ATATÜRK LİSESİ NİTELİKSİZ DEĞİLDİR

24 Nisan 2018 16:56
ATATÜRK LİSESİ NİTELİKSİZ DEĞİLDİR

Liselere yerleştirmede yeni sistem ile Atatürk Lisesi'nin 'niteliksiz' okul olarak ilan edilmesine sendika ve dernekler tepki gösterdi. Grup adına açıklama yapan Azmi Kerman "Atatürk Lisesi niteliksiz değildir" dedi.

Okulun önünde toplandılar

Atatürk Lisesi TEOG yerine getirilen Sınavsız Mahalli Yerleştirme Sistemi kaspsamında 'nitelikli' okullar kapsamında değelndirilmedi. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Eğitim İş ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği ve bazı Atatürk Lisesi mezunları okulun önünde açıklama yaparak duruma tepki gösterdi.

Yeni düzenleme yanlıştır

Grup adına konuşan ADD Başkanı Azmi Kerman okulun Atatürk tarafından lise yaptırıldığını hatırlatarak "Eskişehir'de 15 lise nitelikli okul kapsamında değerlendirmiştir.1933 yılında lise yapılan bu okul köklü bir geçmişe sahiptir. Bu düzenleme yanlıştır. Okullar nitelikli ve niteliksiz diye ayrılamaz. Okulların imam hatip lisesine dönüştürülmesi anlayışından bir an önce vazgeçilmelidir" dedi.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Musti

26 Nisan 2018 02:12
Eğitim yönünden niteliksizse,Atatürk Lisesi mezunları bizler gönüllü olarak çalışır ve Türkiye’nin sayılı okulları arasına kısa sürede yükseltmek boynumuzun borcu olsun.

esesli

26 Nisan 2018 08:22
kendi köy akrabamdan 3 odü kazan var bir Cerrahpaşa bir diş hekim 20-30 kadar öğretmen var şu an kızım okuyor inşallah tıp fakültesi istiyor başarılıda bunu neresi niteliksiz bilmiyorum inşallah eski haline dönecek

Azmi Çetin

25 Nisan 2018 08:57
Konu haklı olabilir ama Atatürk Liseliler Derneği yok mu? Azmi Kerman'ın sivil toplum mücadelesini övgü ile karşılamak gerek. Ama artık Güner Sümer Hoca gibi oldu. Tek farkı biraz fazla kalabalık fotoğraf vermesi.

cemal

25 Nisan 2018 07:34
Her yapılana "tu kaka" diyerek, değerlerimizle, hatıralarımızı küçümseyerek, beyin yıkıyarak nereye varmak istiyorsunuz? Ben söyleyeyim: "Girdiğiniz sokak çıkmaz sokaktır."

Afet Güçverir

26 Nisan 2018 09:06
2016 dı sanırım Anadolu Üniversitesi açık öğretim sınavında görevliydim. Amil Bey Görevlilere ikram edeceği çayı para ile satıyordu. Çok garibime gitmişti koskoca Atatürk Lisesi 30-40 bardak çay ikram edememişti... Nerden nereye ne acı.

mustafa şimşek

25 Nisan 2018 14:12
son yıllardaki başarısına bakıldığında çokta nitelikli bir okul değil. Önceden çok popülerdi. Ama artık sadece ismi özel kalmış bir okul oldu. Bu yüzden çokta takılmamak lazım. Gerçekten kaliteli eğitim veren okullar lazım

mülayim sert

25 Nisan 2018 16:25
ya azmi kerman bırak bu işleri.al torununu gez hamamyolunda.
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi.
ESKİŞEHİR'DE VAHŞET
ESKİŞEHİR'DE VAHŞET
Eskişehir'de yanarak feci şekilde can veren şahsın olayının arkasında cinayet çıktı.
MHP'DE DEVİR-TESLİM
MHP'DE DEVİR-TESLİM
Milliyetçi Haraket Partisi (MHP) Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Rıza Kahveci, görevini İlçe Başkanı Sekreteri Mustafa Komar ’a teslim etti. 
JANDARMADAN UYUŞTURUCU BASKINI
JANDARMADAN UYUŞTURUCU BASKINI
Eskişehir’de jandarma ekipleri tarafından bir barakaya düzenlenen baskında çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirilirken, olayla ilgili yakalanan şüpheli çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. 
ALMANYA ÇIKARMASI
ALMANYA ÇIKARMASI
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ekibi ile geçtiğmiz hafta Almanya'nın Berlin kentine çıkarma yaptık. Zira 60 ülkeden 3 bin firmanın katıldığı Raylı Sistemler Fuarı vardı. Ayrıca Berlin gezisi yapıldı. Peki neler yaşandı?
ESKİŞEHİR'DE FECİ OLAY
ESKİŞEHİR'DE FECİ OLAY
Eskişehir’de, bir şahıs üzerine dökülen tinerin alev alması sonucu feci şekilde can verdi. 
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
 Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
PORSUK BARAJI'NDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ
PORSUK BARAJI'NDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ
Kütahya ve Eskişehir sınırları içinde yer alan Porsuk Barajı'nda binlerce ölü balık ve kerevitin kıyıya vurması vatandaşları endişelendirdi. 
BOKSÖR DOKTORLAR
BOKSÖR DOKTORLAR
Eskişehir'de çeşitli hastanelerde görevli profesörden pratisyene birçok doktor, günün stresini ve yorgunluğunu boksla atıyor.