ASGARİ ÜCRET 2 BİN 300 LİRA OLMALI

22 Aralık 2017 14:30
ASGARİ ÜCRET 2 BİN 300 LİRA OLMALI

Birleşik Metal İşçileri Sendikası, Emekli Sen Sendikası ve Nakliyat İş Sendikası Şube Başkanları, vatandaşların rahat bir hayat sürmesi için asgari ücretin 2 bin 300 lira olması gerektiğini söyledi. Her iki sendika adına açıklama yapan Ahmet Arı, asgari ücretin enflasyon karşısında erdiğini belirterek, "TÜİK 2017 için enflasyon oranını yüzde 13 olarak açıkladı. Buna göre asgari ücret vergi kaybı dahil, enflasyon karşısında alım gücünü yüzde 9,6 seviyesinde kaybetti" dedi.

Vergiden muaf olmalılar

Asgari ücretin milli gelirden payına düşeni alması gerektiğine vurgu yapan Ahmet Arı, "Bizler sosyal bir devletin temel görevinin, işçisini korumak olduğunu hatırlatırız. Bunun için de asgari cüretlinin milli gelirden adaletli bir pay alması gerekir. Öncelikle asgari cüret vergi dışı bırakılmalıdır. Asgari ücretin geçim ücreti haline getirilmesi ve vergiden muaf olması gerekir. Asgari ücret en az 2 bin 300 lira olmalı" dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Mistik

23 Aralık 2017 10:22
Asgari ücret 1750 tl. civarı olsa bile işverenler çıldırır. Asgari ücretten bile vergi bekleyen hükümet var karşıda. Bir madde ile çözebileceği konuyu çözmüyor. Taşaron çalışanlarının kadro işini bile KHK. ile çözmeyi planlıyor ki itiraz yolu kapalı olsun. Istekler tabi ki haklı. 2300 tl. tüm asgari ücretlinin hayali. Emekliler dini bayram ikramiyesi istiyor. Haklılar ama verecek hükümet yok. Bütçe geçti bile. Geçmiş ola. Mutlu ve gülen yüzlü insanlar görmek hayal oldu. Bu gidişle mezar yeri bile karaborsa olacak. Hayırlısı. Ver mehteri.

Araa

22 Aralık 2017 17:44
O zaman en düşük memur maaşı da 5 bin lira olmalı
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
Konutlarda 80- 100 lira gelen elektrik faturları 140-150 liraya çıktı. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar elektrik kurumu önünde eylem yaptı.
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sıkıntısının ESKİ’nin yaptığı çalışmayla giderilmesinin mutluluğunu yaşıyor.
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
Eskişehir’e gelen 26 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri onuruna Eskişehir Valiliği tarafından yemek verildi.
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri kent genelinde Genel Asayiş Uygulaması gerçekleştirildi.
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
Hamburg Türk Basın Birliği mensubu 15 gazeteci, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Başkan Yılmaz Karaca "Kardeş cemiyet olabiliriz" dedi.
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
Eskişehir’de, üstüne tiner dökülüp yakılan Ahmet Çelik’in (40) öldürülmesiyle ilgili davanın ilk duruşması görülürken, ablası yürekleri dağladı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan abla Nilüfer Çakmak, “Ciğerimizi aldılar, onlar da yansın” dedi. 
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
 Eskişehir'de, FETÖ/PDY'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda, "ByLock" kullandığı iddia edilen 2'si kadın toplam 5 şüpheli yakalandı. 
O KURYENİN CEZASI BELLİ OLDU
O KURYENİN CEZASI BELLİ OLDU
 Eskişehir’de, bir kuryenin müşteriye götürmüş olduğu pizzaya tükürmesi sonucu açılan tazminat davası sonuçlandı. 
'ŞAHANESİNİZ YILMAZ BÜYÜKERŞEN'
'ŞAHANESİNİZ YILMAZ BÜYÜKERŞEN'
Ünlü oyuncu Begüm Kütük, bir etkinlik kapsamında geldiği Eskişehir'e hayran kaldı.