ASBET İÇİN SORU ÖNERGESİ

22 Ocak 2020 16:01
ASBET İÇİN SORU ÖNERGESİ

MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, asbest ile ilişkili hastalıkları ve Eskişehir’deki asbestli köylerin durumuyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne soru önergesi sundu.

Çalışmalar yapılmalı

Milletvekili Sazak, önergesinde, Eskişehir’deki asbest ile temas halindeki köyler ve asbest ile ilişkili hastalıkların bölgesel dağılımını sorarak, yasaklandığı bilinen asbestin günümüzdeki maruziyetinin önlenmesi adına çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti.

Mihalıççık'ta risk var

Mihalıççık ilçesindeki Tatarcık köyüne 30 yıl önce terk edilen asbest maden ocağına da değinen MHP’li Sazak, soru önergelerinde “Asbestle temas sonrası görülen akciğer hasarının yaklaşık 20 yılda ortaya çıktığı bilimsel bir gerçek olarak tanımlanmıştır. Asbest Eskişehir’de bazı köylerde de sıva ve boya malzemesi olarak yaygın olarak kullanılmaktaydı” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

maymun

23 Ocak 2020 14:43
sayin sazak. ESKISEHIR HALKI SENI TANIMIYOR. GERCEKTEN ESKISEHIR MILLETVEKILI ISEN/ HAVA ALANI / TERMIK SANTRAL ICIN CALIS. RAHMETLI OLMUS BIR INSANIN SOYADINI KULLANARAK VEKIL OLDUN???? BUNU UNUTMA. ALPU YOLU/ INSANLARIN KURBAN OLDUGU/ OLDUGU OLDUGU YOL. .ESKISEHIR I YOK ETMEK ICIN BIR IKTIDAR VE BU ISE CANAK TUTAN MILLETVEKILLERIMIZ VAR.

Reccep

23 Ocak 2020 06:21
Ooooo yıllar sonra birşey yapmaya çalışmış yada yapmış görünmeye çalışmış bir milletvekili. Eskişehir'e ne faydası oldu bu adamın bilen var mı? Allah rızası için bir tane faydasını, katkısını, uğraşısını bilen yazsın.

hamdi

23 Ocak 2020 15:01
sayin editor/ BENIM YAZDIKLARIMI YAYINLAMAYACAKSIN/ BILIYORUM. AMA BEN YAZACAGIM. KIM BU ADAM? ESKISEHIR VEKILI. BEN MILLET VEKILI OLAYINA KARSIYIM. SECILEN VEKILLER SEHIR VEKILI OLMALI. PARTILERIN VEKILI OLMAMALI. OMUR BOYU MAAS BAGLANMAMALI/ IMTIYAZ TANINMASIN. 4 SENE VEKILLIK YAP OMUR BOYU SULALEN DAHIL HER SEY BEDAVA.

ali

23 Ocak 2020 08:57
Boş yere maaş alan bir vekil.