ATATÜRK LİSESİ NİTELİKSİZ DEĞİLDİR

24 Nisan 2018 16:56
ATATÜRK LİSESİ NİTELİKSİZ DEĞİLDİR

Liselere yerleştirmede yeni sistem ile Atatürk Lisesi'nin 'niteliksiz' okul olarak ilan edilmesine sendika ve dernekler tepki gösterdi. Grup adına açıklama yapan Azmi Kerman "Atatürk Lisesi niteliksiz değildir" dedi.

Okulun önünde toplandılar

Atatürk Lisesi TEOG yerine getirilen Sınavsız Mahalli Yerleştirme Sistemi kaspsamında 'nitelikli' okullar kapsamında değelndirilmedi. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Eğitim İş ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği ve bazı Atatürk Lisesi mezunları okulun önünde açıklama yaparak duruma tepki gösterdi.

Yeni düzenleme yanlıştır

Grup adına konuşan ADD Başkanı Azmi Kerman okulun Atatürk tarafından lise yaptırıldığını hatırlatarak "Eskişehir'de 15 lise nitelikli okul kapsamında değerlendirmiştir.1933 yılında lise yapılan bu okul köklü bir geçmişe sahiptir. Bu düzenleme yanlıştır. Okullar nitelikli ve niteliksiz diye ayrılamaz. Okulların imam hatip lisesine dönüştürülmesi anlayışından bir an önce vazgeçilmelidir" dedi.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Musti

26 Nisan 2018 02:12
Eğitim yönünden niteliksizse,Atatürk Lisesi mezunları bizler gönüllü olarak çalışır ve Türkiye’nin sayılı okulları arasına kısa sürede yükseltmek boynumuzun borcu olsun.

esesli

26 Nisan 2018 08:22
kendi köy akrabamdan 3 odü kazan var bir Cerrahpaşa bir diş hekim 20-30 kadar öğretmen var şu an kızım okuyor inşallah tıp fakültesi istiyor başarılıda bunu neresi niteliksiz bilmiyorum inşallah eski haline dönecek

Azmi Çetin

25 Nisan 2018 08:57
Konu haklı olabilir ama Atatürk Liseliler Derneği yok mu? Azmi Kerman'ın sivil toplum mücadelesini övgü ile karşılamak gerek. Ama artık Güner Sümer Hoca gibi oldu. Tek farkı biraz fazla kalabalık fotoğraf vermesi.

cemal

25 Nisan 2018 07:34
Her yapılana "tu kaka" diyerek, değerlerimizle, hatıralarımızı küçümseyerek, beyin yıkıyarak nereye varmak istiyorsunuz? Ben söyleyeyim: "Girdiğiniz sokak çıkmaz sokaktır."

Afet Güçverir

26 Nisan 2018 09:06
2016 dı sanırım Anadolu Üniversitesi açık öğretim sınavında görevliydim. Amil Bey Görevlilere ikram edeceği çayı para ile satıyordu. Çok garibime gitmişti koskoca Atatürk Lisesi 30-40 bardak çay ikram edememişti... Nerden nereye ne acı.

mustafa şimşek

25 Nisan 2018 14:12
son yıllardaki başarısına bakıldığında çokta nitelikli bir okul değil. Önceden çok popülerdi. Ama artık sadece ismi özel kalmış bir okul oldu. Bu yüzden çokta takılmamak lazım. Gerçekten kaliteli eğitim veren okullar lazım

mülayim sert

25 Nisan 2018 16:25
ya azmi kerman bırak bu işleri.al torununu gez hamamyolunda.
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
Büyük Birlik Partisi Eskişehir 8. Olağan Kongresi,dün BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleşti. Yerel seçimlerde kendi partilerinden aday çıkaracaklarını söyleyen Destici, “ Eskişehir'de zaferle çıkacağız” dedi.
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca “Et fiyatlarındaki artış zenginlikten çok et yememizden kaynaklanıyor olarak açıklanıp Türk Milleti ile dalga geçilmiştir” dedi.
ESERLERİNİ TANITIYOR
ESERLERİNİ TANITIYOR
İstanbul’da atölyesi bulunan ve 18 yıldır ürettiği el sanatları eserleri ile 11 sergi açan Gelengül Filiz, şehir şehir gezerek el emeği ürünlerini vatandaşlara tanıtıyor.
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından düzenlenen kardeşlik sohbetinde yabancı öğrencilere bazı bilgiler verildi.