ATATÜRK LİSESİ NİTELİKSİZ DEĞİLDİR

24 Nisan 2018 16:56
ATATÜRK LİSESİ NİTELİKSİZ DEĞİLDİR

Liselere yerleştirmede yeni sistem ile Atatürk Lisesi'nin 'niteliksiz' okul olarak ilan edilmesine sendika ve dernekler tepki gösterdi. Grup adına açıklama yapan Azmi Kerman "Atatürk Lisesi niteliksiz değildir" dedi.

Okulun önünde toplandılar

Atatürk Lisesi TEOG yerine getirilen Sınavsız Mahalli Yerleştirme Sistemi kaspsamında 'nitelikli' okullar kapsamında değelndirilmedi. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Eğitim İş ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği ve bazı Atatürk Lisesi mezunları okulun önünde açıklama yaparak duruma tepki gösterdi.

Yeni düzenleme yanlıştır

Grup adına konuşan ADD Başkanı Azmi Kerman okulun Atatürk tarafından lise yaptırıldığını hatırlatarak "Eskişehir'de 15 lise nitelikli okul kapsamında değerlendirmiştir.1933 yılında lise yapılan bu okul köklü bir geçmişe sahiptir. Bu düzenleme yanlıştır. Okullar nitelikli ve niteliksiz diye ayrılamaz. Okulların imam hatip lisesine dönüştürülmesi anlayışından bir an önce vazgeçilmelidir" dedi.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Musti

26 Nisan 2018 02:12
Eğitim yönünden niteliksizse,Atatürk Lisesi mezunları bizler gönüllü olarak çalışır ve Türkiye’nin sayılı okulları arasına kısa sürede yükseltmek boynumuzun borcu olsun.

esesli

26 Nisan 2018 08:22
kendi köy akrabamdan 3 odü kazan var bir Cerrahpaşa bir diş hekim 20-30 kadar öğretmen var şu an kızım okuyor inşallah tıp fakültesi istiyor başarılıda bunu neresi niteliksiz bilmiyorum inşallah eski haline dönecek

Azmi Çetin

25 Nisan 2018 08:57
Konu haklı olabilir ama Atatürk Liseliler Derneği yok mu? Azmi Kerman'ın sivil toplum mücadelesini övgü ile karşılamak gerek. Ama artık Güner Sümer Hoca gibi oldu. Tek farkı biraz fazla kalabalık fotoğraf vermesi.

cemal

25 Nisan 2018 07:34
Her yapılana "tu kaka" diyerek, değerlerimizle, hatıralarımızı küçümseyerek, beyin yıkıyarak nereye varmak istiyorsunuz? Ben söyleyeyim: "Girdiğiniz sokak çıkmaz sokaktır."

Afet Güçverir

26 Nisan 2018 09:06
2016 dı sanırım Anadolu Üniversitesi açık öğretim sınavında görevliydim. Amil Bey Görevlilere ikram edeceği çayı para ile satıyordu. Çok garibime gitmişti koskoca Atatürk Lisesi 30-40 bardak çay ikram edememişti... Nerden nereye ne acı.

mustafa şimşek

25 Nisan 2018 14:12
son yıllardaki başarısına bakıldığında çokta nitelikli bir okul değil. Önceden çok popülerdi. Ama artık sadece ismi özel kalmış bir okul oldu. Bu yüzden çokta takılmamak lazım. Gerçekten kaliteli eğitim veren okullar lazım

mülayim sert

25 Nisan 2018 16:25
ya azmi kerman bırak bu işleri.al torununu gez hamamyolunda.
TEHLİKE ÇOK BÜYÜK
TEHLİKE ÇOK BÜYÜK
Gündüzler Mahallesindeki çiftçiler ve CHP'li vekiller, Porsuk Barajı'nın kapaklarının açılmasına tepki gösterdi. Eskişehir Sulama Birliği eski başkanı Selami Ayaz Porsuk Barajındaki suyun azaldığını belirterek "Kuraklık yaşanabilir. Tehlike çok büyük" dedi.
CAYIR CAYIR YANDI!
CAYIR CAYIR YANDI!
Eskişehir’de bir binada, çatı onarımında kullanılan zift kağıtlarının tutuşması sonucu yangın çıktı. 
GENÇLERİMİZ  ZEHİRLENMESİN
GENÇLERİMİZ ZEHİRLENMESİN
Ülkü Ocakları Eskişehir Yunusemre Şube Başkanlığı 'Uyuşturcuya Hayır' kampanyası kapsamında, vatandaşları bilinçlendirmek için Hamamyolu'nda bildiri dağıtıp açıklama yaptı.
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE  TOPYEKÜN YAPILMALI
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE TOPYEKÜN YAPILMALI
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Temmuz Ayı Toplantısı Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında yapıldı.
ŞEHRİM 2023 OTOBÜSÜ ESKİŞEHİR'E GELİYOR
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
Son olarak Afrin Harekatı'na katılan ve Eskişehir'e dönen Uzman Çavuş Murat Kızıldağ, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde, Yavuz Sultan Selim döneminde Bali Bey'in oğlu Kasım Bey tarafından Anadolu'da yaşayan Türkmen şeyhlerinden Şeyh Sücaeddin Veli için 16. yüzyılın başında yaptırılan, 2015'te Türk Dünyası Kültür Vakfı tarafından restore ettirilen türbe, yılda ortalama 70 bin ziyaretçiyi ağırlıyor.
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
Eskişehir’de sokağa bırakılan “Şanslı” isimli kedi, yaşadığı kaza sonucu ön patilerini kaybetti.
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
Eskişehir'de alkollü araç kullanan sürücülerin tespitine yönelik çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son bir haftada binin üzerinde araç sürücüsünü denetledi.

EN SON HABERLER