PROVA HEYECANI
PROVA HEYECANI
Türk Tiyatrosunun en önemli yazarlarından Turgut Özakman’ın oyunu ‘Duvarların Ötesi’ Aralık ayında Eskişehir Şehir Tiyatroları sahnelerinde Eskişehirli tiyatro severler ile buluşmaya hazırlanıyor.
TEATRO DELUSİO TAM NOT ALDI
TEATRO DELUSİO TAM NOT ALDI
Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından bilimsel araştırma projesi kapsamında düzenlenen Anadolu Üniversitesi Uluslararası Tiyatro Festivali’nin ikinci gününde “Teatro Delusio” oyunu izleyicilerle buluştu.
SANATA DEĞER VEREN ŞEHİR
SANATA DEĞER VEREN ŞEHİR
Büyükşehir Belediyesi, seramik ile takıyı konu alan çalışmaları ile Prof. Sibel Sevim'in eserlerinden oluşan Seramik ve Takı Sergisi Seçkileri'ne ev sahipliği yaptı.
ESKİŞEHİR'DE  FESTİVAL HEYECANI
ESKİŞEHİR'DE FESTİVAL HEYECANI
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından hayata geçirilen Bilimsel Araştırma Projesi kapsamında ilki düzenlenen ‘Uluslararası Tiyatro Festivali’ başladı.
ÖDÜLLE DÖNÜYORLAR
ÖDÜLLE DÖNÜYORLAR
Anadolu Üniversitesi öğrencileri uluslararası yarışmalarda kazandıkları ödüllerle adlarından söz ettirmeye devam ediyor.
ODUNPAZARI'NI TANIDILAR
ODUNPAZARI'NI TANIDILAR
Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, Avrupa’da bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ‘ErasmusDays’ kapsamında 60 yabancı öğrenciye Odunpazarı Tarihi Bölgesini tanıttı.
 FESTİVAL TAM NOT ALDI
FESTİVAL TAM NOT ALDI
Engelli bireylerin de festival filmlerini izleyebilmeleri için tam erişim formatında hazırlanan ve kültürel hayata eşit katılım hakkını savunan Engelsiz Filmler Festivali sona erdi.
BAKIR USTASINDAN ÖZEL ESERLER
BAKIR USTASINDAN ÖZEL ESERLER
Eskişehir’de bakır işleme ustası Selçuk Uğurluel, Türk ve İslam tarihi ile ilgili konuları ele alarak, bakır ve alüminyum kompozite kalemkarlık yöntemi ile çok sayıda eser yaptı.
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
Kardeş şehir Frankfurt'tan değişim programı ile Eskişehir'e gelen yaklaşık 15 genç, Eskişehir’de çok keyifli vakit geçirdiklerini belirterek, Başkan Büyükerşen’e hayata geçirdiği projeler dolayısıyla teşekkür ettiler. 
SENFONİDE KEMAN GECESİ
SENFONİDE KEMAN GECESİ
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki konuğu başarılı keman sanatçısı Bahar Biricik oldu. Klasik müzik eserlerini başarıyla seslendiren Biricik, notaları ile Eskişehirli sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.
Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki