi oldu. Tek farkı biraz fazla kalabalık fotoğraf vermesi.

cemal

25 Nisan 2018 07:34
Her yapılana "tu kaka" diyerek, değerlerimizle, hatıralarımızı küçümseyerek, beyin yıkıyarak nereye varmak istiyorsunuz? Ben söyleyeyim: "Girdiğiniz sokak çıkmaz sokaktır."

Afet Güçverir

26 Nisan 2018 09:06
2016 dı sanırım Anadolu Üniversitesi açık öğretim sınavında görevliydim. Amil Bey Görevlilere ikram edeceği çayı para ile satıyordu. Çok garibime gitmişti koskoca Atatürk Lisesi 30-40 bardak çay ikram edememişti... Nerden nereye ne acı.

mustafa şimşek

25 Nisan 2018 14:12
son yıllardaki başarısına bakıldığında çokta nitelikli bir okul değil. Önceden çok popülerdi. Ama artık sadece ismi özel kalmış bir okul oldu. Bu yüzden çokta takılmamak lazım. Gerçekten kaliteli eğitim veren okullar lazım

mülayim sert

25 Nisan 2018 16:25
ya azmi kerman bırak bu işleri.al torununu gez hamamyolunda.
İŞTE CHP’NİN ESKİŞEHİR ADAYLARI
İŞTE CHP’NİN ESKİŞEHİR ADAYLARI
CHP’nin Eskişehir milletvekili adayları belirlendi.
RÜŞVET OLARAK  VAAD VERİYORLAR
RÜŞVET OLARAK VAAD VERİYORLAR
Demokrat Parti haftalık toplantısı Nazım Dölekçekiç başkanlığında bugün gerçekleştirildi. Dölekçekiç erken seçimi değerlendirerek, “Yapamadıklarını, rüşvet olarak seçim vaadi haline getirdiler” dedi.
SOMUT ADIMLAR  ATILMALIDIR
SOMUT ADIMLAR ATILMALIDIR
Saadet Partisi haftalık toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Saadet Partisi Milletvekili aday adayı Muhammed Ali Köse Filistin konusunda somut adımlar atılması gerektiğini söyledi.
LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI
LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI
Eskişehir Şehit Murat Tuzsuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okulda tasarımını yaptıkları İnsansız Hava Aracı (İHA) ile Uluslararası Robot Yarışmasında dünya ikincisi olarak büyük bir başarı örneği gösterdiler.
SANAYİ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR
SANAYİ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Nadir Küpeli'yi ziyaret etti.
ŞEHİTLERİN HATIRALARINI YAŞATTILAR
ŞEHİTLERİN HATIRALARINI YAŞATTILAR
Eskişehir Ülkü Ocakları, Eskişehirli şehitlerin hatıralarını 'Cennet Taburu' sergisinde yaşattı. Taşbaşında gerçekleştirdikleri fotoğraf sergisine çok sayıda vatandaş katıldı. Şehitlerin fotoğraflarını sergide gören vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.
RAMAZAN BEREKETİ PAYLAŞILDI
RAMAZAN BEREKETİ PAYLAŞILDI
Odunpazarı Belediyesi, Ramazan Ayı’nın ilk gününden itibaren her akşam iftar yemeği düzenliyor.
ÇANKAYA'DA YOLLAR ASFALTLANDI
ÇANKAYA'DA YOLLAR ASFALTLANDI
Odunpazarı Belediyesi sorunsuz bir üst yapı parolasıyla çalışmalarına devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdikleri çalışmalar kapsamında Çankaya Mahallesi’nde asfalt çalışması gerçekleştirdi.
19 MAYIS COŞKUSU
19 MAYIS COŞKUSU
Türk Eğitim Derneği (TED) 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği Gençlik Festivali kapsamında 15 bin kişilik dev bir kadro ile geçit töreni düzenledi.